Menu

Cracovia Krakow vs Gks Katowice

Marshal Jozef Pilsudski Stadium, Krakow21. marca 2026 o 14:45
10
Rozhodca: Pawel Malec
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Cracovia Krakow
GKS Katowice
Výkop
Mateusz Klich5′
22′Damian Rasak
Polčas
M. TabiszD. Kameri
61′
68′
M. WdowiakE. Markovic
M. PraszelikJ. Batoum
77′
M. KlichM. Dominguez
77′
80′
M. WasielewskiB. Galan
80′
D. RasakM. Wedrychowski
A. Hasic

Penalty

80′
P. SansK. Glik
86′
A. HasicM. Minchev
86′
86′
M. KowalczykA. Blad
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
3Shots off Goal7
9Total Shots17
4Blocked Shots6
6Shots insidebox11
3Shots outsidebox6
11Fouls14
6Corner Kicks3
1Offsides0
41%Ball Possession59%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
283Total passes416
202Passes accurate334
71%Passes %80%
1.20expected_goals1.39
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Cracovia Krakow je 6.76, v porovnaní s 6.91 u GKS Katowice. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Cracovia Krakow je A. Hasic (6.98), u GKS Katowice je to B. Nowak (7.31).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Cracovia Krakow prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 11 asistenciami, na čele s A. Hasic (7G). U GKS Katowice je to 31 gólov a 24 asistencií s lídrom B. Nowak (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Cracovia Krakow nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo GKS Katowice má 3 obrancov s priemerom 6.87. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Cracovia Krakow nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.81, oproti 4 u GKS Katowice s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Cracovia Krakow nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.61, v porovnaní s 3 u GKS Katowice s priemerom 6.93. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Cracovia Krakow a 76% u GKS Katowice. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Cracovia Krakow nazbierali v tejto sezóne 40 žltých kariet, v porovnaní s 28 u GKS Katowice. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Cracovia Krakow je 25.2 (najmladší: M. Tabisz (18), najstarší: M. Klich (35)), zatiaľ čo GKS Katowice má priemer 28.8 (najmladší: M. Kowalczyk (21), najstarší: A. Jedrych (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Cracovia Krakow majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 23 u GKS Katowice. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Cracovia Krakow4-2-3-13-4-2-1GKS Katowice
GKDEFMIDFWD
13Madejski21Sutalo66Wojcik4Henriks.20Knap43Klich6Ammari11Sans14Hasic19Tabisz7Praszel.12Straczek30Czerwin.4Jedrych6Klemenz97Jirka77Kowalcz.26Rasak23Wasiele.70Wdowiak27Nowak80Shkurin

Náhradníci

Tréner: Luka Elsner

Náhradníci

Tréner: Rafal Gorak

Cracovia KrakowSila pozíciíGKS Katowice
6.76
Ø Hodnotenie
6.91
6.80Brankár (1 v 1)7.05
0G 0A0G 0A
6.72Obranca (4 v 3)6.87
1G 2A12G 5A
6.81Záložník (5 v 4)6.88
8G 9A4G 6A
6.61Útočník (1 v 3)6.93
2G 0A15G 13A
Cracovia Krakow4-2-3-1
13BrankárS. Madejski6.8
21ObrancaB. Sutalo6.7
66ObrancaO. Wojcik7.0
4ObrancaG. Henriksson6.71G1A
20ObrancaK. Knap6.61A
43ZáložníkM. Klich6.92A
6ZáložníkA. Al Ammari6.94A
11ZáložníkP. Sans6.81G
14ZáložníkA. Hasic7.07G3A
19ZáložníkM. Tabisz6.5
7ÚtočníkM. Praszelik6.62G
GKS Katowice3-4-2-1
12BrankárR. Straczek7.0
30ObrancaA. Czerwinski6.65A
4ObrancaA. Jedrych6.96G
6ObrancaL. Klemenz7.16G
97ZáložníkE. Jirka6.71G1A
77ZáložníkM. Kowalczyk7.01G1A
26ZáložníkD. Rasak6.8
23ZáložníkM. Wasielewski7.02G4A
70ÚtočníkM. Wdowiak6.82G
27ÚtočníkB. Nowak7.38G11A
80ÚtočníkI. Shkurin6.75G2A

Prehľad zápasu

Cracovia Krakow zdolal GKS Katowice 1:0. Zápas sa hral v Ekstraklasa 2025. Góly strelili: A. Hasic 80′ (pen.). Bolo udelených 3 žltých kariet. Cracovia Krakow mal 41% držanie lopty, GKS Katowice mal 59%. Cracovia Krakow mal 9 striel (2 na bránu), GKS Katowice mal 17 (4 na bránu). Očakávané góly: Cracovia Krakow 1.20 — GKS Katowice 1.39. Cracovia Krakow urobil 5 striedaní, GKS Katowice urobil 4.

Rivalita od 2024

Cracovia Krakow vs GKS Katowice vzájomné výsledky

3 stretnutí
Cracovia Krakow
1
výhier
Remízy
0
GKS Katowice
2
výhier
Góly spolu
13 · 4.3/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
3/3 · 100%

Aktuálna forma

Cracovia Krakow

DDLDLW

GKS Katowice

WDWDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026