Menu

Avispa Fukuoka vs Nagoya Grampus

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Best Denki Stadium, Fukuoka4. októbra 2024 o 12:00
Rozhodca: H. Shimizu

Udalosti zápasu

Avispa Fukuoka
Nagoya Grampus
Výkop
Polčas
S. ZahediWellington Tanque
55′
60′
R. YamanakaS. Tokumoto
60′
K. JunkerK. Nagai
60′
Y. YamagishiPatric
M. YuzawaI. Oda
70′
T. KanamoriD. Matsuoka
70′
71′
T. MorishimaR. Izumi
M. ShigemiR. Sato
83′
Y. MaejimaY. Iwasaki
83′
I. Oda

asistencia: Douglas Grolli

88′
90+2′Kennedy Mikuni
90+1′Ryuji Izumi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
5Shots off Goal7
15Total Shots15
7Blocked Shots4
10Shots insidebox10
5Shots outsidebox5
16Fouls10
1Corner Kicks4
1Offsides2
45%Ball Possession55%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves2
360Total passes436
269Passes accurate331
75%Passes %76%
0.52expected_goals1.70
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Avispa Fukuoka je 6.77, v porovnaní s 6.80 u Nagoya Grampus. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Avispa Fukuoka je T. Nagaishi (7.08), u Nagoya Grampus je to S. Inagaki (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Avispa Fukuoka prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 5 asistenciami, na čele s K. Konno (3G). U Nagoya Grampus je to 18 gólov a 19 asistencií s lídrom S. Inagaki (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Avispa Fukuoka nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo Nagoya Grampus má 3 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Avispa Fukuoka nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 4 u Nagoya Grampus s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Avispa Fukuoka nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.69, v porovnaní s 3 u Nagoya Grampus s priemerom 6.82. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Disciplína

Hráči základu Avispa Fukuoka nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 17 u Nagoya Grampus. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Avispa Fukuoka je 29.3 (najmladší: M. Shigemi (24), najstarší: M. Tashiro (32)), zatiaľ čo Nagoya Grampus má priemer 29.8 (najmladší: K. Mikuni (25), najstarší: S. Inagaki (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Avispa Fukuoka majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 24 u Nagoya Grampus. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Avispa Fukuoka3-4-2-13-4-2-1Nagoya Grampus
GKDEFMIDFWD
1Nagaishi33Grolli37Tashiro5Miya2Yuzawa30Shigemi6Mae29Maejima8Konno7Kanamori9Zahedi1Langerak20Mikuni3Chang-R.24Kawazura27Nakayama15Inagaki33Kikuchi66Yamanaka14Morishi.11Yamagis.77Junker

Náhradníci

Tréner: S. Hasebe

Náhradníci

Tréner: K. Hasegawa

Avispa FukuokaSila pozíciíNagoya Grampus
6.77
Ø Hodnotenie
6.80
7.08Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (3 v 3)6.80
1G 1A1G 0A
6.72Záložník (4 v 4)6.78
2G 3A12G 9A
6.69Útočník (3 v 3)6.82
4G 1A5G 10A
Avispa Fukuoka3-4-2-1
1BrankárT. Nagaishi7.1
33ObrancaDouglas Grolli
37ObrancaM. Tashiro6.91G1A
5ObrancaD. Miya
2ZáložníkM. Yuzawa6.61G
30ZáložníkM. Shigemi6.71G1A
6ZáložníkH. Mae
29ZáložníkY. Maejima6.82A
8ÚtočníkK. Konno6.93G
7ÚtočníkT. Kanamori6.41G
9ÚtočníkS. Zahedi6.81A
Nagoya Grampus3-4-2-1
1BrankárM. Langerak
20ObrancaK. Mikuni6.9
3ObrancaHa Chang-Rae
24ObrancaA. Kawazura6.71G
27ZáložníkK. Nakayama6.82A
15ZáložníkS. Inagaki7.211G5A
33ZáložníkT. Kikuchi6.71G2A
66ZáložníkR. Yamanaka6.5
14ÚtočníkT. Morishima7.01G5A
11ÚtočníkY. Yamagishi6.93G5A
77ÚtočníkK. Junker6.61G

Prehľad zápasu

Avispa Fukuoka zdolal Nagoya Grampus 1:0. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: I. Oda 88′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Avispa Fukuoka mal 45% držanie lopty, Nagoya Grampus mal 55%. Avispa Fukuoka mal 15 striel (3 na bránu), Nagoya Grampus mal 15 (4 na bránu). Očakávané góly: Avispa Fukuoka 0.52 — Nagoya Grampus 1.70. Avispa Fukuoka urobil 5 striedaní, Nagoya Grampus urobil 4.

Rivalita od 2016

Avispa Fukuoka vs Nagoya Grampus vzájomné výsledky

16 stretnutí
Avispa Fukuoka
4
výhier
Remízy
4
Nagoya Grampus
8
výhier
Góly spolu
32 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
6/16 · 38%
Nad 2,5
6/16 · 38%

Aktuálna forma

Avispa Fukuoka

LWDWDW

Nagoya Grampus

WLLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026