Menu

Sparta Praha vs Fk Jablonec

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

epet ARENA, Praha15. decembra 2024 o 13:00
21
Rozhodca: L. Nehasil

Udalosti zápasu

Sparta Praha
FK Jablonec
Výkop
34′
D. Hollý

asistencia: V. Tchanturishvili

Albion Rrahmani39′
Polčas
K. KairinenJ. Pešek
46′
Albion Rrahmani

asistencia: Q. Laçi

51′
Martin Suchomel55′
Albion RrahmaniV. Olatunji
63′
68′
D. HollýJ. Suchan
68′
A. AléguéJ. Chramosta
V. Olatunji
78′
M. SolbakkenD. Pavelka
84′
86′
S. NebylaJ. Fortelný
86′
D. PuškáčB. Kanakimana
89′
M. BeranM. Krulich
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
6Shots off Goal2
18Total Shots9
7Blocked Shots2
15Shots insidebox4
3Shots outsidebox5
15Fouls12
10Corner Kicks0
0Offsides2
63%Ball Possession37%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
496Total passes304
383Passes accurate201
77%Passes %66%
2.04expected_goals0.53
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 6.93, v porovnaní s 6.95 u FK Jablonec. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je K. Kairinen (7.26), u FK Jablonec je to J. Martinec (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 11 asistenciami, na čele s Albion Rrahmani (10G). U FK Jablonec je to 15 gólov a 14 asistencií s lídrom S. Nebyla (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.06, zatiaľ čo FK Jablonec má 3 obrancov s priemerom 7.26. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.77, oproti 4 u FK Jablonec s hodnotením 7.00. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.02, v porovnaní s 3 u FK Jablonec s priemerom 6.72. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Sparta Praha a 77% u FK Jablonec. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FK Jablonec. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 27.7 (najmladší: M. Suchomel (23), najstarší: J. Zelený (33)), zatiaľ čo FK Jablonec má priemer 27.9 (najmladší: D. Hollý (22), najstarší: J. Hanuš (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 21 u FK Jablonec. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha3-1-4-23-4-3FK Jablonec
GKDEFMIDFWD
1Vindahl25Sørensen27Panák30Zelený6Kairinen18Sadílek4Solbakk.20Laçi2Suchomel14Birmanč.10Rrahmani1Hanuš22Martinec4Tekijaš.2Hurtado18Cedidla6Beran25Nebyla7Tchantu.77Alégué24Puškáč26Hollý

Náhradníci

Tréner: L. Friis

Náhradníci

Tréner: L. Kozel

Sparta PrahaSila pozíciíFK Jablonec
6.93
Ø Hodnotenie
6.95
6.95Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
7.06Obranca (3 v 3)7.26
2G 3A4G 1A
6.77Záložník (5 v 4)7.00
1G 4A6G 5A
7.02Útočník (2 v 3)6.72
15G 4A5G 8A
Sparta Praha3-1-4-2
1BrankárP. Vindahl7.0
25ObrancaA. Sørensen7.11A
27ObrancaF. Panák7.11G
30ObrancaJ. Zelený7.01G2A
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
4ZáložníkM. Solbakken
20ZáložníkQ. Laçi6.6
2ZáložníkM. Suchomel6.5
14ÚtočníkV. Birmančević7.15G2A
10ÚtočníkAlbion Rrahmani7.010G2A
FK Jablonec3-4-3
1BrankárJ. Hanuš6.8
22ObrancaJ. Martinec7.41G1A
4ObrancaN. Tekijaški7.23G
2ObrancaH. Hurtado
18ZáložníkM. Cedidla6.91G
6ZáložníkM. Beran7.1
25ZáložníkS. Nebyla7.04G3A
7ZáložníkV. Tchanturishvili6.91G2A
77ÚtočníkA. Alégué6.91G7A
24ÚtočníkD. Puškáč6.51G1A
26ÚtočníkD. Hollý6.73G

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal FK Jablonec 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: D. Hollý 34′, Albion Rrahmani 51′, V. Olatunji 78′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Sparta Praha mal 63% držanie lopty, FK Jablonec mal 37%. Sparta Praha mal 18 striel (5 na bránu), FK Jablonec mal 9 (5 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 2.04 — FK Jablonec 0.53. Sparta Praha urobil 3 striedaní, FK Jablonec urobil 5.

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs FK Jablonec vzájomné výsledky

19 stretnutí
Sparta Praha
11
výhier
Remízy
6
FK Jablonec
2
výhier
Góly spolu
51 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
11/19 · 58%
Nad 2,5
10/19 · 53%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

FK Jablonec

LLWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026