Menu

Club America vs Cruz Azul

Riadny čas

Liga MX · Sezóna 2023

Estadio Azteca, D.F.27. mája 2024 o 03:00
Domáci

Club America

10
Hostia

Cruz Azul

Rozhodca: M. Ortíz

Udalosti zápasu

Club America
Cruz Azul
Výkop
38′Carlos Rotondi
Polčas
Israel Reyes59′
Penalty confirmed74′
VAR
H. Martín

Penalty

78′
Henry Martín79′
Julián Quiñones80′
84′
C. SalcedoA. Gutiérrez
D. ValdésR. Sánchez
88′
88′
C. RotondiM. Levy
88′
L. FaravelliC. Cándido
H. MartínS. Reyes
90+3′
90+5′
R. HuescasB. Gamboa
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
4Shots off Goal5
11Total Shots13
2Blocked Shots3
3Shots insidebox9
8Shots outsidebox4
7Fouls10
3Corner Kicks6
1Offsides2
47%Ball Possession53%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves4
429Total passes478
351Passes accurate407
82%Passes %85%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Club America je 6.97, v porovnaní s 6.90 u Cruz Azul. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Club America je D. Valdés (7.28), u Cruz Azul je to C. Rodríguez (7.30).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Club America prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 12 asistenciami, na čele s Á. Zendejas (10G). U Cruz Azul je to 21 gólov a 21 asistencií s lídrom C. Rodríguez (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Club America nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Cruz Azul má 5 obrancov s priemerom 6.97. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Club America nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.17, oproti 4 u Cruz Azul s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Club America nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.44, v porovnaní s 1 u Cruz Azul s priemerom 6.81. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Club America a 81% u Cruz Azul. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Club America nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 40 u Cruz Azul. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Club America je 29.0 (najmladší: R. Juárez (24), najstarší: J. dos Santos (35)), zatiaľ čo Cruz Azul má priemer 29.9 (najmladší: K. Mier (25), najstarší: Á. Sepúlveda (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Club America majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 27 u Cruz Azul. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Club America4-2-3-15-4-1Cruz Azul
GKDEFMIDFWD
1Malagón3Reyes31Lichnov.29Juárez18Calderón6Santos8Fidalgo17Zendejas10Valdés33Quiñones21Martín23Mier18Huescas4Ditta3Salcedo33Piovi29Rotondi7Antuna8Faravel.19Rodrígu.15Rivero9Sepúlve.

Náhradníci

Tréner: André Jardine

Náhradníci

Tréner: M. Anselmi

Club AmericaSila pozíciíCruz Azul
6.97
Ø Hodnotenie
6.90
6.84Brankár (1 v 1)6.87
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 5)6.97
3G 2A5G 11A
7.17Záložník (5 v 4)6.87
12G 9A9G 7A
6.44Útočník (1 v 1)6.81
1G 1A7G 3A
Club America4-2-3-1
1BrankárL. Malagón6.8
3ObrancaI. Reyes7.12A
31ObrancaI. Lichnovsky7.01G
29ObrancaR. Juárez6.72G
18ObrancaC. Calderón6.9
6ZáložníkJ. dos Santos7.02A
8ZáložníkÁlvaro Fidalgo7.21G
17ZáložníkÁ. Zendejas7.210G6A
10ZáložníkD. Valdés7.31G1A
33ZáložníkJ. Quiñones
21ÚtočníkH. Martín6.41G1A
Cruz Azul5-4-1
23BrankárK. Mier6.9
18ObrancaR. Huescas
4ObrancaW. Ditta7.02A
3ObrancaC. Salcedo
33ObrancaG. Piovi7.02A
29ObrancaC. Rotondi7.05G7A
7ZáložníkU. Antuna
8ZáložníkL. Faravelli6.61A
19ZáložníkC. Rodríguez7.37G5A
15ZáložníkI. Rivero6.72G1A
9ÚtočníkÁ. Sepúlveda6.87G3A

Prehľad zápasu

Club America zdolal Cruz Azul 1:0. Zápas sa hral v Liga MX 2023. Góly strelili: H. Martín 78′ (pen.). Bolo udelených 4 žltých kariet. Club America mal 47% držanie lopty, Cruz Azul mal 53%. Club America mal 11 striel (5 na bránu), Cruz Azul mal 13 (5 na bránu). Club America urobil 2 striedaní, Cruz Azul urobil 4. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Israel Reyes 74′).

Rivalita od 2025

Club America vs Cruz Azul vzájomné výsledky

4 stretnutí
Club America
0
výhier
Remízy
2
Cruz Azul
2
výhier
Góly spolu
8 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
3/4 · 75%
Nad 2,5
2/4 · 50%

Aktuálna forma

Club America

DLWWDD

Cruz Azul

WWDDDL

Predpoveď zápasu

Club America

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Cruz Azul

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Combo Double chance : Club America or draw and -3.5 goals

47%Forma53%
36%Útok64%
63%Obrana38%
71%Vzájomné zápasy29%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 30. 4. 2026