Menu

Vancouver Whitecaps vs Cf Montreal

BC Place, Vancouver9. marca 2025 o 03:30

Udalosti zápasu

Vancouver Whitecaps
CF Montreal
Výkop
R. GauldJ. Ngando
23′
Polčas
61′
B. DukeC. Clark
61′
T. PearceJ. Marshall-Rutty
61′
K. OpokuJ. Vilsaint
72′
F. HerbersV. Loturi
S. BerhalterR. Priso-Mbongue
73′
81′
N. SalibaD. Yankov
B. WhiteD. Rios
86′
A. AhmedD. Kreilach
87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
5Shots off Goal2
14Total Shots10
2Blocked Shots6
10Shots insidebox7
4Shots outsidebox3
10Fouls16
8Corner Kicks7
0Offsides1
52%Ball Possession48%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
477Total passes433
405Passes accurate360
85%Passes %83%
1.58expected_goals1.43
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Vancouver Whitecaps je 7.21, v porovnaní s 6.65 u CF Montreal. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Vancouver Whitecaps je S. Berhalter (7.84), u CF Montreal je to P. Owusu (7.14).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Vancouver Whitecaps prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 8 asistenciami, na čele s B. White (8G). U CF Montreal je to 7 gólov a 5 asistencií s lídrom P. Owusu (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Vancouver Whitecaps nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo CF Montreal má 3 obrancov s priemerom 6.54. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Vancouver Whitecaps nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.53, oproti 4 u CF Montreal s hodnotením 6.50. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Vancouver Whitecaps nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.01, v porovnaní s 3 u CF Montreal s priemerom 6.92. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Vancouver Whitecaps a 73% u CF Montreal. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Vancouver Whitecaps nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 3 u CF Montreal. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Vancouver Whitecaps je 26.5 (najmladší: T. Johnson (20), najstarší: Y. Takaoka (29)), zatiaľ čo CF Montreal má priemer 24.7 (najmladší: Y. Guboglo (18), najstarší: F. Herbers (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Vancouver Whitecaps majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 6 u CF Montreal. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Vancouver Whitecaps4-3-33-4-3CF Montreal
GKDEFMIDFWD
1Takaoka2Laborda4Veselin.33Blackmon28Johnson45Vite20Cubas16Berhalt.22Ahmed24White25Gauld40Sirois5Craig16Waterman13Petrasso39Guboglo19Saliba21Herbers3Pearce7Opoku9Owusu10Duke

Náhradníci

Tréner: Jesper Ingemann Sørensen

Náhradníci

Tréner: Marco Donadel

Vancouver WhitecapsSila pozíciíCF Montreal
7.21
Ø Hodnotenie
6.65
7.05Brankár (1 v 1)
0G 1A0G 0A
7.13Obranca (4 v 3)6.54
4G 2A0G 0A
7.53Záložník (3 v 4)6.50
4G 5A0G 0A
7.01Útočník (3 v 3)6.92
8G 0A7G 5A
Vancouver Whitecaps4-3-3
1BrankárY. Takaoka7.01A
2ObrancaM. Laborda7.13G2A
4ObrancaR. Veselinovic
33ObrancaT. Blackmon7.21G
28ObrancaT. Johnson7.1
45ZáložníkP. Vite
20ZáložníkA. Cubas7.21A
16ZáložníkS. Berhalter7.84G4A
22ÚtočníkA. Ahmed
24ÚtočníkB. White7.08G
25ÚtočníkR. Gauld
CF Montreal3-4-3
40BrankárJ. Sirois
5ObrancaB. Craig6.6
16ObrancaJ. Waterman
13ObrancaL. Petrasso6.5
39ZáložníkY. Guboglo6.2
19ZáložníkN. Saliba
21ZáložníkF. Herbers6.8
3ZáložníkT. Pearce
7ÚtočníkK. Opoku6.71G
9ÚtočníkP. Owusu7.16G5A
10ÚtočníkB. Duke

Prehľad zápasu

Vancouver Whitecaps zdolal CF Montreal 2:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: M. Laborda 32′, T. Johnson 49′. Boli udelené 3 žlté karty. Vancouver Whitecaps mal 52% držanie lopty, CF Montreal mal 48%. Vancouver Whitecaps mal 14 striel (7 na bránu), CF Montreal mal 10 (2 na bránu). Očakávané góly: Vancouver Whitecaps 1.58 — CF Montreal 1.43. Vancouver Whitecaps urobil 4 striedaní, CF Montreal urobil 5.

Rivalita od 2016

Vancouver Whitecaps vs CF Montreal vzájomné výsledky

16 stretnutí
Vancouver Whitecaps
8
výhier
Remízy
1
CF Montreal
7
výhier
Góly spolu
53 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
11/16 · 69%
Nad 2,5
11/16 · 69%

Aktuálna forma

Vancouver Whitecaps

WDDWWW

CF Montreal

DWWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026