Menu

Vancouver Whitecaps vs Portland Timbers

BC Place, Vancouver25. septembra 2025 o 04:30

Udalosti zápasu

Vancouver Whitecaps
Portland Timbers
Výkop
Polčas
J. NelsonA. Ahmed
46′
R. ElloumiB. White
60′
62′
M. RojasD. Pereira da Costa
62′
K. KelsyF. Mora
R. Priso-MbongueJ. Badwal
73′
77′
D. CharaD. Ayala
77′
I. SmithA. Lassiter
G. BovalinaD. Rios
80′
K. G. Cabrera NakamuraJ. Ngando
80′
83′
K. VeldeE. Miller
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal8
7Shots off Goal6
16Total Shots18
6Blocked Shots4
12Shots insidebox13
4Shots outsidebox5
14Fouls14
4Corner Kicks11
0Offsides0
59%Ball Possession41%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves2
527Total passes362
475Passes accurate298
90%Passes %82%
2.18expected_goals1.02
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Vancouver Whitecaps je 7.09, v porovnaní s 6.88 u Portland Timbers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Vancouver Whitecaps je S. Berhalter (7.84), u Portland Timbers je to J. Pantemis (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Vancouver Whitecaps prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 10 asistenciami, na čele s S. Berhalter (4G). U Portland Timbers je to 9 gólov a 4 asistencií s lídrom K. Velde (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Vancouver Whitecaps nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.10, zatiaľ čo Portland Timbers má 5 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Vancouver Whitecaps nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.25, oproti 4 u Portland Timbers s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Vancouver Whitecaps nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 1 u Portland Timbers s priemerom 6.96. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Vancouver Whitecaps a 84% u Portland Timbers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Vancouver Whitecaps nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Portland Timbers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Vancouver Whitecaps je 23.8 (najmladší: R. Elloumi (18), najstarší: Y. Takaoka (29)), zatiaľ čo Portland Timbers má priemer 26.4 (najmladší: K. Kelsy (21), najstarší: D. Chara (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Vancouver Whitecaps majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 10 u Portland Timbers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Vancouver Whitecaps4-2-3-15-4-1Portland Timbers
GKDEFMIDFWD
1Takaoka27Bovalina12Halbouni2Laborda28Johnson16Berhalt.6Priso-M.11Sabbi17Nakamura7Nelson75Elloumi41Pantemis11Antony20Surman13Zuparic4Miller23Smith35Rojas21Chara17Paredes99Velde19Kelsy

Náhradníci

Tréner: Jesper Ingemann Sørensen

Náhradníci

Tréner: Philip John Neville

Vancouver WhitecapsSila pozíciíPortland Timbers
7.09
Ø Hodnotenie
6.88
7.05Brankár (1 v 1)7.26
0G 1A0G 0A
7.10Obranca (4 v 5)6.73
3G 2A1G 2A
7.25Záložník (5 v 4)6.95
6G 7A4G 0A
6.52Útočník (1 v 1)6.96
0G 0A4G 2A
Vancouver Whitecaps4-2-3-1
1BrankárY. Takaoka7.01A
27ObrancaG. Bovalina
12ObrancaB. Halbouni
2ObrancaM. Laborda7.13G2A
28ObrancaT. Johnson7.1
16ZáložníkS. Berhalter7.84G4A
6ZáložníkR. Priso-Mbongue7.3
11ZáložníkE. Sabbi6.92G2A
17ZáložníkK. G. Cabrera Nakamura7.01A
7ZáložníkJ. Nelson
75ÚtočníkR. Elloumi6.5
Portland Timbers5-4-1
41BrankárJ. Pantemis7.3
11ObrancaAntony6.51G1A
20ObrancaF. Surman7.11A
13ObrancaD. Zuparic
4ObrancaK. Miller6.6
23ObrancaI. Smith6.7
35ZáložníkM. Rojas
21ZáložníkD. Chara7.0
17ZáložníkC. Paredes
99ZáložníkK. Velde6.94G
19ÚtočníkK. Kelsy7.04G2A

Prehľad zápasu

Vancouver Whitecaps a Portland Timbers remizovali 1:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: K. Miller 39′, B. White 88′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Vancouver Whitecaps mal 59% držanie lopty, Portland Timbers mal 41%. Vancouver Whitecaps mal 16 striel (3 na bránu), Portland Timbers mal 18 (8 na bránu). Očakávané góly: Vancouver Whitecaps 2.18 — Portland Timbers 1.02. Vancouver Whitecaps urobil 5 striedaní, Portland Timbers urobil 5.

Rivalita od 2016

Vancouver Whitecaps vs Portland Timbers vzájomné výsledky

27 stretnutí
Vancouver Whitecaps
14
výhier
Remízy
2
Portland Timbers
11
výhier
Góly spolu
89 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
19/27 · 70%
Nad 2,5
18/27 · 67%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 42 v 2016

Aktuálna forma

Vancouver Whitecaps

WDDWWW

Portland Timbers

DWLWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026