Menu

Colorado Rapids vs Vancouver Whitecaps

Dick's Sporting Goods Park, Commerce City, Colorado13. júla 2025 o 03:30
Rozhodca: Ricardo Fierro

Udalosti zápasu

Colorado Rapids
Vancouver Whitecaps
Výkop
Polčas
46′
J. NgandoE. Ocampo
A. Maxso

asistencia: D. Mihailovic

59′
65′
E. SabbiD. Rios
65′
R. Priso-MbongueJ. Badwal
73′
B. UtvikR. Veselinovic
C. RonanO. Larraz
77′
C. BassettJ. Atencio
77′
D. MihailovicD. Yapi
84′
T. Ku-DiPietroS. Bassett
84′
84′
B. WhiteN. Pierre
Rafael NavarroK. Stewart-Baynes
87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
7Shots off Goal7
16Total Shots14
2Blocked Shots5
11Shots insidebox10
5Shots outsidebox4
8Fouls16
7Corner Kicks10
3Offsides1
41%Ball Possession59%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
344Total passes477
285Passes accurate419
83%Passes %88%
2.52expected_goals1.20
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Colorado Rapids je 6.81, v porovnaní s 7.15 u Vancouver Whitecaps. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Colorado Rapids je Rafael Navarro (7.23), u Vancouver Whitecaps je to S. Berhalter (7.84).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Colorado Rapids prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 3 asistenciami, na čele s Rafael Navarro (7G). U Vancouver Whitecaps je to 18 gólov a 9 asistencií s lídrom B. White (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Colorado Rapids nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo Vancouver Whitecaps má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Colorado Rapids nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 3 u Vancouver Whitecaps s hodnotením 7.35. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Colorado Rapids nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.23, v porovnaní s 3 u Vancouver Whitecaps s priemerom 6.95. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Colorado Rapids a 85% u Vancouver Whitecaps. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Colorado Rapids nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Vancouver Whitecaps. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Colorado Rapids je 26.4 (najmladší: T. Ku-DiPietro (23), najstarší: Z. Steffen (30)), zatiaľ čo Vancouver Whitecaps má priemer 26.0 (najmladší: T. Johnson (20), najstarší: Y. Takaoka (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Colorado Rapids majú priemerne 6 ligových štartov, oproti 9 u Vancouver Whitecaps. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Colorado Rapids4-2-3-14-3-3Vancouver Whitecaps
GKDEFMIDFWD
1Steffen4Cannon5Maxso6Awaziem3Vines20Ronan23Bassett14Harris10Mihailo.21Ku-DiPi.9Navarro1Takaoka2Laborda15Utvik33Blackmon28Johnson16Berhalt.13Priso-M.26Ngando45Vite24White11Sabbi

Náhradníci

Tréner: Christopher Armas

Náhradníci

Tréner: Jesper Ingemann Sørensen

Colorado RapidsSila pozíciíVancouver Whitecaps
6.81
Ø Hodnotenie
7.15
6.89Brankár (1 v 1)7.05
0G 0A0G 1A
6.53Obranca (4 v 4)7.13
0G 0A4G 2A
6.70Záložník (5 v 3)7.35
1G 0A4G 4A
7.23Útočník (1 v 3)6.95
7G 3A10G 2A
Colorado Rapids4-2-3-1
1BrankárZ. Steffen6.9
4ObrancaR. Cannon6.5
5ObrancaA. Maxso
6ObrancaC. Awaziem
3ObrancaS. Vines
20ZáložníkC. Ronan6.81G
23ZáložníkC. Bassett
14ZáložníkC. Harris
10ZáložníkD. Mihailovic
21ZáložníkT. Ku-DiPietro6.6
9ÚtočníkRafael Navarro7.27G3A
Vancouver Whitecaps4-3-3
1BrankárY. Takaoka7.01A
2ObrancaM. Laborda7.13G2A
15ObrancaB. Utvik
33ObrancaT. Blackmon7.21G
28ObrancaT. Johnson7.1
16ZáložníkS. Berhalter7.84G4A
13ZáložníkR. Priso-Mbongue7.3
26ZáložníkJ. Ngando6.9
45ÚtočníkP. Vite
24ÚtočníkB. White7.08G
11ÚtočníkE. Sabbi6.92G2A

Prehľad zápasu

Colorado Rapids zdolal Vancouver Whitecaps 3:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: C. Harris 12′, Rafael Navarro 30′, A. Maxso 59′. Boli udelené 3 žlté karty. Colorado Rapids mal 41% držanie lopty, Vancouver Whitecaps mal 59%. Colorado Rapids mal 16 striel (7 na bránu), Vancouver Whitecaps mal 14 (2 na bránu). Očakávané góly: Colorado Rapids 2.52 — Vancouver Whitecaps 1.20. Colorado Rapids urobil 5 striedaní, Vancouver Whitecaps urobil 5.

Rivalita od 2016

Colorado Rapids vs Vancouver Whitecaps vzájomné výsledky

20 stretnutí
Colorado Rapids
5
výhier
Remízy
7
Vancouver Whitecaps
8
výhier
Góly spolu
57 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
13/20 · 65%
Nad 2,5
12/20 · 60%

Aktuálna forma

Colorado Rapids

WLLDLD

Vancouver Whitecaps

WDDWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026