Menu

Az Alkmaar vs Nec Nijmegen

Riadny čas

KNVB Beker · Sezóna 2025

De Kuip, Rotterdam19. apríla 2026 o 18:00
Domáci

AZ Alkmaar

51
Rozhodca: Danny Makkelie

Udalosti zápasu

AZ Alkmaar
NEC Nijmegen
Výkop
Jordy Clasie8′
10′Sami Ouaissa
Mees de Wit
32′
Polčas
46′
Başar ÖnalWillum Thor Willumsson
Mees de Wit53′
Ro-Zangelo DaalIsak Steiner Jensen
55′
Sven Mijnans

asistencia: Kees Smit

67′
Jordy ClasieBilly van Duijl
69′
Peer Koopmeiners

asistencia: Troy Parrott

73′
74′
Deveron FonvilleKoki Ogawa
74′
Kodai SanoYoussef El Kachati
74′
Bryan LinssenDanilo
75′Philippe Sandler
78′
Koki Ogawa

asistencia: Tjaronn Chery

Peer KoopmeinersDenso Kasius
86′
Troy Parrott
90+5′
Kees Smit
90+1′
Troy Parrott90+5′
Kees Smit90+1′
Goal cancelled90′
VAR
90+4′Noe Lebreton
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal3
3Shots off Goal3
13Total Shots11
3Blocked Shots5
8Shots insidebox5
5Shots outsidebox6
13Fouls11
2Corner Kicks8
3Offsides0
41%Ball Possession59%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
295Total passes401
196Passes accurate302
66%Passes %75%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AZ Alkmaar je 7.29, v porovnaní s 6.92 u NEC Nijmegen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AZ Alkmaar je Troy Parrott (7.80), u NEC Nijmegen je to Başar Önal (7.34).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AZ Alkmaar prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 9 asistenciami, na čele s Troy Parrott (5G). U NEC Nijmegen je to 8 gólov a 6 asistencií s lídrom Sami Ouaissa (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AZ Alkmaar nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.05, zatiaľ čo NEC Nijmegen má 3 obrancov s priemerom 6.92. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AZ Alkmaar nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.21, oproti 4 u NEC Nijmegen s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AZ Alkmaar nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.52, v porovnaní s 3 u NEC Nijmegen s priemerom 6.82. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u AZ Alkmaar a 75% u NEC Nijmegen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AZ Alkmaar nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 7 u NEC Nijmegen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AZ Alkmaar je 23.5 (najmladší: Elijah Dijkstra (19), najstarší: Jordy Clasie (34)), zatiaľ čo NEC Nijmegen má priemer 27.5 (najmladší: Sami Ouaissa (21), najstarší: Tjaronn Chery (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AZ Alkmaar majú priemerne 4 ligových štartov, oproti 4 u NEC Nijmegen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AZ AlkmaarSila pozíciíNEC Nijmegen
7.29
Ø Hodnotenie
6.92
7.78Brankár (1 v 1)7.18
0G 1A0G 0A
7.05Obranca (4 v 3)6.92
1G 3A1G 1A
7.21Záložník (3 v 4)6.94
4G 1A4G 2A
7.52Útočník (3 v 3)6.82
8G 4A3G 3A
AZ Alkmaar
1BrankárRome Jayden Owusu-Oduro7.81A
22ObrancaElijah Dijkstra6.81A
3ObrancaWouter Goes7.0
5ObrancaAlexandre Penetra7.3
34ObrancaMees de Wit7.11G2A
8ZáložníkJordy Clasie6.9
26ZáložníkKees Smit7.42G1A
6ZáložníkPeer Koopmeiners7.32G
10ÚtočníkSven Mijnans7.63G
9ÚtočníkTroy Parrott7.85G4A
27ÚtočníkRo-Zangelo Daal7.2
NEC Nijmegen
22BrankárJasper Cillessen7.2
14ObrancaEli Dasa7.11G
3ObrancaPhilippe Sandler6.7
24ObrancaDeveron Fonville7.01A
25ZáložníkSami Ouaissa7.02G
6ZáložníkDarko Nejašmić6.6
23ZáložníkKodai Sano6.81A
11ZáložníkBaşar Önal7.32G1A
10ÚtočníkTjaronn Chery6.81A
20ÚtočníkNoe Lebreton7.22G2A
30ÚtočníkBryan Linssen6.51G

Prehľad zápasu

AZ Alkmaar zdolal NEC Nijmegen 5:1. Zápas sa hral v KNVB Beker 2025. Góly strelili: Mees de Wit 32′, Sven Mijnans 67′, Peer Koopmeiners 73′, Koki Ogawa 78′, Troy Parrott 90′, Kees Smit 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet. AZ Alkmaar mal 41% držanie lopty, NEC Nijmegen mal 59%. AZ Alkmaar mal 13 striel (7 na bránu), NEC Nijmegen mal 11 (3 na bránu). AZ Alkmaar urobil 3 striedaní, NEC Nijmegen urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Sven Mijnans 90′).

Rivalita od 2010

AZ Alkmaar vs NEC Nijmegen vzájomné výsledky

23 stretnutí
AZ Alkmaar
9
výhier
Remízy
7
NEC Nijmegen
7
výhier
Góly spolu
72 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
15/23 · 65%
Nad 2,5
14/23 · 61%

Aktuálna forma

AZ Alkmaar

DDWDWL

NEC Nijmegen

DDLDWD

Predpoveď zápasu

AZ Alkmaar

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

NEC Nijmegen

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : AZ Alkmaar or draw

44%Forma56%
52%Útok48%
67%Obrana33%
50%Vzájomné zápasy50%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026