Menu

Houston Dynamo vs Minnesota United Fc

Shell Energy Stadium, Houston15. mája 2025 o 02:30

Udalosti zápasu

Houston Dynamo
Minnesota United FC
Výkop
Polčas
64′
W. TrappR. Lod
64′
Jung Ho-yeonT. Oluwaseyi
64′
S. JeongB. Hlongwane
64′
K. ChandlerJ. Pereyra
P. OrtizB. Raines
72′
A. BassiS. Kowalczyk
72′
82′
J. DiazC. Harvey
E. PonceT. Olusanya
85′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal1
5Shots off Goal4
20Total Shots7
9Blocked Shots2
12Shots insidebox4
8Shots outsidebox3
9Fouls14
7Corner Kicks5
1Offsides0
68%Ball Possession32%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
542Total passes258
485Passes accurate201
89%Passes %78%
1.02expected_goals0.44
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Houston Dynamo je 6.78, v porovnaní s 6.67 u Minnesota United FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Houston Dynamo je J. McGlynn (7.49), u Minnesota United FC je to J. Diaz (6.90).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Houston Dynamo prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. McGlynn (2G). U Minnesota United FC je to 8 gólov a 2 asistencií s lídrom K. Yeboah (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Houston Dynamo nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.54, zatiaľ čo Minnesota United FC má 5 obrancov s priemerom 6.69. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Houston Dynamo nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 4 u Minnesota United FC s hodnotením 6.56. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Houston Dynamo nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.35, v porovnaní s 1 u Minnesota United FC s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Houston Dynamo a 84% u Minnesota United FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Houston Dynamo nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Minnesota United FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Houston Dynamo je 26.8 (najmladší: J. McGlynn (22), najstarší: J. Bond (32)), zatiaľ čo Minnesota United FC má priemer 26.1 (najmladší: K. Chandler (20), najstarší: W. Trapp (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Houston Dynamo majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 8 u Minnesota United FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Houston Dynamo4-2-3-15-4-1Minnesota United FC
GKDEFMIDFWD
31Bond25Dorsey4Bartlow22Ortiz36Andrade6Artur30Urso21McGlynn8Bassi9Lingr10Ponce97St.Clair27Taylor28Diaz23Duggan2Padelfo.33Chandler7Jeong22Ho-yeon20Trapp24Gressel9Yeboah

Náhradníci

Tréner: Juan Francisco Guerra Piñero

Náhradníci

Tréner: Eric Ramsay

Houston DynamoSila pozíciíMinnesota United FC
6.78
Ø Hodnotenie
6.67
6.88Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.54Obranca (4 v 5)6.69
1G 0A1G 2A
6.96Záložník (5 v 4)6.56
2G 3A0G 0A
6.35Útočník (1 v 1)6.78
0G 0A7G 0A
Houston Dynamo4-2-3-1
31BrankárJ. Bond6.9
25ObrancaG. Dorsey
4ObrancaE. Bartlow
22ObrancaP. Ortiz
36ObrancaFelipe Andrade6.51G
6ZáložníkArtur6.7
30ZáložníkJunior Urso
21ZáložníkJ. McGlynn7.52G2A
8ZáložníkA. Bassi
9ZáložníkO. Lingr6.71A
10ÚtočníkE. Ponce6.3
Minnesota United FC5-4-1
97BrankárD. St.Clair
27ObrancaD. Taylor6.3
28ObrancaJ. Diaz6.91A
23ObrancaM. Duggan6.71G
2ObrancaD. Padelford6.91A
33ObrancaK. Chandler6.6
7ZáložníkS. Jeong
22ZáložníkJung Ho-yeon
20ZáložníkW. Trapp6.7
24ZáložníkJ. Gressel6.4
9ÚtočníkK. Yeboah6.87G

Prehľad zápasu

Houston Dynamo zdolal Minnesota United FC 2:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: P. Ortiz 45′, Felipe Andrade 77′. Boli udelené 4 žlté karty. Houston Dynamo mal 68% držanie lopty, Minnesota United FC mal 32%. Houston Dynamo mal 20 striel (6 na bránu), Minnesota United FC mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: Houston Dynamo 1.02 — Minnesota United FC 0.44. Houston Dynamo urobil 3 striedaní, Minnesota United FC urobil 5.

Rivalita od 2017

Houston Dynamo vs Minnesota United FC vzájomné výsledky

23 stretnutí
Houston Dynamo
7
výhier
Remízy
5
Minnesota United FC
11
výhier
Góly spolu
63 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
12/23 · 52%
Nad 2,5
15/23 · 65%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 23 v 2019

Aktuálna forma

Houston Dynamo

LWWWLW

Minnesota United FC

LDWLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026