Menu

Rakow Czestochowa vs Piast Gliwice

Miejski Stadion Piłkarski Raków, Częstochowa30. augusta 2024 o 18:00
Domáci

Raków Częstochowa

01
Rozhodca: M. Szczerbowicz

Udalosti zápasu

Raków Częstochowa
Piast Gliwice
Výkop
22′Igor Drapinski
F. TudorM. Rodin
39′
Vladyslav Kochergin41′
Polčas
E. OtienoD. Drachal
46′
52′Patryk Dziczek
Adriano AmorimB. Lederman
70′
77′
M. RosołekT. Kostadinov
J. Braut BrunesIvi López
85′
89′
D. KądziorM. Szczepański
Milan Rundić90+3′
90+5′
Patryk Dziczek

Missed Penalty

VAR
90+1′Penalty confirmed
90+12′
T. HukMiguel Muñoz
90+8′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal3
2Shots off Goal5
5Total Shots12
2Blocked Shots4
3Shots insidebox6
2Shots outsidebox6
13Fouls14
2Corner Kicks4
3Offsides1
54%Ball Possession46%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
401Total passes346
300Passes accurate242
75%Passes %70%
0.39expected_goals1.48
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Raków Częstochowa je 6.94, v porovnaní s 6.92 u Piast Gliwice. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Raków Częstochowa je S. Svarnas (7.24), u Piast Gliwice je to P. Dziczek (7.22).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Raków Częstochowa prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Braut Brunes (15G). U Piast Gliwice je to 9 gólov a 10 asistencií s lídrom P. Dziczek (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Raków Częstochowa nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo Piast Gliwice má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Raków Częstochowa nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.79, oproti 5 u Piast Gliwice s hodnotením 6.99. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Raków Częstochowa nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.90, v porovnaní s 1 u Piast Gliwice s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Raków Częstochowa a 83% u Piast Gliwice. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Raków Częstochowa nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 24 u Piast Gliwice. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Raków Częstochowa je 26.9 (najmladší: K. Trelowski (22), najstarší: F. Tudor (30)), zatiaľ čo Piast Gliwice má priemer 29.5 (najmladší: I. Drapiński (21), najstarší: J. Czerwiński (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Raków Częstochowa majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 25 u Piast Gliwice. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Raków Częstochowa3-4-34-2-3-1Piast Gliwice
GKDEFMIDFWD
1Trelows.7Tudor4Svarnas3Rundić26Otieno5Berggren30Kocherg.20Carlos9Makuch18Brunes84Amorim26Plach77Pyrka5Huk4Czerwiń.29Drapińs.10Dziczek20Tomasie.92Kądzior6Chrapek19Ameyaw39Rosołek

Náhradníci

Tréner: M. Papszun

Náhradníci

Tréner: A. Vuković

Raków CzęstochowaSila pozíciíPiast Gliwice
6.94
Ø Hodnotenie
6.92
6.90Brankár (1 v 1)7.08
0G 0A0G 0A
7.16Obranca (3 v 4)6.74
1G 1A2G 3A
6.79Záložník (4 v 5)6.99
1G 1A7G 7A
6.90Útočník (3 v 1)
20G 3A0G 0A
Raków Częstochowa3-4-3
1BrankárK. Trelowski6.9
7ObrancaF. Tudor7.1
4ObrancaS. Svarnas7.21G1A
3ObrancaM. Rundić
26ZáložníkE. Otieno6.6
5ZáložníkG. Berggren
30ZáložníkV. Kochergin
20ZáložníkJean Carlos7.01G1A
9ÚtočníkP. Makuch6.94G1A
18ÚtočníkJ. Braut Brunes7.015G
84ÚtočníkAdriano Amorim6.81G2A
Piast Gliwice4-2-3-1
26BrankárF. Plach7.1
77ObrancaA. Pyrka
5ObrancaT. Huk
4ObrancaJ. Czerwiński6.7
29ObrancaI. Drapiński6.82G3A
10ZáložníkP. Dziczek7.23G3A
20ZáložníkG. Tomasiewicz6.91G2A
92ZáložníkD. Kądzior
6ZáložníkM. Chrapek6.93G2A
19ZáložníkM. Ameyaw
39ÚtočníkM. Rosołek

Prehľad zápasu

Piast Gliwice zdolal Raków Częstochowa 1:0. Zápas sa hral v Ekstraklasa 2024. Góly strelili: Patryk Dziczek 90′, M. Ameyaw 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Raków Częstochowa mal 54% držanie lopty, Piast Gliwice mal 46%. Raków Częstochowa mal 5 striel (1 na bránu), Piast Gliwice mal 12 (3 na bránu). Očakávané góly: Raków Częstochowa 0.39 — Piast Gliwice 1.48. Raków Częstochowa urobil 4 striedaní, Piast Gliwice urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Jakub Czerwiński 90′).

Rivalita od 2025

Raków Częstochowa vs Piast Gliwice vzájomné výsledky

1 stretnutí
Raków Częstochowa
0
výhier
Remízy
0
Piast Gliwice
1
výhier
Góly spolu
4 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 13 v 2025Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Raków Częstochowa

LWWDDD

Piast Gliwice

DWDLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026