Menu

Avispa Fukuoka vs Fc Tokyo

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Best Denki Stadium, Fukuoka16. marca 2024 o 05:00
Domáci

Avispa Fukuoka

13
Hostia

FC Tokyo

Rozhodca: Y. Yamashita

Udalosti zápasu

Avispa Fukuoka
FC Tokyo
Výkop
Hiroyuki Mae14′
28′
Y. Nagatomo

asistencia: K. Bangnagande

32′
R. Araki

asistencia: K. Endo

45+1′Kei Koizumi
Polčas
S. InoueY. Iwasaki
46′
57′
K. Bangnagande
Wellington TanqueS. Zahedi
58′
T. KanamoriR. Tsuruno
59′
Masato Shigemi64′
71′
Y. NagatomoH. Nakamura
71′
K. EndoK. Tawaratsumida
I. OdaM. Kamekawa
72′
M. ShigemiD. Matsuoka
72′
80′
R. ArakiK. Higashi
80′
T. NakagawaJája Silva
D. Matsuoka

asistencia: S. Zahedi

82′
Yota Maejima90′
90+3′Soma Anzai
90′
K. HigashiS. Anzai
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
6Shots off Goal7
16Total Shots11
5Blocked Shots1
10Shots insidebox6
6Shots outsidebox5
16Fouls11
5Corner Kicks2
2Offsides1
44%Ball Possession56%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves4
404Total passes522
290Passes accurate422
72%Passes %81%
1.45expected_goals1.22

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Avispa Fukuoka je 6.81, v porovnaní s 6.89 u FC Tokyo. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Avispa Fukuoka je T. Nagaishi (7.08), u FC Tokyo je to K. Endo (7.12).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Avispa Fukuoka prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 5 asistenciami, na čele s K. Konno (3G). U FC Tokyo je to 11 gólov a 8 asistencií s lídrom K. Endo (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Avispa Fukuoka nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo FC Tokyo má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Avispa Fukuoka nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 3 u FC Tokyo s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Avispa Fukuoka nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 3 u FC Tokyo s priemerom 6.92. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 42% u Avispa Fukuoka a 43% u FC Tokyo. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Avispa Fukuoka nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 17 u FC Tokyo. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Avispa Fukuoka je 29.4 (najmladší: M. Shigemi (24), najstarší: Wellington Tanque (37)), zatiaľ čo FC Tokyo má priemer 30.9 (najmladší: K. Bangnagande (24), najstarší: Y. Nagatomo (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Avispa Fukuoka majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 21 u FC Tokyo. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Avispa Fukuoka3-4-2-14-3-3FC Tokyo
GKDEFMIDFWD
1Nagaishi4Inoue3Nara37Tashiro29Maejima30Shigemi6Mae16Oda8Konno7Kanamori17Tanque13Hatano5Nagatomo4Kimoto3Morishi.49Bangnag.37Koizumi7Matsuki8Ko39Nakagawa71Araki22Endo

Náhradníci

Tréner: S. Hasebe

Náhradníci

Tréner: P. Cklamovski

Avispa FukuokaSila pozíciíFC Tokyo
6.81
Ø Hodnotenie
6.89
7.08Brankár (1 v 1)6.91
0G 0A0G 0A
6.96Obranca (3 v 4)6.86
1G 1A1G 2A
6.72Záložník (4 v 3)6.93
1G 3A3G 6A
6.73Útočník (3 v 3)6.92
6G 1A7G 0A
Avispa Fukuoka3-4-2-1
1BrankárT. Nagaishi7.1
4ObrancaS. Inoue
3ObrancaT. Nara7.0
37ObrancaM. Tashiro6.91G1A
29ZáložníkY. Maejima6.82A
30ZáložníkM. Shigemi6.71G1A
6ZáložníkH. Mae
16ZáložníkI. Oda6.6
8ÚtočníkK. Konno6.93G
7ÚtočníkT. Kanamori6.41G
17ÚtočníkWellington Tanque6.92G1A
FC Tokyo4-3-3
13BrankárG. Hatano6.9
5ObrancaY. Nagatomo6.72A
4ObrancaY. Kimoto6.9
3ObrancaM. Morishige7.11G
49ObrancaK. Bangnagande6.7
37ZáložníkK. Koizumi6.81G2A
7ZáložníkK. Matsuki
8ZáložníkT. Ko7.12G4A
39ÚtočníkT. Nakagawa6.72G
71ÚtočníkR. Araki
22ÚtočníkK. Endo7.15G

Prehľad zápasu

FC Tokyo zdolal Avispa Fukuoka 3:1. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: Y. Nagatomo 28′, R. Araki 32′, K. Bangnagande 57′, D. Matsuoka 82′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Avispa Fukuoka mal 44% držanie lopty, FC Tokyo mal 56%. Avispa Fukuoka mal 16 striel (5 na bránu), FC Tokyo mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: Avispa Fukuoka 1.45 — FC Tokyo 1.22. Avispa Fukuoka urobil 5 striedaní, FC Tokyo urobil 5.

Rivalita od 2025

Avispa Fukuoka vs FC Tokyo vzájomné výsledky

2 stretnutí
Avispa Fukuoka
1
výhier
Remízy
0
FC Tokyo
1
výhier
Góly spolu
2 · 1.0/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
0/2 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 10 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Avispa Fukuoka

LWDWDW

FC Tokyo

DDLWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026