Menu

Charlotte vs Chicago Fire

Bank of America Stadium, Charlotte, North Carolina18. mája 2023 o 01:30
Domáci

Charlotte

21
Rozhodca: T. Penso

Udalosti zápasu

Charlotte
Chicago Fire
Výkop
20′Gastón Giménez
29′
K. Przybyłko
39′Brian Gutierrez
Adilson Malanda45+1′
Polčas
Kristijan Kahlina55′
J. LindseyB. Cambridge
59′
B. Cambridge

asistencia: Justin Meram

68′
69′
M. Haile-SelassieF. Herbers
69′
B. GutiérrezJ. Torres
72′Jairo Torres
78′
M. NavarroA. Aceves
79′
K. PrzybyłkoG. Koutsias
Karol Świderski80′
B. Cambridge
81′
A. MalandaB. Tuiloma
84′
Derrick Jones87′
Jan Sobociński88′
90+1′Georgios Koutsias
Justin MeramC. Hegardt
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
1Shots off Goal1
5Total Shots5
1Blocked Shots1
4Shots insidebox3
1Shots outsidebox2
10Fouls14
8Corner Kicks2
0Offsides5
64%Ball Possession36%
5Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
562Total passes326
479Passes accurate248
85%Passes %76%
0.55expected_goals1.35

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Charlotte je 7.04, v porovnaní s 6.94 u Chicago Fire. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Charlotte je K. Kahlina (7.26), u Chicago Fire je to B. Gutiérrez (7.28).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Charlotte prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 7 asistenciami, na čele s B. Bronico (2G). U Chicago Fire je to 12 gólov a 11 asistencií s lídrom B. Gutiérrez (10G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Charlotte nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.98, zatiaľ čo Chicago Fire má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Charlotte nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.99, oproti 5 u Chicago Fire s hodnotením 7.05. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Charlotte nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Chicago Fire s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 51% u Charlotte a —% u Chicago Fire. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Charlotte nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 19 u Chicago Fire. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Charlotte je 29.7 (najmladší: A. Malanda (24), najstarší: A. Westwood (35)), zatiaľ čo Chicago Fire má priemer 28.0 (najmladší: C. Brady (21), najstarší: R. Czichos (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Charlotte majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 24 u Chicago Fire. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Charlotte4-3-34-2-3-1Chicago Fire
GKDEFMIDFWD
1Kahlina24Lindsey29Malanda2Sobociń.14Byrne20Jones8Westwood13Bronico11Świders.9Copetti22Meram34Brady2Souquet22Pineda5Czichos6Navarro31Navarro30Giménez7Haile-S.10Shaqiri17Gutiérr.11Przybył.

Náhradníci

Tréner: C. Lattanzio

Náhradníci

Tréner: F. Klopas

CharlotteSila pozíciíChicago Fire
7.04
Ø Hodnotenie
6.94
7.26Brankár (1 v 1)6.94
0G 0A0G 0A
6.98Obranca (4 v 4)6.73
1G 0A0G 2A
6.99Záložník (3 v 5)7.05
3G 7A12G 9A
Charlotte4-3-3
1BrankárK. Kahlina7.3
24ObrancaJ. Lindsey
29ObrancaA. Malanda7.01G
2ObrancaJ. Sobociński
14ObrancaN. Byrne7.0
20ZáložníkD. Jones
8ZáložníkA. Westwood7.21G4A
13ZáložníkB. Bronico6.82G3A
11ÚtočníkK. Świderski
9ÚtočníkE. Copetti
22ÚtočníkJustin Meram
Chicago Fire4-2-3-1
34BrankárC. Brady6.9
2ObrancaA. Souquet
22ObrancaM. Pineda6.72A
5ObrancaR. Czichos
6ObrancaM. Navarro
31ZáložníkF. Navarro
30ZáložníkG. Giménez
7ZáložníkM. Haile-Selassie6.82G6A
10ZáložníkX. Shaqiri
17ZáložníkB. Gutiérrez7.310G3A
11ÚtočníkK. Przybyłko

Prehľad zápasu

Charlotte zdolal Chicago Fire 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2023. Góly strelili: K. Przybyłko 29′, B. Cambridge 68′, B. Cambridge 81′. Bolo udelených 9 žltých kariet. Charlotte mal 64% držanie lopty, Chicago Fire mal 36%. Charlotte mal 5 striel (3 na bránu), Chicago Fire mal 5 (3 na bránu). Očakávané góly: Charlotte 0.55 — Chicago Fire 1.35. Charlotte urobil 3 striedaní, Chicago Fire urobil 4.

Rivalita od 2022

Charlotte vs Chicago Fire vzájomné výsledky

7 stretnutí
Charlotte
4
výhier
Remízy
0
Chicago Fire
3
výhier
Góly spolu
30 · 4.3/zápas
Obaja skórovali
5/7 · 71%
Nad 2,5
5/7 · 71%

Aktuálna forma

Charlotte

LDLWWL

Chicago Fire

LDWDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026