Menu

Celta Vigo vs Alaves

Riadny čas

La Liga · Sezóna 2025

Estadio Abanca-Balaídos, Vigo22. marca 2026 o 16:15
Domáci

Celta Vigo

34
Hostia

Alaves

Rozhodca: Miguel Sesma Espinosa

Udalosti zápasu

Celta Vigo
Alaves
Výkop
F. Jutgla

asistencia: J. Rodriguez

19′
H. Alvarez

asistencia: F. Jutgla

27′
F. Jutgla

asistencia: H. Sotelo

37′
45+3′
T. Martinez

asistencia: A. Perez

Polčas
46′
P. IbanezJ. Guridi
46′
J. PachecoA. Rebbach
46′
C. AlenaD. Suarez
46′
L. BoyeI. Diabate
50′
A. Perez

asistencia: T. Martinez

A. NunezS. Carreira
54′
O. MinguezaF. Lopez
54′
Goal Disallowed - Foul56′
VAR
J. El AbdellaouiP. Duran
69′
B. IglesiasJ. Rueda
69′
74′
T. Martinez

asistencia: A. Rebbach

78′
A. Rebbach

asistencia: V. Parada

J. AidooI. Aspas
82′
90+4′D. Suarez
90+4′
T. MartinezV. Koski
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal6
3Shots off Goal7
12Total Shots14
4Blocked Shots1
9Shots insidebox10
3Shots outsidebox4
13Fouls16
4Corner Kicks1
0Offsides2
56%Ball Possession44%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
506Total passes401
436Passes accurate328
86%Passes %82%
1.82expected_goals1.73
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Celta Vigo je 6.77, v porovnaní s 6.75 u Alaves. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Celta Vigo je Hugo Sotelo (7.04), u Alaves je to Toni Martínez (6.99).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Celta Vigo prispeli v tejto sezóne 27 gólmi a 13 asistenciami, na čele s Borja Iglesias (13G). U Alaves je to 27 gólov a 14 asistencií s lídrom Toni Martínez (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Celta Vigo nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.59, zatiaľ čo Alaves má 4 obrancov s priemerom 6.67. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Celta Vigo nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.82, oproti 4 u Alaves s hodnotením 6.73. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Celta Vigo nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.81, v porovnaní s 2 u Alaves s priemerom 6.87. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Celta Vigo a 78% u Alaves. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Celta Vigo nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 47 u Alaves. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Celta Vigo je 25.1 (najmladší: Jones El-Abdellaoui (19), najstarší: Borja Iglesias (32)), zatiaľ čo Alaves má priemer 27.2 (najmladší: Victor Parada (23), najstarší: Jonny Otto (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Celta Vigo majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 31 u Alaves. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Celta Vigo3-4-34-4-2Alaves
GKDEFMIDFWD
13Radu32Rodrígu.4Aidoo24Domíngu.39El-Abde.22Sotelo3Mingueza14Núñez9Jutglà7Iglesias23Álvarez1Sivera17Otto14Tenaglia5Pacheco24Parada7Pérez19Ibáñez8Blanco10Aleñá11Martínez15Boyé

Náhradníci

Tréner: Claudio Giraldez

Náhradníci

Tréner: Quique Sanchez Flores

Celta VigoSila pozíciíAlaves
6.77
Ø Hodnotenie
6.75
6.99Brankár (1 v 1)6.91
0G 0A0G 0A
6.59Obranca (3 v 4)6.67
0G 1A2G 3A
6.82Záložník (4 v 4)6.73
3G 6A3G 7A
6.81Útočník (3 v 2)6.87
24G 6A22G 4A
Celta Vigo3-4-3
13BrankárIonuț Radu7.0
32ObrancaJavi Rodríguez6.71A
4ObrancaJoseph Aidoo6.4
24ObrancaCarlos Domínguez6.7
39ZáložníkJones El-Abdellaoui6.62G
22ZáložníkHugo Sotelo7.02A
3ZáložníkÓscar Mingueza6.91G4A
14ZáložníkAlvaro Núñez6.7
9ÚtočníkFerran Jutglà6.87G3A
7ÚtočníkBorja Iglesias6.813G2A
23ÚtočníkHugo Álvarez6.84G1A
Alaves4-4-2
1BrankárAntonio Sivera6.9
17ObrancaJonny Otto6.7
14ObrancaNahuel Tenaglia6.82G
5ObrancaJon Pacheco6.8
24ObrancaVictor Parada6.43A
7ZáložníkÁngel Pérez
19ZáložníkPablo Ibáñez6.71G1A
8ZáložníkAntonio Blanco6.92G2A
10ZáložníkCarles Aleñá6.64A
11ÚtočníkToni Martínez7.011G3A
15ÚtočníkLucas Boyé6.811G1A

Prehľad zápasu

Alaves zdolal Celta Vigo 4:3. Zápas sa hral v La Liga 2025. Góly strelili: F. Jutgla 19′, H. Alvarez 27′, F. Jutgla 37′, T. Martinez 45′, A. Perez 50′, T. Martinez 74′, A. Rebbach 78′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Celta Vigo mal 56% držanie lopty, Alaves mal 44%. Celta Vigo mal 12 striel (5 na bránu), Alaves mal 14 (6 na bránu). Očakávané góly: Celta Vigo 1.82 — Alaves 1.73. Celta Vigo urobil 5 striedaní, Alaves urobil 5. VAR zasiahol: Goal Disallowed - Foul (J. Rodriguez 56′).

Rivalita od 2017

Celta Vigo vs Alaves vzájomné výsledky

17 stretnutí
Celta Vigo
9
výhier
Remízy
3
Alaves
5
výhier
Góly spolu
42 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
7/17 · 41%
Nad 2,5
8/17 · 47%

Aktuálna forma

Celta Vigo

WLLLLL

Alaves

LWLDDW

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Celta Vigo dominuje

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Celta Vigo6výhry
2remízy10 stretnutí
Alaves2výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3.1

Priemerný počet gólov na zápas

60%

Zápasy s 3+ gólmi

60%

Oba tímy skórovali

Trhové zhrnutie

Marža: 4.9%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 54.6%Remíza 30.3%Hostia 20.0%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.833.305.00
Max1.833.305.00
Nad 2,5: 43.5%Pod 2,5: 61.7%
Trhový favorit:Celta Vigo · Mierny favorit

Výsledok vs. Trh

Alaves
Výsledok vs. Trh: Celta Vigo (55%)

Výsledok sa líšil od trhovej predikcie

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

Celta VigoPolčas:31Alaves
12Strely14
5Strely na bránu6

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
22/03/26Celta Vigo3–4Alaves1.83/3.30/5.00
22/11/25Alaves0–1Celta Vigo2.59/3.06/2.99
27/01/25Alaves1–1Celta Vigo2.65/3.12/2.89
16/08/24Celta Vigo2–1Alaves2.02/3.29/4.07
27/04/24Alaves3–0Celta Vigo2.68/3.10/2.82
28/09/23Celta Vigo1–1Alaves1.69/3.46/5.34
07/05/22Celta Vigo4–0Alaves1.91/3.42/4.40
27/11/21Alaves1–2Celta Vigo2.96/3.13/2.57
04/04/21Alaves1–3Celta Vigo3.03/3.21/2.53
20/12/20Celta Vigo2–0Alaves1.72/3.94/4.89

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Celta Vigo

V 355R 280P 395
Nad 2,548
Goals scored1318

Vonkajšia bilancia: Alaves

V 176R 134P 256
Nad 2,545
Goals scored584

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026