Menu

Shonan Bellmare vs Gamba Osaka

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Lemon Gas Stadium Hiratsuka, Hiratsuka1. júna 2024 o 08:00
12
Rozhodca: Y. Yamamoto

Udalosti zápasu

Shonan Bellmare
Gamba Osaka
Výkop
14′Shinnosuke Nakatani
Sho Fukuda25′
29′
T. Usami

asistencia: R. Yamashita

Polčas
52′Dawhan
56′
I. SakamotoS. Kurata
65′
T. Usami

Penalty

A. SuzukiLukian
66′
T. HiraokaH. Abe
66′
75′Welton
D. SugiokaA. Barada
77′
78′
79′
Welton FelipeK. Yamada
79′
T. UsamiI. Jebali
83′
DawhanN. Lavi
84′
R. YamashitaR. Matsuda
J. SuzukiN. Takahashi
89′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal2
8Shots off Goal1
16Total Shots4
5Blocked Shots1
9Shots insidebox2
7Shots outsidebox2
17Fouls17
9Corner Kicks0
0Offsides0
72%Ball Possession28%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves2
547Total passes220
472Passes accurate144
86%Passes %65%
1.46expected_goals1.03
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Shonan Bellmare je 6.90, v porovnaní s 6.96 u Gamba Osaka. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Shonan Bellmare je J. Suzuki (7.29), u Gamba Osaka je to R. Handa (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Shonan Bellmare prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 9 asistenciami, na čele s A. Suzuki (9G). U Gamba Osaka je to 22 gólov a 12 asistencií s lídrom T. Usami (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Shonan Bellmare nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo Gamba Osaka má 4 obrancov s priemerom 7.00. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Shonan Bellmare nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.78, oproti 5 u Gamba Osaka s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Shonan Bellmare nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.07, v porovnaní s 1 u Gamba Osaka s priemerom 7.15. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 52% u Shonan Bellmare a 49% u Gamba Osaka. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Shonan Bellmare nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Gamba Osaka. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Shonan Bellmare je 26.4 (najmladší: J. Suzuki (22), najstarší: K. Ohno (36)), zatiaľ čo Gamba Osaka má priemer 29.0 (najmladší: R. Handa (23), najstarší: J. Ichimori (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Shonan Bellmare majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 32 u Gamba Osaka. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Shonan Bellmare5-4-14-2-3-1Gamba Osaka
GKDEFMIDFWD
1Bum-Keun6Okamoto37Suzuki30Suzuki8Ohno2Sugioka18Ikeda5Tanaka19Fukuda13Hiraoka29Suzuki22Ichimori3Handa20Nakatani2Fukuoka4Kurokawa23Dawhan16Suzuki17Yamashi.13Sakamoto97Felipe7Usami

Náhradníci

Tréner: S. Yamaguchi

Náhradníci

Tréner: Daniel Algaba

Shonan BellmareSila pozíciíGamba Osaka
6.90
Ø Hodnotenie
6.96
Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 1A
6.96Obranca (5 v 4)7.00
2G 1A6G 6A
6.78Záložník (4 v 5)6.83
9G 4A8G 3A
7.07Útočník (1 v 1)7.15
9G 4A8G 2A
Shonan Bellmare5-4-1
1BrankárSong Bum-Keun
6ObrancaT. Okamoto
37ObrancaY. Suzuki7.02G1A
30ObrancaJ. Suzuki7.3
8ObrancaK. Ohno6.6
2ObrancaD. Sugioka
18ZáložníkM. Ikeda6.61G1A
5ZáložníkS. Tanaka
19ZáložníkS. Fukuda6.94G2A
13ZáložníkT. Hiraoka6.84G1A
29ÚtočníkA. Suzuki7.19G4A
Gamba Osaka4-2-3-1
22BrankárJ. Ichimori7.01A
3ObrancaR. Handa7.21G4A
20ObrancaS. Nakatani7.02G
2ObrancaS. Fukuoka7.01G
4ObrancaK. Kurokawa6.82G2A
23ZáložníkDawhan
16ZáložníkT. Suzuki6.6
17ZáložníkR. Yamashita7.17G1A
13ZáložníkI. Sakamoto
97ZáložníkWelton Felipe6.81G2A
7ÚtočníkT. Usami7.28G2A

Prehľad zápasu

Gamba Osaka zdolal Shonan Bellmare 2:1. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: T. Usami 29′, T. Usami 65′ (pen.), Lukian 78′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Shonan Bellmare mal 72% držanie lopty, Gamba Osaka mal 28%. Shonan Bellmare mal 16 striel (3 na bránu), Gamba Osaka mal 4 (2 na bránu). Očakávané góly: Shonan Bellmare 1.46 — Gamba Osaka 1.03. Shonan Bellmare urobil 4 striedaní, Gamba Osaka urobil 5.

Rivalita od 2015

Shonan Bellmare vs Gamba Osaka vzájomné výsledky

22 stretnutí
Shonan Bellmare
6
výhier
Remízy
3
Gamba Osaka
13
výhier
Góly spolu
59 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
9/22 · 41%
Nad 2,5
11/22 · 50%

Aktuálna forma

Shonan Bellmare

LWWLDL

Gamba Osaka

WLWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026