Menu

Gamba Osaka vs Fc Tokyo

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Panasonic Stadium Suita, Suita7. augusta 2024 o 12:00
00
Hostia

FC Tokyo

Rozhodca: Y. Imamura

Udalosti zápasu

Gamba Osaka
FC Tokyo
Výkop
5′Hotaka Nakamura
20′Yuto Nagatomo
Polčas
53′Teruhito Nakagawa
Ryoya Yamashita55′
64′
R. HarakawaR. Araki
64′
K. EndoK. Tawaratsumida
I. SakamotoJuan Alano
70′
R. MatsudaT. Kishimoto
80′
R. YamashitaR. Meshino
80′
DawhanN. Lavi
81′
81′
T. NakagawaT. Ogashiwa
81′
S. AnzaiK. Shirai
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal1
11Shots off Goal4
24Total Shots9
7Blocked Shots4
16Shots insidebox5
8Shots outsidebox4
10Fouls12
4Corner Kicks5
2Offsides3
67%Ball Possession33%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
566Total passes269
498Passes accurate193
88%Passes %72%
1.80expected_goals0.50
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Gamba Osaka je 6.89, v porovnaní s 6.86 u FC Tokyo. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Gamba Osaka je R. Yamashita (7.07), u FC Tokyo je to K. Endo (7.12).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Gamba Osaka prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 11 asistenciami, na čele s R. Yamashita (7G). U FC Tokyo je to 12 gólov a 12 asistencií s lídrom K. Endo (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Gamba Osaka nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo FC Tokyo má 4 obrancov s priemerom 6.76. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Gamba Osaka nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 3 u FC Tokyo s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Gamba Osaka nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.84, v porovnaní s 3 u FC Tokyo s priemerom 6.91. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 49% u Gamba Osaka a 40% u FC Tokyo. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Gamba Osaka nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 23 u FC Tokyo. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Gamba Osaka je 29.9 (najmladší: K. Kurokawa (28), najstarší: J. Ichimori (34)), zatiaľ čo FC Tokyo má priemer 27.6 (najmladší: K. Doi (21), najstarší: Y. Nagatomo (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Gamba Osaka majú priemerne 32 ligových štartov, oproti 26 u FC Tokyo. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Gamba Osaka4-2-3-14-3-3FC Tokyo
GKDEFMIDFWD
22Ichimori46Matsuda20Nakatani2Fukuoka4Kurokawa23Dawhan16Suzuki17Yamashi.13Sakamoto97Felipe11Jebali41Nozawa2Nakamura32Doi30Oka5Nagatomo8Ko40Harakawa37Koizumi38Anzai39Nakagawa22Endo

Náhradníci

Tréner: Daniel Algaba

Náhradníci

Tréner: P. Cklamovski

Gamba OsakaSila pozíciíFC Tokyo
6.89
Ø Hodnotenie
6.86
6.95Brankár (1 v 1)6.90
0G 1A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.76
5G 2A0G 3A
6.83Záložník (5 v 3)6.93
8G 3A3G 6A
6.84Útočník (1 v 3)6.91
7G 5A9G 3A
Gamba Osaka4-2-3-1
22BrankárJ. Ichimori7.01A
46ObrancaR. Matsuda
20ObrancaS. Nakatani7.02G
2ObrancaS. Fukuoka7.01G
4ObrancaK. Kurokawa6.82G2A
23ZáložníkDawhan
16ZáložníkT. Suzuki6.6
17ZáložníkR. Yamashita7.17G1A
13ZáložníkI. Sakamoto
97ZáložníkWelton Felipe6.81G2A
11ÚtočníkI. Jebali6.87G5A
FC Tokyo4-3-3
41BrankárT. Nozawa6.9
2ObrancaH. Nakamura
32ObrancaK. Doi6.71A
30ObrancaT. Oka6.8
5ObrancaY. Nagatomo6.72A
8ZáložníkT. Ko7.12G4A
40ZáložníkR. Harakawa
37ZáložníkK. Koizumi6.81G2A
38ÚtočníkS. Anzai6.92G3A
39ÚtočníkT. Nakagawa6.72G
22ÚtočníkK. Endo7.15G

Prehľad zápasu

Gamba Osaka a FC Tokyo remizovali 0:0. Zápas sa hral v J1 League 2024. Bolo udelených 4 žltých kariet. Gamba Osaka mal 67% držanie lopty, FC Tokyo mal 33%. Gamba Osaka mal 24 striel (6 na bránu), FC Tokyo mal 9 (1 na bránu). Očakávané góly: Gamba Osaka 1.80 — FC Tokyo 0.50. Gamba Osaka urobil 4 striedaní, FC Tokyo urobil 4.

Rivalita od 2012

Gamba Osaka vs FC Tokyo vzájomné výsledky

30 stretnutí
Gamba Osaka
10
výhier
Remízy
7
FC Tokyo
13
výhier
Góly spolu
77 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
13/30 · 43%
Nad 2,5
18/30 · 60%

Aktuálna forma

Gamba Osaka

WLWDWD

FC Tokyo

DDLWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026