Menu

Portland Timbers vs Colorado Rapids

Providence Park, Portland29. mája 2025 o 04:30
Rozhodca: Chris Penso

Udalosti zápasu

Portland Timbers
Colorado Rapids
Výkop
33′
D. Mihailovic

asistencia: S. Bassett

Polčas
46′
J. AtencioC. Ronan
54′
D. MihailovicW. Frederick
J. OrtizO. Fernandez
56′
59′
F. MoraK. Kelsy
64′
65′
T. Ku-DiPietroC. Harris
65′
D. YapiRafael Navarro
K. Kelsy

asistencia: J. Mosquera

76′
79′
S. BassettK. Cabral
AntonyA. Lassiter
86′
S. MorenoD. Chara
87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal3
7Shots off Goal6
23Total Shots11
7Blocked Shots2
13Shots insidebox8
10Shots outsidebox3
11Fouls18
6Corner Kicks3
3Offsides2
71%Ball Possession29%
2Yellow Cards1
0Red Cards1
3Goalkeeper Saves7
685Total passes276
589Passes accurate183
86%Passes %66%
3.65expected_goals1.01
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Portland Timbers je 6.91, v porovnaní s 6.69 u Colorado Rapids. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Portland Timbers je J. Mosquera (8.20), u Colorado Rapids je to N. Defreitas-Hansen (6.87).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Portland Timbers prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 6 asistenciami, na čele s J. Mosquera (1G). U Colorado Rapids je to 4 gólov a 2 asistencií s lídrom D. Yapi (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Portland Timbers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo Colorado Rapids má 3 obrancov s priemerom 6.62. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Portland Timbers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 6 u Colorado Rapids s hodnotením 6.64. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Portland Timbers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.63, v porovnaní s 1 u Colorado Rapids s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 89% u Portland Timbers a 88% u Colorado Rapids. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Portland Timbers nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Colorado Rapids. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Portland Timbers je 25.6 (najmladší: F. Surman (22), najstarší: F. Mora (32)), zatiaľ čo Colorado Rapids má priemer 23.8 (najmladší: D. Yapi (21), najstarší: R. Cannon (27)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Portland Timbers majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 6 u Colorado Rapids. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Portland Timbers4-2-3-14-2-3-1Colorado Rapids
GKDEFMIDFWD
16Crepeau29Mosquera20Surman4Miller27Fory80Ortiz24Ayala30Moreno10Costa11Antony9Mora41Defreit.4Cannon5Maxso19Murphy99Travis12Atencio8Larraz21Ku-DiPi.10Mihailo.18Bassett77Yapi

Náhradníci

Tréner: Philip John Neville

Náhradníci

Tréner: Christopher Armas

Portland TimbersSila pozíciíColorado Rapids
6.91
Ø Hodnotenie
6.69
Brankár (1 v 1)6.87
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 3)6.62
1G 2A0G 0A
6.72Záložník (5 v 6)6.64
2G 4A1G 0A
6.63Útočník (1 v 1)6.78
1G 0A3G 2A
Portland Timbers4-2-3-1
16BrankárM. Crepeau
29ObrancaJ. Mosquera8.21G1A
20ObrancaF. Surman7.11A
4ObrancaK. Miller6.6
27ObrancaJ. Fory6.6
80ZáložníkJ. Ortiz6.81A
24ZáložníkD. Ayala
30ZáložníkS. Moreno
10ZáložníkD. Pereira da Costa6.81G2A
11ZáložníkAntony6.51G1A
9ÚtočníkF. Mora6.61G
Colorado Rapids4-2-3-1
41BrankárN. Defreitas-Hansen6.9
4ObrancaR. Cannon6.5
5ObrancaA. Maxso
19ObrancaI. Murphy6.7
99ZáložníkJ. Travis
12ZáložníkJ. Atencio6.71G
8ZáložníkO. Larraz
21ZáložníkT. Ku-DiPietro6.6
10ZáložníkD. Mihailovic
18ZáložníkS. Bassett
77ÚtočníkD. Yapi6.83G2A

Prehľad zápasu

Portland Timbers zdolal Colorado Rapids 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: D. Mihailovic 33′, Antony 59′, K. Kelsy 76′. Boli udelené 3 žlté karty, Bola udelená 1 červená karta. Portland Timbers mal 71% držanie lopty, Colorado Rapids mal 29%. Portland Timbers mal 23 striel (9 na bránu), Colorado Rapids mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: Portland Timbers 3.65 — Colorado Rapids 1.01. Portland Timbers urobil 4 striedaní, Colorado Rapids urobil 5.

Rivalita od 2012

Portland Timbers vs Colorado Rapids vzájomné výsledky

33 stretnutí
Portland Timbers
16
výhier
Remízy
7
Colorado Rapids
10
výhier
Góly spolu
92 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
14/33 · 42%
Nad 2,5
20/33 · 61%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2019

Aktuálna forma

Portland Timbers

DWLWLW

Colorado Rapids

WLLDLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026