Menu

Club America vs Guadalajara Chivas

Riadny čas

Liga MX · Sezóna 2023

Estadio Azteca, D.F.19. mája 2024 o 04:00
Domáci

Club America

10
Hostia

Guadalajara Chivas

Rozhodca: C. Ramos

Udalosti zápasu

Club America
Guadalajara Chivas
Výkop
38′Jesús Orozco
Polčas
46′
P. PérezC. Cowell
59′
V. GuzmánJ. Hernández
I. Reyes

asistencia: I. Lichnovsky

60′
73′
A. MozoC. Cisneros
73′
R. GonzálezÉ. Gutiérrez
H. MartínS. Reyes
76′
D. ValdésR. Sánchez
76′
86′Érick Gutiérrez
C. CalderónL. Fuentes
89′
J. dos SantosS. Naveda
89′
J. QuiñonesB. Rodríguez
90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal2
6Shots off Goal9
10Total Shots13
1Blocked Shots2
8Shots insidebox10
2Shots outsidebox3
5Fouls15
4Corner Kicks3
0Offsides1
51%Ball Possession49%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
432Total passes406
372Passes accurate341
86%Passes %84%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Club America je 6.97, v porovnaní s 6.83 u Guadalajara Chivas. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Club America je D. Valdés (7.28), u Guadalajara Chivas je to F. Beltrán (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Club America prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 12 asistenciami, na čele s Á. Zendejas (10G). U Guadalajara Chivas je to 9 gólov a 11 asistencií s lídrom R. Alvarado (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Club America nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Guadalajara Chivas má 4 obrancov s priemerom 6.58. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Club America nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.17, oproti 5 u Guadalajara Chivas s hodnotením 7.02. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Club America nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.44, v porovnaní s 1 u Guadalajara Chivas s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Club America a 83% u Guadalajara Chivas. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Club America nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Guadalajara Chivas. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Club America je 29.0 (najmladší: R. Juárez (24), najstarší: J. dos Santos (35)), zatiaľ čo Guadalajara Chivas má priemer 27.2 (najmladší: J. Castillo (24), najstarší: R. González (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Club America majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 18 u Guadalajara Chivas. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Club America4-2-3-14-5-1Guadalajara Chivas
GKDEFMIDFWD
1Malagón3Reyes29Juárez31Lichnov.18Calderón6Santos8Fidalgo17Zendejas10Valdés33Quiñones21Martín27Rangel2Mozo3Sepúlve.13Orozco21Castillo25Alvarado5Guzmán28González20Beltrán6Pérez19Marín

Náhradníci

Tréner: André Jardine

Náhradníci

Tréner: F. Gago

Club AmericaSila pozíciíGuadalajara Chivas
6.97
Ø Hodnotenie
6.83
6.84Brankár (1 v 1)6.89
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.58
3G 2A1G 1A
7.17Záložník (5 v 5)7.02
12G 9A5G 8A
6.44Útočník (1 v 1)6.76
1G 1A3G 2A
Club America4-2-3-1
1BrankárL. Malagón6.8
3ObrancaI. Reyes7.12A
29ObrancaR. Juárez6.72G
31ObrancaI. Lichnovsky7.01G
18ObrancaC. Calderón6.9
6ZáložníkJ. dos Santos7.02A
8ZáložníkÁlvaro Fidalgo7.21G
17ZáložníkÁ. Zendejas7.210G6A
10ZáložníkD. Valdés7.31G1A
33ZáložníkJ. Quiñones
21ÚtočníkH. Martín6.41G1A
Guadalajara Chivas4-5-1
27BrankárR. Rangel6.9
2ObrancaA. Mozo6.51A
3ObrancaG. Sepúlveda6.4
13ObrancaJ. Orozco
21ObrancaJ. Castillo6.81G
25ZáložníkR. Alvarado7.24G5A
5ZáložníkV. Guzmán6.83A
28ZáložníkR. González6.8
20ZáložníkF. Beltrán7.31G
6ZáložníkP. Pérez
19ÚtočníkR. Marín6.83G2A

Prehľad zápasu

Club America zdolal Guadalajara Chivas 1:0. Zápas sa hral v Liga MX 2023. Góly strelili: I. Reyes 60′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Club America mal 51% držanie lopty, Guadalajara Chivas mal 49%. Club America mal 10 striel (3 na bránu), Guadalajara Chivas mal 13 (2 na bránu). Club America urobil 5 striedaní, Guadalajara Chivas urobil 4.

Rivalita od 2025

Club America vs Guadalajara Chivas vzájomné výsledky

5 stretnutí
Club America
1
výhier
Remízy
1
Guadalajara Chivas
3
výhier
Góly spolu
11 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
2/5 · 40%
Nad 2,5
2/5 · 40%

Aktuálna forma

Club America

DLWWDD

Guadalajara Chivas

LDDWLD

Predpoveď zápasu

Club America

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Guadalajara Chivas

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Combo Double chance : Club America or draw and -3.5 goals

35%Forma65%
56%Útok44%
0%Obrana100%
62%Vzájomné zápasy38%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 30. 4. 2026