Menu

Slovacko vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště2. februára 2025 o 13:00
Domáci

Slovácko

02
Rozhodca: J. Všetečka

Udalosti zápasu

Slovácko
Sparta Praha
Výkop
4′
L. Sadílek
Gigli NdefeV. Sinyavskiy
14′
Michal Trávník26′
30′
J. Kuchta

asistencia: K. Kairinen

Polčas
46′
L. HaraslínV. Olatunji
M. HavlíkR. Mišković
60′
J. KlímaM. Kvasina
60′
60′
J. KuchtaV. Birmančević
60′
Q. LaçiM. Kofod Andersen
Robert Mišković63′
68′Asger Sørensen
72′
K. KairinenP. Vydra
P. JuroškaM. Krmenčík
75′
J. KřišťanŠ. Beran
75′
88′
M. SuchomelE. Uchenna
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal3
5Shots off Goal3
9Total Shots13
3Blocked Shots7
5Shots insidebox9
4Shots outsidebox4
12Fouls11
3Corner Kicks8
3Offsides0
46%Ball Possession54%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
336Total passes404
229Passes accurate299
68%Passes %74%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slovácko je 6.79, v porovnaní s 6.97 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slovácko je M. Havlík (7.05), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slovácko prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 5 asistenciami, na čele s P. Blahút (3G). U Sparta Praha je to 26 gólov a 17 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slovácko nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slovácko nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.84, oproti 5 u Sparta Praha s hodnotením 6.81. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slovácko nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Sparta Praha s priemerom 7.24. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Slovácko a 86% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slovácko nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slovácko je 27.3 (najmladší: J. Borek (23), najstarší: Gigli Ndefe (31)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 28.5 (najmladší: M. Suchomel (23), najstarší: J. Zelený (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slovácko majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 18 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slovácko4-2-3-13-1-4-2Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
31Borek2Ndefe5Vaško6Hofmann7Kosceln.10Trávník19Křišťan15Blahút20Havlík24Juroška9Klíma1Vindahl41Vitík27Panák25Sørensen6Kairinen2Suchomel18Sadílek20Laçi30Zelený10Kuchta22Haraslín

Náhradníci

Tréner: O. Smetana

Náhradníci

Tréner: L. Friis

SlováckoSila pozíciíSparta Praha
6.79
Ø Hodnotenie
6.97
6.72Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 3)7.11
1G 1A1G 1A
6.84Záložník (5 v 5)6.81
6G 4A2G 6A
Útočník (1 v 2)7.24
0G 0A23G 10A
Slovácko4-2-3-1
31BrankárJ. Borek6.7
2ObrancaGigli Ndefe6.81A
5ObrancaF. Vaško6.6
6ObrancaS. Hofmann
7ObrancaM. Koscelník6.81G
10ZáložníkM. Trávník7.02G1A
19ZáložníkJ. Křišťan
15ZáložníkP. Blahút6.83G
20ZáložníkM. Havlík7.01G3A
24ZáložníkP. Juroška6.6
9ÚtočníkJ. Klíma
Sparta Praha3-1-4-2
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
25ObrancaA. Sørensen7.11A
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
2ZáložníkM. Suchomel6.5
18ZáložníkL. Sadílek6.7
20ZáložníkQ. Laçi6.6
30ZáložníkJ. Zelený7.01G2A
10ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Slovácko 2:0. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: L. Sadílek 4′, J. Kuchta 30′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Slovácko mal 46% držanie lopty, Sparta Praha mal 54%. Slovácko mal 9 striel (1 na bránu), Sparta Praha mal 13 (3 na bránu). Slovácko urobil 5 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Rivalita od 2018

Slovácko vs Sparta Praha vzájomné výsledky

18 stretnutí
Slovácko
4
výhier
Remízy
4
Sparta Praha
10
výhier
Góly spolu
55 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
9/18 · 50%
Nad 2,5
11/18 · 61%

Aktuálna forma

Slovácko

DLLLLL

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026