Menu

Sparta Praha vs Slavia Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

epet ARENA, Praha3. marca 2024 o 18:00
00
Rozhodca: O. Pechanec

Udalosti zápasu

Sparta Praha
Slavia Praha
Výkop
35′Ivan Schranz
45+4′Tomáš Vlček
Polčas
F. PanákA. Sørensen
46′
J. KuchtaV. Olatunji
46′
46′
I. SchranzE. Diouf
67′David Zima
68′
D. DouděraL. Provod
M. RynešT. Wiesner
70′
Q. LaçiM. Solbakken
70′
Martin Vitík72′
75′
V. JurečkaM. van Buren
75′
T. VlčekM. Tomič
L. HaraslínI. Tuci
78′
81′Lukáš Masopust
Kaan Kairinen83′
Ángelo Preciado86′
Card upgrade86′
VAR
88′
L. MasopustM. Jurásek
Veljko Birmančević90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal2
4Shots off Goal3
9Total Shots6
4Blocked Shots1
7Shots insidebox4
2Shots outsidebox2
14Fouls16
7Corner Kicks4
1Offsides1
57%Ball Possession43%
3Yellow Cards4
1Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
441Total passes337
384Passes accurate262
87%Passes %78%
0.18expected_goals0.54

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 7.04, v porovnaní s 6.92 u Slavia Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je L. Haraslín (7.51), u Slavia Praha je to T. Holeš (7.42).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 30 gólmi a 18 asistenciami, na čele s L. Haraslín (12G). U Slavia Praha je to 19 gólov a 14 asistencií s lídrom M. Chytil (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.09, zatiaľ čo Slavia Praha má 3 obrancov s priemerom 7.06. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 4 u Slavia Praha s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.19, v porovnaní s 3 u Slavia Praha s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Sparta Praha a 76% u Slavia Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 24 u Slavia Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 27.7 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: F. Panák (30)), zatiaľ čo Slavia Praha má priemer 28.4 (najmladší: T. Vlček (24), najstarší: J. Bořil (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 20 u Slavia Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha3-4-33-4-3Slavia Praha
GKDEFMIDFWD
1Vindahl41Vitík27Panák37Krejčí2Preciado6Kairinen20Laçi32Ryneš14Birmanč.9Kuchta22Haraslín36Staněk27Vlček3Holeš4Zima21Douděra8Masopust19Dorley18Bořil15Jurečka13Chytil26Schranz

Náhradníci

Tréner: B. Priske

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Sparta PrahaSila pozíciíSlavia Praha
7.04
Ø Hodnotenie
6.92
6.95Brankár (1 v 1)6.84
0G 0A0G 0A
7.09Obranca (3 v 3)7.06
1G 0A2G 5A
6.93Záložník (4 v 4)6.91
1G 6A4G 7A
7.19Útočník (3 v 3)6.76
28G 12A13G 2A
Sparta Praha3-4-3
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
37ObrancaL. Krejčí
2ZáložníkÁ. Preciado6.91A
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
20ZáložníkQ. Laçi6.6
32ZáložníkM. Ryneš6.91A
14ÚtočníkV. Birmančević7.15G2A
9ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A
Slavia Praha3-4-3
36BrankárJ. Staněk6.8
27ObrancaT. Vlček6.91G1A
3ObrancaT. Holeš7.41G2A
4ObrancaD. Zima6.92A
21ZáložníkD. Douděra7.01G4A
8ZáložníkL. Masopust
19ZáložníkO. Dorley6.71A
18ZáložníkJ. Bořil7.03G2A
15ÚtočníkV. Jurečka
13ÚtočníkM. Chytil6.911G1A
26ÚtočníkI. Schranz6.72G1A

Prehľad zápasu

Sparta Praha a Slavia Praha remizovali 0:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. Sparta Praha mal 57% držanie lopty, Slavia Praha mal 43%. Sparta Praha mal 9 striel (1 na bránu), Slavia Praha mal 6 (2 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 0.18 — Slavia Praha 0.54. Sparta Praha urobil 5 striedaní, Slavia Praha urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Ángelo Preciado 86′).

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs Slavia Praha vzájomné výsledky

21 stretnutí
Sparta Praha
4
výhier
Remízy
8
Slavia Praha
9
výhier
Góly spolu
56 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
12/21 · 57%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

Slavia Praha

WWLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026