Menu

Columbus Crew vs Philadelphia Union

Lower.com Field, Columbus30. júna 2025 o 00:00
Rozhodca: Filip Dujic

Udalosti zápasu

Columbus Crew
Philadelphia Union
Výkop
Polčas
A. SejdicJ. Russell-Rowe
46′
L. LappalainenI. Aliyu
46′
Y. CheberkoA. Herrera
46′
46′
M. AndersonC. Donovan
46′
B. BenderC. Sullivan
63′
B. DamianiS. Olivas
71′
I. VassilevD. Vazquez
78′
A. BedoyaJ. Rafanello
D. RossiT. Habroune
86′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal0
1Shots off Goal5
7Total Shots6
3Blocked Shots1
5Shots insidebox4
2Shots outsidebox2
16Fouls17
2Corner Kicks3
1Offsides2
60%Ball Possession40%
2Yellow Cards6
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves2
493Total passes321
424Passes accurate240
86%Passes %75%
0.82expected_goals0.44
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Columbus Crew je 6.67, v porovnaní s 6.78 u Philadelphia Union. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Columbus Crew je D. Chambost (7.07), u Philadelphia Union je to A. Blake (6.93).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Columbus Crew prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 2 asistenciami, na čele s D. Rossi (4G). U Philadelphia Union je to 4 gólov a 3 asistencií s lídrom D. Jean Jacques (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Columbus Crew nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.55, zatiaľ čo Philadelphia Union má 4 obrancov s priemerom 6.68. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Columbus Crew nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.57, oproti 4 u Philadelphia Union s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Columbus Crew nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.85, v porovnaní s 2 u Philadelphia Union s priemerom 6.58. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 89% u Columbus Crew a 75% u Philadelphia Union. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Columbus Crew nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Philadelphia Union. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Columbus Crew je 29.0 (najmladší: S. Zawadzki (25), najstarší: E. Bush (39)), zatiaľ čo Philadelphia Union má priemer 26.6 (najmladší: O. Makhanya (21), najstarší: A. Bedoya (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Columbus Crew majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 10 u Philadelphia Union. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Columbus Crew3-4-2-14-4-2Philadelphia Union
GKDEFMIDFWD
24Bush31Moreira25Zawadzki21Cheberko23Farsi6Nagbe14Sejdic26Lappala.7Chambost8Gazdag10Rossi18Blake11Bedoya29Makhanya4Lukic27Wagner19Vassilev21Jacques8Bueno16Bender20Damiani35Anderson

Náhradníci

Tréner: Wilfried Nancy

Náhradníci

Tréner: Bradley Neil Carnell

Columbus CrewSila pozíciíPhiladelphia Union
6.67
Ø Hodnotenie
6.78
Brankár (1 v 1)6.93
0G 0A0G 0A
6.55Obranca (3 v 4)6.68
0G 0A0G 3A
6.57Záložník (4 v 4)6.87
0G 0A4G 0A
6.85Útočník (3 v 2)6.58
5G 2A0G 0A
Columbus Crew3-4-2-1
24BrankárE. Bush
31ObrancaS. Moreira6.6
25ObrancaS. Zawadzki6.8
21ObrancaY. Cheberko6.3
23ZáložníkM. Farsi6.6
6ZáložníkD. Nagbe
14ZáložníkA. Sejdic6.5
26ZáložníkL. Lappalainen
7ÚtočníkD. Chambost7.11A
8ÚtočníkD. Gazdag6.61G
10ÚtočníkD. Rossi6.94G1A
Philadelphia Union4-4-2
18BrankárA. Blake6.9
11ObrancaA. Bedoya6.52A
29ObrancaO. Makhanya6.8
4ObrancaJ. Lukic6.81A
27ObrancaK. Wagner
19ZáložníkI. Vassilev6.81G
21ZáložníkD. Jean Jacques6.92G
8ZáložníkJ. Bueno6.91G
16ZáložníkB. Bender6.9
20ÚtočníkB. Damiani6.6
35ÚtočníkM. Anderson

Prehľad zápasu

Columbus Crew zdolal Philadelphia Union 1:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: M. Farsi 45′. Bolo udelených 8 žltých kariet. Columbus Crew mal 60% držanie lopty, Philadelphia Union mal 40%. Columbus Crew mal 7 striel (3 na bránu), Philadelphia Union mal 6 (0 na bránu). Očakávané góly: Columbus Crew 0.82 — Philadelphia Union 0.44. Columbus Crew urobil 4 striedaní, Philadelphia Union urobil 5.

Rivalita od 2012

Columbus Crew vs Philadelphia Union vzájomné výsledky

35 stretnutí
Columbus Crew
16
výhier
Remízy
7
Philadelphia Union
12
výhier
Góly spolu
89 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
17/35 · 49%
Nad 2,5
20/35 · 57%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 32 v 2024

Aktuálna forma

Columbus Crew

LLLWWW

Philadelphia Union

LLDLDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026