Menu

Fc Tokyo vs Gamba Osaka

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Ajinomoto Stadium, Chōfu26. mája 2024 o 08:00
Domáci

FC Tokyo

01
Rozhodca: T. Mikuriya

Udalosti zápasu

FC Tokyo
Gamba Osaka
Výkop
14′Keisuke Kurokawa
Polčas
Kashif Bangnagande59′
R. ArakiT. Nakagawa
63′
K. TawaratsumidaK. Endo
63′
Kei Koizumi66′
72′
DawhanN. Lavi
Diego OliveiraK. Matsuki
78′
K. BangnagandeJája Silva
78′
84′
R. YamashitaS. Kurata
84′
I. SakamotoK. Yamada
85′
K. Yamada

asistencia: Welton Felipe

90+3′
T. UsamiR. Matsuda
90+2′
Welton FelipeS. Toyama
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal5
5Shots off Goal5
11Total Shots12
3Blocked Shots2
4Shots insidebox8
7Shots outsidebox4
14Fouls6
4Corner Kicks5
2Offsides1
44%Ball Possession56%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
412Total passes517
335Passes accurate421
81%Passes %81%
0.57expected_goals0.80
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Tokyo je 6.88, v porovnaní s 6.96 u Gamba Osaka. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Tokyo je Henrique Trevisan (7.17), u Gamba Osaka je to R. Handa (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Tokyo prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 14 asistenciami, na čele s T. Ko (2G). U Gamba Osaka je to 22 gólov a 12 asistencií s lídrom T. Usami (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Tokyo nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Gamba Osaka má 4 obrancov s priemerom 7.00. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Tokyo nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 5 u Gamba Osaka s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Tokyo nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.81, v porovnaní s 1 u Gamba Osaka s priemerom 7.15. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 40% u FC Tokyo a 49% u Gamba Osaka. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Tokyo nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Gamba Osaka. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Tokyo je 27.4 (najmladší: K. Tawaratsumida (21), najstarší: Y. Nagatomo (39)), zatiaľ čo Gamba Osaka má priemer 29.0 (najmladší: R. Handa (23), najstarší: J. Ichimori (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Tokyo majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 32 u Gamba Osaka. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Tokyo4-3-34-2-3-1Gamba Osaka
GKDEFMIDFWD
41Nozawa5Nagatomo4Kimoto44Trevisan49Bangnag.8Ko71Araki37Koizumi38Anzai9Oliveira33Tawarat.22Ichimori3Handa20Nakatani2Fukuoka4Kurokawa23Dawhan16Suzuki17Yamashi.13Sakamoto97Felipe7Usami

Náhradníci

Tréner: P. Cklamovski

Náhradníci

Tréner: Daniel Algaba

FC TokyoSila pozíciíGamba Osaka
6.88
Ø Hodnotenie
6.96
6.90Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 1A
6.88Obranca (4 v 4)7.00
1G 3A6G 6A
6.93Záložník (3 v 5)6.83
3G 6A8G 3A
6.81Útočník (3 v 1)7.15
4G 5A8G 2A
FC Tokyo4-3-3
41BrankárT. Nozawa6.9
5ObrancaY. Nagatomo6.72A
4ObrancaY. Kimoto6.9
44ObrancaHenrique Trevisan7.21G1A
49ObrancaK. Bangnagande6.7
8ZáložníkT. Ko7.12G4A
71ZáložníkR. Araki
37ZáložníkK. Koizumi6.81G2A
38ÚtočníkS. Anzai6.92G3A
9ÚtočníkDiego Oliveira
33ÚtočníkK. Tawaratsumida6.72G2A
Gamba Osaka4-2-3-1
22BrankárJ. Ichimori7.01A
3ObrancaR. Handa7.21G4A
20ObrancaS. Nakatani7.02G
2ObrancaS. Fukuoka7.01G
4ObrancaK. Kurokawa6.82G2A
23ZáložníkDawhan
16ZáložníkT. Suzuki6.6
17ZáložníkR. Yamashita7.17G1A
13ZáložníkI. Sakamoto
97ZáložníkWelton Felipe6.81G2A
7ÚtočníkT. Usami7.28G2A

Prehľad zápasu

Gamba Osaka zdolal FC Tokyo 1:0. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: K. Yamada 85′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Tokyo mal 44% držanie lopty, Gamba Osaka mal 56%. FC Tokyo mal 11 striel (3 na bránu), Gamba Osaka mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Tokyo 0.57 — Gamba Osaka 0.80. FC Tokyo urobil 4 striedaní, Gamba Osaka urobil 5.

Rivalita od 2012

FC Tokyo vs Gamba Osaka vzájomné výsledky

30 stretnutí
FC Tokyo
13
výhier
Remízy
8
Gamba Osaka
9
výhier
Góly spolu
76 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
13/30 · 43%
Nad 2,5
18/30 · 60%

Aktuálna forma

FC Tokyo

DDLWWD

Gamba Osaka

WLWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026