Menu

Alaves vs Mallorca

Riadny čas

La Liga · Sezóna 2025

Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz25. apríla 2026 o 14:00
Domáci

Alaves

21
Hostia

Mallorca

Udalosti zápasu

Alaves
Mallorca
Výkop
L. BoyeI. Diabate
4′
18′
J. Virgili

asistencia: Samu Costa

Polčas
T. Martinez

asistencia: A. Rebbach

56′
59′Martin Valjent
C. AlenaD. Suarez
63′
T. Martinez

asistencia: A. Perez

69′
70′
P. TorreM. Morlanes
T. MartinezJ. Guridi
81′
V. ParadaJ. Pacheco
81′
A. PerezCalebe
81′
81′
S. DarderA. Prats
85′
P. MaffeoM. Morey Bauza
86′
J. MojicaT. Lato
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
4Shots off Goal0
15Total Shots4
7Blocked Shots2
8Shots insidebox2
7Shots outsidebox2
15Fouls14
9Corner Kicks4
1Offsides0
50%Ball Possession50%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
400Total passes416
340Passes accurate344
85%Passes %83%
1.22expected_goals0.22
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Alaves je 6.73, v porovnaní s 6.83 u Mallorca. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Alaves je T. Martinez (6.99), u Mallorca je to L. Roman (7.08).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Alaves prispeli v tejto sezóne 29 gólmi a 20 asistenciami, na čele s T. Martinez (11G). U Mallorca je to 36 gólov a 22 asistencií s lídrom V. Muriqi (21G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Alaves nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.65, zatiaľ čo Mallorca má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Alaves nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 4 u Mallorca s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Alaves nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.87, v porovnaní s 2 u Mallorca s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Alaves a 78% u Mallorca. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Alaves nazbierali v tejto sezóne 50 žltých kariet, v porovnaní s 50 u Mallorca. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Alaves je 27.1 (najmladší: A. Perez (23), najstarší: Jonny Otto (31)), zatiaľ čo Mallorca má priemer 27.2 (najmladší: J. Virgili (19), najstarší: J. Mojica (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Alaves majú priemerne 29 ligových štartov, oproti 29 u Mallorca. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Alaves5-3-24-3-1-2Mallorca
GKDEFMIDFWD
1Sivera7Perez17Otto14Tenaglia24Parada21Rebbach19Ibanez8Blanco10Alena11Martinez15Boye1Roman23Maffeo27Lopez24Valjent22Mojica12Costa5Mascare.10Darder20Torre7Muriqi17Virgili

Náhradníci

Tréner: Quique Sanchez Flores

Náhradníci

Tréner: Martin Demichelis

AlavesSila pozíciíMallorca
6.73
Ø Hodnotenie
6.83
6.91Brankár (1 v 1)7.08
0G 0A0G 0A
6.65Obranca (5 v 4)6.73
4G 9A1G 5A
6.73Záložník (3 v 4)6.87
3G 7A12G 12A
6.87Útočník (2 v 2)6.84
22G 4A23G 5A
Alaves5-3-2
1BrankárA. Sivera6.9
7ObrancaA. Perez6.71G3A
17ObrancaJonny Otto6.7
14ObrancaN. Tenaglia6.82G
24ObrancaV. Parada6.43A
21ObrancaA. Rebbach6.71G3A
19ZáložníkP. Ibanez6.71G1A
8ZáložníkA. Blanco6.92G2A
10ZáložníkC. Alena6.64A
11ÚtočníkT. Martinez7.011G3A
15ÚtočníkL. Boye6.811G1A
Mallorca4-3-1-2
1BrankárL. Roman7.1
23ObrancaP. Maffeo6.91G1A
27ObrancaD. Lopez6.6
24ObrancaM. Valjent6.7
22ObrancaJ. Mojica6.74A
12ZáložníkSamu Costa7.07G2A
5ZáložníkO. Mascarell6.81G2A
10ZáložníkS. Darder6.91G5A
20ZáložníkP. Torre6.83G3A
7ÚtočníkV. Muriqi7.121G1A
17ÚtočníkJ. Virgili6.62G4A

Prehľad zápasu

Alaves zdolal Mallorca 2:1. Zápas sa hral v La Liga 2025. Góly strelili: J. Virgili 18′, T. Martinez 56′, T. Martinez 69′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Alaves mal 50% držanie lopty, Mallorca mal 50%. Alaves mal 15 striel (4 na bránu), Mallorca mal 4 (2 na bránu). Očakávané góly: Alaves 1.22 — Mallorca 0.22. Alaves urobil 5 striedaní, Mallorca urobil 4.

Rivalita od 2019

Alaves vs Mallorca vzájomné výsledky

9 stretnutí
Alaves
2
výhier
Remízy
3
Mallorca
4
výhier
Góly spolu
13 · 1.4/zápas
Obaja skórovali
3/9 · 33%
Nad 2,5
1/9 · 11%

Aktuálna forma

Alaves

LWLDDW

Mallorca

WLDWWL

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Alaves3výhry
3remízy10 stretnutí
Mallorca4výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

1.6

Priemerný počet gólov na zápas

20%

Zápasy s 3+ gólmi

40%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (60%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (43%) — kurzy môžu podceňovať Alaves.

Trhové zhrnutie

Marža: 5.1%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 45.5%Remíza 33.3%Hostia 26.3%

Rozpätie kurzov

1X2
Min2.203.003.80
Max2.203.003.80
Nad 2,5: 47.6%Pod 2,5: 57.8%
Trhový favorit:Alaves · Slabý favorit

Výsledok vs. Trh

Alaves
Výsledok vs. Trh: Alaves (45%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

AlavesPolčas:01Mallorca
15Strely4
4Strely na bránu2

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
25/04/26Alaves2–1Mallorca2.20/3.00/3.80
27/09/25Mallorca1–0Alaves2.38/3.01/3.42
02/03/25Mallorca1–1Alaves2.27/3.07/3.56
01/11/24Alaves1–0Mallorca2.32/2.99/3.54
24/02/24Alaves1–1Mallorca1.91/3.06/4.91
03/12/23Mallorca0–0Alaves2.44/3.00/3.25
19/04/22Mallorca2–1Alaves1.98/3.23/4.32
21/08/21Alaves0–1Mallorca2.29/3.19/3.40
15/02/20Mallorca1–0Alaves2.45/3.15/3.12
29/09/19Alaves2–0Mallorca2.25/3.16/3.51

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Alaves

V 176R 134P 256
Nad 2,545
Goals scored584

Vonkajšia bilancia: Mallorca

V 290R 207P 335
Nad 2,548
Goals scored1009

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026