Menu

Slavia Praha vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2024

Fortuna Arena, Praha10. mája 2025 o 19:00
21
Rozhodca: J. Beneš

Udalosti zápasu

Slavia Praha
Sparta Praha
Výkop
4′Victor Olatunji
T. Chorý

asistencia: V. Kušej

9′
Jan Bořil18′
45+1′Patrik Vydra
Polčas
46′
L. HaraslínAlbion Rrahmani
56′
Albion Rrahmani

asistencia: E. Krasniqi

L. ProvodI. Schranz
58′
O. ZmrzlýE. Diouf
58′
I. OgbuD. Zima
58′
59′Lukáš Sadílek
69′
L. SadílekQ. Laçi
74′
F. PanákÁ. Preciado
74′
V. OlatunjiI. Tuci
V. KušejD. Teah
78′
Ivan Schranz82′
T. ChorýM. Chytil
82′
82′
E. KrasniqiK. Kairinen
85′Peter Vindahl Jensen
O. Dorley

asistencia: D. Teah

87′
Oscar Dorley90+5′
David Doudera90+3′
90+5′Martin Vitík
90+5′Indrit Tuci
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal2
4Shots off Goal3
17Total Shots7
4Blocked Shots2
13Shots insidebox4
4Shots outsidebox3
13Fouls14
7Corner Kicks2
0Offsides1
66%Ball Possession34%
4Yellow Cards6
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves7
406Total passes211
312Passes accurate123
77%Passes %58%
2.04expected_goals0.34
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slavia Praha je 7.00, v porovnaní s 6.92 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slavia Praha je T. Holeš (7.42), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slavia Praha prispeli v tejto sezóne 37 gólmi a 30 asistenciami, na čele s T. Chorý (17G). U Sparta Praha je to 18 gólov a 12 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slavia Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.04, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slavia Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 6.74. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slavia Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.17, v porovnaní s 3 u Sparta Praha s priemerom 7.07. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Slavia Praha a 87% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slavia Praha nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slavia Praha je 27.7 (najmladší: D. Moses (21), najstarší: J. Bořil (34)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 26.7 (najmladší: A. Ševínský (21), najstarší: J. Zelený (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slavia Praha majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 14 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slavia Praha3-4-2-13-4-3Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
36Staněk3Holeš5Ogbu18Bořil21Douděra16Moses19Dorley33Zmrzlý9Kušej17Provod25Chorý1Vindahl41Vitík27Panák19Ševínský2Suchomel26Vydra18Sadílek30Zelený29Krasniqi7Olatunji22Haraslín

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Náhradníci

Tréner: L. Friis

Slavia PrahaSila pozíciíSparta Praha
7.00
Ø Hodnotenie
6.92
6.84Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.04Obranca (3 v 3)7.04
5G 4A2G 0A
6.88Záložník (4 v 4)6.74
3G 9A4G 7A
7.17Útočník (3 v 3)7.07
29G 17A12G 5A
Slavia Praha3-4-2-1
36BrankárJ. Staněk6.8
3ObrancaT. Holeš7.41G2A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
18ObrancaJ. Bořil7.03G2A
21ZáložníkD. Douděra7.01G4A
16ZáložníkD. Moses6.91G3A
19ZáložníkO. Dorley6.71G1A
33ZáložníkO. Zmrzlý6.91A
9ÚtočníkV. Kušej6.85G4A
17ÚtočníkL. Provod7.47G9A
25ÚtočníkT. Chorý7.317G4A
Sparta Praha3-4-3
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
19ObrancaA. Ševínský7.01G
2ZáložníkM. Suchomel6.5
26ZáložníkP. Vydra6.83G5A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
30ZáložníkJ. Zelený6.91G2A
29ÚtočníkE. Krasniqi6.7
7ÚtočníkV. Olatunji7.0
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A

Prehľad zápasu

Slavia Praha zdolal Sparta Praha 2:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2024. Góly strelili: T. Chorý 9′, Albion Rrahmani 56′, O. Dorley 87′. Bolo udelených 10 žltých kariet. Slavia Praha mal 66% držanie lopty, Sparta Praha mal 34%. Slavia Praha mal 17 striel (9 na bránu), Sparta Praha mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: Slavia Praha 2.04 — Sparta Praha 0.34. Slavia Praha urobil 5 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Rivalita od 2018

Slavia Praha vs Sparta Praha vzájomné výsledky

21 stretnutí
Slavia Praha
8
výhier
Remízy
9
Sparta Praha
4
výhier
Góly spolu
53 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
11/21 · 52%
Nad 2,5
10/21 · 48%

Aktuálna forma

Slavia Praha

WLWWLD

Sparta Praha

DWWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026