Menu

Karvina vs Slavia Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Městský Stadión, Karviná18. februára 2024 o 15:00
Domáci

Karviná

03
Rozhodca: L. Szikszay

Udalosti zápasu

Karviná
Slavia Praha
Výkop
Dominik Zak4′
15′
A. Memić

Own Goal

16′
M. Chytil

asistencia: D. Douděra

20′Oscar Dorley
39′Igoh Ogbu
Polčas
L. EzehA. Akinyemi
46′
Kahuan ViníciusM. Doležal
59′
D. ŽákE. Ayaosi
59′
Andrija Ražnatović60′
62′Ivan Schranz
66′
M. ChytilM. Tijani
66′
I. SchranzM. van Buren
66′
C. WallemL. Provod
A. RažnatovićM. Bielan
80′
A. TraoréJ. Svozil
80′
80′
E. Diouf

asistencia: M. Tijani

Adeleke Akinola Akinyemi84′
86′
O. DorleyO. Zmrzlý
90′
P. ŠevčíkT. Vlček
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal6
7Shots off Goal6
11Total Shots12
3Blocked Shots0
5Shots insidebox12
6Shots outsidebox0
16Fouls12
2Corner Kicks5
1Offsides2
52%Ball Possession48%
3Yellow Cards3
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves1
396Total passes362
284Passes accurate261
72%Passes %72%
0.25expected_goals2.40

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Karviná je 6.78, v porovnaní s 6.90 u Slavia Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Karviná je D. Krčík (7.35), u Slavia Praha je to T. Holeš (7.42).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Karviná prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 4 asistenciami, na čele s D. Krčík (6G). U Slavia Praha je to 16 gólov a 11 asistencií s lídrom M. Chytil (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Karviná nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Slavia Praha má 3 obrancov s priemerom 7.00. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Karviná nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom —, oproti 4 u Slavia Praha s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Karviná nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.63, v porovnaní s 3 u Slavia Praha s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Karviná a 77% u Slavia Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Karviná nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Slavia Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Karviná je 26.0 (najmladší: A. Traoré (21), najstarší: J. Fleišman (41)), zatiaľ čo Slavia Praha má priemer 27.7 (najmladší: I. Ogbu (25), najstarší: T. Holeš (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Karviná majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 20 u Slavia Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Karviná4-4-23-4-2-1Slavia Praha
GKDEFMIDFWD
77Holec99Memić4Traoré37Krčík25Fleišman28Čavoš12Žák23Budínský11Ražnato.20Vinícius26Ezeh28Mandous3Holeš5Ogbu4Zima21Douděra23Ševčík19Dorley6Wallem26Schranz12Diouf13Chytil

Náhradníci

Tréner: T. Hejdušek

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

KarvináSila pozíciíSlavia Praha
6.78
Ø Hodnotenie
6.90
6.88Obranca (4 v 3)7.00
9G 2A2G 4A
Záložník (4 v 4)6.87
0G 0A1G 5A
6.63Útočník (2 v 3)6.76
4G 2A13G 2A
Karviná4-4-2
77BrankárD. Holec
99ObrancaA. Memić
4ObrancaA. Traoré6.53G
37ObrancaD. Krčík7.36G2A
25ObrancaJ. Fleišman6.8
28ZáložníkP. Čavoš
12ZáložníkD. Žák
23ZáložníkL. Budínský
11ZáložníkA. Ražnatović
20ÚtočníkKahuan Vinícius6.71G
26ÚtočníkL. Ezeh6.63G2A
Slavia Praha3-4-2-1
28BrankárA. Mandous
3ObrancaT. Holeš7.41G2A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
4ObrancaD. Zima6.92A
21ZáložníkD. Douděra7.01G4A
23ZáložníkP. Ševčík
19ZáložníkO. Dorley6.71A
6ZáložníkC. Wallem
26ÚtočníkI. Schranz6.72G1A
12ÚtočníkE. Diouf
13ÚtočníkM. Chytil6.911G1A

Prehľad zápasu

Slavia Praha zdolal Karviná 3:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: A. Memić 15′ (o.g.), M. Chytil 16′, E. Diouf 80′. Bolo udelených 6 žltých kariet. Karviná mal 52% držanie lopty, Slavia Praha mal 48%. Karviná mal 11 striel (1 na bránu), Slavia Praha mal 12 (6 na bránu). Očakávané góly: Karviná 0.25 — Slavia Praha 2.40. Karviná urobil 5 striedaní, Slavia Praha urobil 5.

Rivalita od 2018

Karviná vs Slavia Praha vzájomné výsledky

13 stretnutí
Karviná
1
výhier
Remízy
3
Slavia Praha
9
výhier
Góly spolu
47 · 3.6/zápas
Obaja skórovali
8/13 · 62%
Nad 2,5
9/13 · 69%

Aktuálna forma

Karviná

LLWWWL

Slavia Praha

WWLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026