Menu

Avispa Fukuoka vs Cerezo Osaka

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Best Denki Stadium, Fukuoka18. mája 2024 o 09:00
03
Rozhodca: K. Takasaki

Udalosti zápasu

Avispa Fukuoka
Cerezo Osaka
Výkop
9′
Léo Ceará

asistencia: Vitor Bueno

Kazuya Konno21′
29′
S. Tanaka

asistencia: Lucas Fernandes

Shahab Zahedi31′
Tatsuki Nara39′
Polčas
Douglas GrolliS. Inoue
46′
Shahab Zahedi61′
Shahab Zahedi61′
R. SatoWellington Tanque
64′
K. KonnoT. Kanamori
74′
D. MatsuokaM. Shigemi
74′
76′
Vitor BuenoS. Uejo
76′
H. OkudaS. Maikuma
81′
J. CrouxH. Tameda
82′
Léo CearáH. Kiyotake
83′Hirotaka Tameda
M. TashiroI. Oda
87′
Takeshi Kanamori90+1′
90+7′
H. Tameda
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal9
4Shots off Goal3
9Total Shots15
4Blocked Shots3
5Shots insidebox10
4Shots outsidebox5
17Fouls15
3Corner Kicks4
0Offsides0
47%Ball Possession53%
6Yellow Cards1
1Red Cards0
6Goalkeeper Saves1
362Total passes430
263Passes accurate324
73%Passes %75%
0.60expected_goals2.22
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Avispa Fukuoka je 6.84, v porovnaní s 6.87 u Cerezo Osaka. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Avispa Fukuoka je T. Nara (7.05), u Cerezo Osaka je to Lucas Fernandes (7.59).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Avispa Fukuoka prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 4 asistenciami, na čele s K. Konno (3G). U Cerezo Osaka je to 13 gólov a 16 asistencií s lídrom Lucas Fernandes (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Avispa Fukuoka nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo Cerezo Osaka má 4 obrancov s priemerom 6.70. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Avispa Fukuoka nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u Cerezo Osaka s hodnotením 6.82. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Avispa Fukuoka nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.81, v porovnaní s 3 u Cerezo Osaka s priemerom 7.59. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 42% u Avispa Fukuoka a 45% u Cerezo Osaka. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Avispa Fukuoka nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Cerezo Osaka. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Avispa Fukuoka je 29.8 (najmladší: D. Matsuoka (24), najstarší: M. Murakami (33)), zatiaľ čo Cerezo Osaka má priemer 29.9 (najmladší: H. Okuda (24), najstarší: Kim Jin-Hyeon (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Avispa Fukuoka majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 19 u Cerezo Osaka. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Avispa Fukuoka3-4-2-14-3-3Cerezo Osaka
GKDEFMIDFWD
31Murakami33Grolli3Nara37Tashiro2Yuzawa88Matsuoka6Mae18Iwasaki8Konno27Sato9Zahedi21Jin-Hye.16Okuda33Nishio24Toriumi14Funaki55Bueno10Tanaka25Okuno11Croux9Ceará77Fernand.

Náhradníci

Tréner: S. Hasebe

Náhradníci

Tréner: A. Kogiku

Avispa FukuokaSila pozíciíCerezo Osaka
6.84
Ø Hodnotenie
6.87
7.04Brankár (1 v 1)6.79
0G 0A0G 0A
6.96Obranca (3 v 4)6.70
1G 1A0G 1A
6.71Záložník (4 v 3)6.82
3G 2A6G 0A
6.81Útočník (3 v 3)7.59
3G 1A7G 15A
Avispa Fukuoka3-4-2-1
31BrankárM. Murakami7.0
33ObrancaDouglas Grolli
3ObrancaT. Nara7.0
37ObrancaM. Tashiro6.91G1A
2ZáložníkM. Yuzawa6.61G
88ZáložníkD. Matsuoka6.91G
6ZáložníkH. Mae
18ZáložníkY. Iwasaki6.61G2A
8ÚtočníkK. Konno6.93G
27ÚtočníkR. Sato
9ÚtočníkS. Zahedi6.81A
Cerezo Osaka4-3-3
21BrankárKim Jin-Hyeon6.8
16ObrancaH. Okuda6.7
33ObrancaR. Nishio6.91A
24ObrancaK. Toriumi
14ObrancaK. Funaki6.5
55ZáložníkVitor Bueno6.73G
10ZáložníkS. Tanaka7.13G
25ZáložníkH. Okuno6.6
11ÚtočníkJ. Croux
9ÚtočníkLéo Ceará
77ÚtočníkLucas Fernandes7.67G15A

Prehľad zápasu

Cerezo Osaka zdolal Avispa Fukuoka 3:0. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: Léo Ceará 9′, S. Tanaka 29′, H. Tameda 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. Avispa Fukuoka mal 47% držanie lopty, Cerezo Osaka mal 53%. Avispa Fukuoka mal 9 striel (1 na bránu), Cerezo Osaka mal 15 (9 na bránu). Očakávané góly: Avispa Fukuoka 0.60 — Cerezo Osaka 2.22. Avispa Fukuoka urobil 5 striedaní, Cerezo Osaka urobil 4.

Rivalita od 2015

Avispa Fukuoka vs Cerezo Osaka vzájomné výsledky

12 stretnutí
Avispa Fukuoka
5
výhier
Remízy
3
Cerezo Osaka
4
výhier
Góly spolu
26 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
5/12 · 42%
Nad 2,5
4/12 · 33%

Aktuálna forma

Avispa Fukuoka

LWDWDW

Cerezo Osaka

LLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026