Menu

Colorado Rapids vs Portland Timbers

Dick's Sporting Goods Park, Commerce City, Colorado23. marca 2025 o 02:30
Rozhodca: Jair Antonio Maruffo

Udalosti zápasu

Colorado Rapids
Portland Timbers
Výkop
45′
J. Atencio

Own Goal

Polčas
48′
Antony

asistencia: S. Moreno

K. CabralC. Harris
59′
O. LarrazC. Ronan
59′
J. AtencioO. Fernandez
68′
74′
E. MillerJ. Mosquera
74′
F. MoraK. Kelsy
C. BassettD. Yapi
76′
K. RosenberryI. Murphy
76′
80′
D. AyalaJ. Ortiz
80′
S. MorenoI. Smith
87′
AntonyC. Paredes
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal5
3Shots off Goal4
8Total Shots11
4Blocked Shots2
6Shots insidebox6
2Shots outsidebox5
10Fouls7
6Corner Kicks3
5Offsides1
47%Ball Possession53%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
451Total passes536
348Passes accurate447
77%Passes %83%
0.55expected_goals1.96
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Colorado Rapids je 6.82, v porovnaní s 6.81 u Portland Timbers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Colorado Rapids je Rafael Navarro (7.23), u Portland Timbers je to J. Pantemis (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Colorado Rapids prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 3 asistenciami, na čele s Rafael Navarro (7G). U Portland Timbers je to 3 gólov a 4 asistencií s lídrom D. Pereira da Costa (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Colorado Rapids nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.68, zatiaľ čo Portland Timbers má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Colorado Rapids nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 5 u Portland Timbers s hodnotením 6.76. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Colorado Rapids nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.23, v porovnaní s 1 u Portland Timbers s priemerom 6.63. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Colorado Rapids a 86% u Portland Timbers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Colorado Rapids nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Portland Timbers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Colorado Rapids je 25.2 (najmladší: A. Beaudry (19), najstarší: K. Rosenberry (32)), zatiaľ čo Portland Timbers má priemer 28.0 (najmladší: F. Surman (22), najstarší: D. Chara (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Colorado Rapids majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 8 u Portland Timbers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Colorado Rapids4-3-34-2-3-1Portland Timbers
GKDEFMIDFWD
31Beaudry4Cannon5Maxso6Awaziem2Rosenbe.23Bassett12Atencio8Larraz91Cabral9Navarro10Mihailo.41Pantemis15Miller20Surman4Miller27Fory21Chara24Ayala30Moreno10Costa11Antony9Mora

Náhradníci

Tréner: Christopher Armas

Náhradníci

Tréner: Philip John Neville

Colorado RapidsSila pozíciíPortland Timbers
6.82
Ø Hodnotenie
6.81
Brankár (1 v 1)7.26
0G 0A0G 0A
6.68Obranca (4 v 4)6.77
1G 0A0G 1A
6.70Záložník (3 v 5)6.76
1G 0A2G 3A
7.23Útočník (3 v 1)6.63
7G 3A1G 0A
Colorado Rapids4-3-3
31BrankárA. Beaudry
4ObrancaR. Cannon6.5
5ObrancaA. Maxso
6ObrancaC. Awaziem
2ObrancaK. Rosenberry6.81G
23ZáložníkC. Bassett
12ZáložníkJ. Atencio6.71G
8ZáložníkO. Larraz
91ÚtočníkK. Cabral
9ÚtočníkRafael Navarro7.27G3A
10ÚtočníkD. Mihailovic
Portland Timbers4-2-3-1
41BrankárJ. Pantemis7.3
15ObrancaE. Miller
20ObrancaF. Surman7.11A
4ObrancaK. Miller6.6
27ObrancaJ. Fory6.6
21ZáložníkD. Chara7.0
24ZáložníkD. Ayala
30ZáložníkS. Moreno
10ZáložníkD. Pereira da Costa6.81G2A
11ZáložníkAntony6.51G1A
9ÚtočníkF. Mora6.61G

Prehľad zápasu

Portland Timbers zdolal Colorado Rapids 3:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: J. Atencio 45′ (o.g.), Antony 48′, K. Kelsy 75′. Colorado Rapids mal 47% držanie lopty, Portland Timbers mal 53%. Colorado Rapids mal 8 striel (1 na bránu), Portland Timbers mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: Colorado Rapids 0.55 — Portland Timbers 1.96. Colorado Rapids urobil 5 striedaní, Portland Timbers urobil 5.

Rivalita od 2012

Colorado Rapids vs Portland Timbers vzájomné výsledky

33 stretnutí
Colorado Rapids
10
výhier
Remízy
7
Portland Timbers
16
výhier
Góly spolu
92 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
15/33 · 45%
Nad 2,5
20/33 · 61%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2019

Aktuálna forma

Colorado Rapids

WLLDLD

Portland Timbers

DWLWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026