Menu

Sparta Praha vs Fk Jablonec

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2025

epet ARENA, Prague18. apríla 2026 o 18:00
31
Rozhodca: Marek Radina
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Sparta Praha
FK Jablonec
Výkop
J. Kuchta

asistencia: A. Sorensen

21′
24′
S. Nebyla

asistencia: A. Alegue

L. Haraslin

asistencia: K. Kairinen

37′
Polčas
46′
L. JawoD. Puskac
57′
N. OkekeF. Zorvan
57′
V. ChanturishviliM. Cedidla
J. Kuchta

asistencia: J. Grimaldo

62′
S. EnemeS. Mannsverk
64′
J. GrimaldoG. Kuol
73′
J. ZelenyM. Rynes
73′
73′
S. NebylaS. Obinaya
79′
A. AlegueE. Singhateh
O. SonneP. Kaderabek
80′
J. KuchtaA. Rrahmani
80′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
4Shots off Goal2
14Total Shots7
3Blocked Shots3
10Shots insidebox3
4Shots outsidebox4
9Fouls12
6Corner Kicks5
2Offsides1
65%Ball Possession35%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves5
570Total passes304
514Passes accurate229
90%Passes %75%
1.70expected_goals0.59
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 7.00, v porovnaní s 6.85 u FK Jablonec. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je L. Haraslin (7.51), u FK Jablonec je to K. Mihelak (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 29 gólmi a 21 asistenciami, na čele s L. Haraslin (12G). U FK Jablonec je to 19 gólov a 15 asistencií s lídrom L. Jawo (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo FK Jablonec má 3 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.90, oproti 4 u FK Jablonec s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.05, v porovnaní s 3 u FK Jablonec s priemerom 6.94. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Sparta Praha a 77% u FK Jablonec. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 33 u FK Jablonec. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 25.4 (najmladší: H. Sochurek (17), najstarší: J. Zeleny (33)), zatiaľ čo FK Jablonec má priemer 27.3 (najmladší: N. Okeke (23), najstarší: V. Chanturishvili (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 20 u FK Jablonec. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha4-3-33-4-3FK Jablonec
GKDEFMIDFWD
44Surovcik17Sonne19Sevinsky25Sorensen30Zeleny38Sochurek6Kairinen5Eneme21Grimaldo10Kuchta22Haraslin99Mihelak84Pantalon4Tekijas.14Soucek7Chantur.13Sedlacek6Okeke23Sobol77Alegue44Jawo25Nebyla

Náhradníci

Tréner: Brian Priske

Náhradníci

Tréner: Lubos Kozel

Sparta PrahaSila pozíciíFK Jablonec
7.00
Ø Hodnotenie
6.85
7.18Brankár (1 v 1)7.16
0G 0A0G 0A
7.00Obranca (4 v 3)6.74
4G 4A3G 1A
6.90Záložník (3 v 4)6.78
1G 6A2G 2A
7.05Útočník (3 v 3)6.94
24G 11A14G 12A
Sparta Praha4-3-3
44BrankárJ. Surovcik7.2
17ObrancaO. Sonne6.92G1A
19ObrancaA. Sevinsky7.01G
25ObrancaA. Sorensen7.11A
30ObrancaJ. Zeleny7.01G2A
38ZáložníkH. Sochurek6.92A
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
5ZáložníkS. Eneme6.5
21ÚtočníkJ. Grimaldo6.71G1A
10ÚtočníkJ. Kuchta7.011G5A
22ÚtočníkL. Haraslin7.512G5A
FK Jablonec3-4-3
99BrankárK. Mihelak7.2
84ObrancaR. Pantalon6.4
4ObrancaN. Tekijaski7.23G
14ObrancaD. Soucek6.71A
7ZáložníkV. Chanturishvili6.91G2A
13ZáložníkR. Sedlacek6.8
6ZáložníkN. Okeke6.91G
23ZáložníkE. Sobol6.5
77ÚtočníkA. Alegue6.91G7A
44ÚtočníkL. Jawo6.89G2A
25ÚtočníkS. Nebyla7.04G3A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal FK Jablonec 3:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2025. Góly strelili: J. Kuchta 21′, S. Nebyla 24′, L. Haraslin 37′, J. Kuchta 62′. Sparta Praha mal 65% držanie lopty, FK Jablonec mal 35%. Sparta Praha mal 14 striel (7 na bránu), FK Jablonec mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 1.70 — FK Jablonec 0.59. Sparta Praha urobil 5 striedaní, FK Jablonec urobil 5.

Rivalita od 2018

Sparta Praha vs FK Jablonec vzájomné výsledky

19 stretnutí
Sparta Praha
11
výhier
Remízy
6
FK Jablonec
2
výhier
Góly spolu
50 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
11/19 · 58%
Nad 2,5
10/19 · 53%

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

FK Jablonec

LLWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026