Menu

Guadalajara Chivas vs Toluca

Riadny čas

Liga MX · Sezóna 2023

Estadio AKRON, Zapopan9. mája 2024 o 03:05
10
Hostia

Toluca

Rozhodca: Ó. Mejía

Udalosti zápasu

Guadalajara Chivas
Toluca
Výkop
Polčas
I. BrizuelaV. Guzmán
69′
J. HernándezR. Marín
69′
Goal cancelled73′
VAR
75′
J. DomínguezM. Araújo
75′
J. AnguloI. López
P. PérezC. Cowell
80′
83′Brian García
V. Guzmán

asistencia: R. Alvarado

86′
88′
C. OrrantíaM. Ruíz
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal4
1Shots off Goal3
4Total Shots8
2Blocked Shots1
2Shots insidebox3
2Shots outsidebox5
10Fouls2
3Corner Kicks3
3Offsides1
51%Ball Possession49%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves0
432Total passes414
368Passes accurate339
85%Passes %82%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Guadalajara Chivas je 6.78, v porovnaní s 6.93 u Toluca. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Guadalajara Chivas je F. Beltrán (7.27), u Toluca je to Tiago Volpi (7.10).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Guadalajara Chivas prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 8 asistenciami, na čele s R. Alvarado (4G). U Toluca je to 16 gólov a 18 asistencií s lídrom J. Meneses (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Guadalajara Chivas nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.58, zatiaľ čo Toluca má 4 obrancov s priemerom 6.91. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Guadalajara Chivas nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 5 u Toluca s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Guadalajara Chivas nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 1 u Toluca s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Guadalajara Chivas a 48% u Toluca. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Guadalajara Chivas nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 34 u Toluca. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Guadalajara Chivas je 28.8 (najmladší: J. Castillo (24), najstarší: J. Hernández (37)), zatiaľ čo Toluca má priemer 32.2 (najmladší: B. García (28), najstarší: Tiago Volpi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Guadalajara Chivas majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 29 u Toluca. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Guadalajara Chivas4-2-3-14-2-3-1Toluca
GKDEFMIDFWD
27Rangel2Mozo3Sepúlve.13Orozco21Castillo15Gutiérr.20Beltrán11Brizuela25Alvarado6Pérez14Hernánd.1Volpi8Orrantía24Escobar6Pereira17García23Baeza5Belmonte7Domíngu.10Angulo16Meneses25Vega

Náhradníci

Tréner: F. Gago

Náhradníci

Tréner: Renato Paiva

Guadalajara ChivasSila pozíciíToluca
6.78
Ø Hodnotenie
6.93
6.89Brankár (1 v 1)7.10
0G 0A4G 1A
6.58Obranca (4 v 4)6.91
1G 1A3G 7A
6.97Záložník (5 v 5)6.87
5G 7A9G 10A
6.54Útočník (1 v 1)
1G 0A0G 0A
Guadalajara Chivas4-2-3-1
27BrankárR. Rangel6.9
2ObrancaA. Mozo6.51A
3ObrancaG. Sepúlveda6.4
13ObrancaJ. Orozco
21ObrancaJ. Castillo6.81G
15ZáložníkÉ. Gutiérrez6.82A
20ZáložníkF. Beltrán7.31G
11ZáložníkI. Brizuela6.7
25ZáložníkR. Alvarado7.24G5A
6ZáložníkP. Pérez
14ÚtočníkJ. Hernández6.51G
Toluca4-2-3-1
1BrankárTiago Volpi7.14G1A
8ObrancaC. Orrantía6.81G5A
24ObrancaJ. Escobar
6ObrancaF. Pereira
17ObrancaB. García7.02G2A
23ZáložníkC. Baeza6.82A
5ZáložníkT. Belmonte
7ZáložníkJ. Domínguez
10ZáložníkJ. Angulo
16ZáložníkJ. Meneses6.99G8A
25ÚtočníkA. Vega

Prehľad zápasu

Guadalajara Chivas zdolal Toluca 1:0. Zápas sa hral v Liga MX 2023. Góly strelili: V. Guzmán 86′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Guadalajara Chivas mal 51% držanie lopty, Toluca mal 49%. Guadalajara Chivas mal 4 striel (1 na bránu), Toluca mal 8 (4 na bránu). Guadalajara Chivas urobil 3 striedaní, Toluca urobil 3. VAR zasiahol: Goal cancelled (Pavel Pérez 73′).

Rivalita od 2016

Guadalajara Chivas vs Toluca vzájomné výsledky

24 stretnutí
Guadalajara Chivas
5
výhier
Remízy
13
Toluca
6
výhier
Góly spolu
53 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
14/24 · 58%
Nad 2,5
9/24 · 38%

Aktuálna forma

Guadalajara Chivas

LDDWLD

Toluca

WLWDLW

Predpoveď zápasu

Guadalajara Chivas

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Toluca

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Guadalajara Chivas or draw

63%Forma38%
41%Útok59%
83%Obrana17%
50%Vzájomné zápasy50%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026