Menu

Sparta Praha vs Slovan Liberec

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

epet ARENA, Praha19. októbra 2024 o 19:00
21
Rozhodca: D. Starý

Udalosti zápasu

Sparta Praha
Slovan Liberec
Výkop
T. Wiesner

asistencia: M. Ryneš

8′
43′Denis Višinský
Polčas
I. TuciV. Birmančević
46′
56′
A. KayondoD. Preisler
56′
A. GhaliM. Icha
63′
Santiago EnemeL. Letenay
63′
D. VišinskýB. Nyarko
63′
M. Pourzitídis
T. WiesnerM. Suchomel
66′
E. KrasniqiL. Haraslín
76′
L. SadílekV. Olatunji
76′
77′Qendrim Zyba
L. Haraslín

asistencia: M. Suchomel

79′
82′
Q. ZybaI. Varfolomieiev
A. RrahmaniM. Solbakken
83′
84′Marios Pourzitidis
Veljko Birmančević87′
Victor Olatunji90+3′
90+5′Dominik Preisler
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
5Shots off Goal2
10Total Shots10
1Blocked Shots5
8Shots insidebox5
2Shots outsidebox5
8Fouls13
4Corner Kicks4
3Offsides1
67%Ball Possession33%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
586Total passes282
488Passes accurate182
83%Passes %65%
0.90expected_goals0.53
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 6.91, v porovnaní s 6.91 u Slovan Liberec. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je K. Kairinen (7.26), u Slovan Liberec je to M. Hlavatý (7.13).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 10 asistenciami, na čele s A. Rrahmani (10G). U Slovan Liberec je to 3 gólov a 10 asistencií s lídrom J. Mikula (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.06, zatiaľ čo Slovan Liberec má 3 obrancov s priemerom 6.69. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 4 u Slovan Liberec s hodnotením 6.98. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.69, v porovnaní s 3 u Slovan Liberec s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Sparta Praha a 76% u Slovan Liberec. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Slovan Liberec. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 27.6 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: J. Zelený (33)), zatiaľ čo Slovan Liberec má priemer 26.4 (najmladší: A. Kayondo (23), najstarší: J. Mikula (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 15 u Slovan Liberec. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha3-4-2-13-4-2-1Slovan Liberec
GKDEFMIDFWD
1Vindahl25Sørensen27Panák30Zelený28Wiesner6Kairinen18Sadílek32Ryneš29Krasniqi11Tuci10Rrahmani31Bačkovs.30Halinský3Mikula37Pourzit.25Ghali19Hlavatý34Zyba27Kayondo5Višinský9Eneme10Tupta

Náhradníci

Tréner: L. Friis

Náhradníci

Tréner: R. Kováč

Sparta PrahaSila pozíciíSlovan Liberec
6.91
Ø Hodnotenie
6.91
6.95Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.06Obranca (3 v 3)6.69
2G 3A1G 2A
6.95Záložník (4 v 4)6.98
1G 5A2G 8A
6.69Útočník (3 v 3)
10G 2A0G 0A
Sparta Praha3-4-2-1
1BrankárP. Vindahl7.0
25ObrancaA. Sørensen7.11A
27ObrancaF. Panák7.11G
30ObrancaJ. Zelený7.01G2A
28ZáložníkT. Wiesner
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
32ZáložníkM. Ryneš6.91A
29ÚtočníkE. Krasniqi6.7
11ÚtočníkI. Tuci6.4
10ÚtočníkA. Rrahmani7.010G2A
Slovan Liberec3-4-2-1
31BrankárH. Bačkovský
30ObrancaD. Halinský
3ObrancaJ. Mikula6.71G2A
37ObrancaM. Pourzitídis
25ZáložníkA. Ghali7.01G1A
19ZáložníkM. Hlavatý7.11G4A
34ZáložníkQ. Zyba
27ZáložníkA. Kayondo6.83A
5ÚtočníkD. Višinský
9ÚtočníkSantiago Eneme
10ÚtočníkĽ. Tupta

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Slovan Liberec 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: T. Wiesner 8′, M. Pourzitídis 63′, L. Haraslín 79′. Bolo udelených 6 žltých kariet. Sparta Praha mal 67% držanie lopty, Slovan Liberec mal 33%. Sparta Praha mal 10 striel (4 na bránu), Slovan Liberec mal 10 (3 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 0.90 — Slovan Liberec 0.53. Sparta Praha urobil 5 striedaní, Slovan Liberec urobil 5.

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs Slovan Liberec vzájomné výsledky

17 stretnutí
Sparta Praha
10
výhier
Remízy
3
Slovan Liberec
4
výhier
Góly spolu
51 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
10/17 · 59%
Nad 2,5
10/17 · 59%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

Slovan Liberec

LWDLWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026