Menu

Banik Ostrava vs Fk Jablonec

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Městský stadion - Vítkovice Aréna, Ostrava28. októbra 2023 o 18:00
01
Rozhodca: T. Klíma

Udalosti zápasu

Baník Ostrava
FK Jablonec
Výkop
Polčas
Gigli NdefeJ. Juroška
62′
F. KubalaL. Almási
62′
64′
M. KrulichD. Pleštil
64′
A. AléguéJ. Chramosta
David Buchta69′
A. TankoJ. Klíma
76′
Ewerton79′
79′David Houska
84′
J. Chramosta
85′
H. HurtadoF. Souček
86′Matěj Polidar
D. BuchtaD. Fadairo
88′
David Fadairo90′
90+7′Jan Hanus
90+4′Vakhtang Chanturishvili
90+2′David Stepanek
90′Filip Souček
90+1′
D. HouskaT. Hübschman
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal6
7Shots off Goal1
16Total Shots12
4Blocked Shots5
6Shots insidebox7
10Shots outsidebox5
18Fouls22
11Corner Kicks5
1Offsides3
61%Ball Possession39%
3Yellow Cards6
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves5
429Total passes283
340Passes accurate192
79%Passes %68%
0.31expected_goals1.14

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Baník Ostrava je 6.80, v porovnaní s 6.94 u FK Jablonec. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Baník Ostrava je D. Lischka (7.16), u FK Jablonec je to J. Martinec (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Baník Ostrava prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 1 asistenciami, na čele s D. Lischka (1G). U FK Jablonec je to 6 gólov a 11 asistencií s lídrom N. Tekijaški (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Baník Ostrava nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo FK Jablonec má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Baník Ostrava nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.76, oproti 3 u FK Jablonec s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Baník Ostrava nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.60, v porovnaní s 3 u FK Jablonec s priemerom 7.15. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Baník Ostrava a 74% u FK Jablonec. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Baník Ostrava nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 19 u FK Jablonec. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Baník Ostrava je 25.6 (najmladší: M. Šín (21), najstarší: Ewerton (29)), zatiaľ čo FK Jablonec má priemer 29.6 (najmladší: M. Polidar (26), najstarší: J. Hanuš (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Baník Ostrava majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 20 u FK Jablonec. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Baník Ostrava4-4-1-14-4-2FK Jablonec
GKDEFMIDFWD
30Letáček77Ndefe19Lischka7Pojezný15Kpozo9Buchta10Šín12Rigo32Ewerton28Kubala20Tanko1Hanuš2Hurtado4Tekijaš.22Martinec21Polidar17Kratoch.5Štěpánek8Houska77Tchantu.33Alégué37Krulich

Náhradníci

Tréner: P. Hapal

Náhradníci

Tréner: R. Látal

Baník OstravaSila pozíciíFK Jablonec
6.80
Ø Hodnotenie
6.94
Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (4 v 4)6.86
1G 1A3G 1A
6.76Záložník (4 v 3)6.90
1G 0A1G 2A
6.60Útočník (2 v 3)7.15
0G 0A2G 8A
Baník Ostrava4-4-1-1
30BrankárJ. Letáček
77ObrancaGigli Ndefe
19ObrancaD. Lischka7.21G
7ObrancaK. Pojezný6.6
15ObrancaP. Kpozo7.01A
9ZáložníkD. Buchta6.5
10ZáložníkM. Šín6.4
12ZáložníkT. Rigo7.11G
32ZáložníkEwerton7.0
28ÚtočníkF. Kubala6.6
20ÚtočníkA. Tanko
FK Jablonec4-4-2
1BrankárJ. Hanuš6.8
2ObrancaH. Hurtado
4ObrancaN. Tekijaški7.23G
21ObrancaM. Polidar6.81A
5ObrancaD. Štěpánek6.7
17ZáložníkM. Kratochvíl
8ZáložníkD. Houska
77ZáložníkV. Tchanturishvili6.91G2A
22ÚtočníkJ. Martinec7.41G1A
33ÚtočníkA. Alégué6.91G7A
37ÚtočníkM. Krulich

Prehľad zápasu

FK Jablonec zdolal Baník Ostrava 1:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: J. Chramosta 84′. Bolo udelených 9 žltých kariet. Baník Ostrava mal 61% držanie lopty, FK Jablonec mal 39%. Baník Ostrava mal 16 striel (5 na bránu), FK Jablonec mal 12 (6 na bránu). Očakávané góly: Baník Ostrava 0.31 — FK Jablonec 1.14. Baník Ostrava urobil 4 striedaní, FK Jablonec urobil 4.

Rivalita od 2018

Baník Ostrava vs FK Jablonec vzájomné výsledky

19 stretnutí
Baník Ostrava
5
výhier
Remízy
4
FK Jablonec
10
výhier
Góly spolu
47 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
11/19 · 58%
Nad 2,5
8/19 · 42%

Aktuálna forma

Baník Ostrava

LLDLLL

FK Jablonec

LLWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026