Menu

Slavia Praha vs Plzen

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Fortuna Arena, Praha15. mája 2024 o 19:30
30
Hostia

Plzen

Rozhodca: K. Roucek

Udalosti zápasu

Slavia Praha
Plzen
Výkop
O. Zmrzlý
5′
O. Dorley
10′
22′Lukáš Hejda
Polčas
VAR
51′Penalty cancelled
63′
J. MosqueraM. Vydra
64′
L. ČervI. Traoré
Goal cancelled67′
VAR
68′
CaduM. Havel
73′Milan Havel
I. SchranzM. Jurásek
74′
L. ProvodV. Jurečka
74′
78′
P. ŠulcE. Jirka
M. ChytilM. van Buren
80′
D. DouděraC. Zafeiris
90′
P. ŠevčíkC. Wallem
90+1′
V. Jurečka

asistencia: M. Jurásek

90+8′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
7Shots off Goal3
16Total Shots9
5Blocked Shots4
11Shots insidebox5
5Shots outsidebox4
16Fouls15
7Corner Kicks8
2Offsides0
56%Ball Possession44%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
416Total passes321
319Passes accurate220
77%Passes %69%
1.91expected_goals0.23

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slavia Praha je 6.89, v porovnaní s 6.99 u Plzen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slavia Praha je L. Provod (7.41), u Plzen je to P. Šulc (7.80).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slavia Praha prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 20 asistenciami, na čele s M. Chytil (11G). U Plzen je to 6 gólov a 12 asistencií s lídrom C. Souaré (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slavia Praha nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.89, zatiaľ čo Plzen má 3 obrancov s priemerom 6.67. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slavia Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 4 u Plzen s hodnotením 6.99. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slavia Praha nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.85, v porovnaní s 3 u Plzen s priemerom 7.80. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Slavia Praha a 77% u Plzen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slavia Praha nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Plzen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slavia Praha je 27.3 (najmladší: I. Ogbu (25), najstarší: I. Schranz (32)), zatiaľ čo Plzen má priemer 26.3 (najmladší: C. Souaré (23), najstarší: L. Hejda (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slavia Praha majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 17 u Plzen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slavia Praha4-4-23-4-3Plzen
GKDEFMIDFWD
36Staněk21Douděra5Ogbu4Zima33Zmrzlý26Schranz23Ševčík19Dorley17Provod8Masopust13Chytil16Jedlička3Hranáč2Hejda40Dweh22Cadu6Červ23Kalvach19Souaré18Mosquera31Šulc15Chorý

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Náhradníci

Tréner: M. Koubek

Slavia PrahaSila pozíciíPlzen
6.89
Ø Hodnotenie
6.99
6.84Brankár (1 v 1)6.83
0G 0A0G 0A
6.89Obranca (4 v 3)6.67
3G 8A1G 1A
6.93Záložník (4 v 4)6.99
10G 11A4G 8A
6.85Útočník (2 v 3)7.80
11G 1A1G 3A
Slavia Praha4-4-2
36BrankárJ. Staněk6.8
21ObrancaD. Douděra7.01G4A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
4ObrancaD. Zima6.91G3A
33ObrancaO. Zmrzlý6.91A
26ZáložníkI. Schranz6.72G1A
23ZáložníkP. Ševčík
19ZáložníkO. Dorley6.71G1A
17ZáložníkL. Provod7.47G9A
8ÚtočníkL. Masopust
13ÚtočníkM. Chytil6.811G1A
Plzen3-4-3
16BrankárM. Jedlička6.8
3ObrancaR. Hranáč
2ObrancaL. Hejda6.3
40ObrancaS. Dweh7.01G1A
22ZáložníkCadu
6ZáložníkL. Červ7.01G3A
23ZáložníkL. Kalvach
19ZáložníkC. Souaré7.03G5A
18ÚtočníkJ. Mosquera
31ÚtočníkP. Šulc7.81G3A
15ÚtočníkT. Chorý

Prehľad zápasu

Slavia Praha zdolal Plzen 3:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: O. Zmrzlý 5′, O. Dorley 10′, V. Jurečka 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Slavia Praha mal 56% držanie lopty, Plzen mal 44%. Slavia Praha mal 16 striel (4 na bránu), Plzen mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: Slavia Praha 1.91 — Plzen 0.23. Slavia Praha urobil 5 striedaní, Plzen urobil 4. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Jhon Mosquera 51′), Goal cancelled (Lukáš Provod 67′).

Rivalita od 2018

Slavia Praha vs Plzen vzájomné výsledky

21 stretnutí
Slavia Praha
13
výhier
Remízy
4
Plzen
4
výhier
Góly spolu
60 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
10/21 · 48%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

Slavia Praha

WLWWLD

Plzen

DWWWLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026