Menu

St Louis City vs Portland Timbers

Energizer Park, St. Louis14. júla 2025 o 01:00

Udalosti zápasu

St. Louis City
Portland Timbers
Výkop
19′
D. Pereira da Costa

asistencia: S. Moreno

Polčas
46′
J. ForyI. Smith
65′
S. MorenoO. Fernandez
65′
J. OrtizD. Chara
T. OstrakE. Lowen
66′
C. PompeuS. Becher
67′
M. Hartel

asistencia: C. Wallem

67′
75′
D. AyalaC. Paredes
75′
D. ZuparicG. Guerra
C. TeuchertA. Watts
82′
J. OrozcoK. Hiebert
90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal4
9Shots off Goal2
20Total Shots10
2Blocked Shots4
11Shots insidebox6
9Shots outsidebox4
10Fouls9
4Corner Kicks3
3Offsides0
53%Ball Possession47%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves7
539Total passes483
476Passes accurate428
88%Passes %89%
2.08expected_goals1.15
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy St. Louis City je 6.82, v porovnaní s 7.02 u Portland Timbers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč St. Louis City je M. Hartel (7.47), u Portland Timbers je to J. Mosquera (8.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky St. Louis City prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 1 asistenciami, na čele s M. Hartel (3G). U Portland Timbers je to 6 gólov a 7 asistencií s lídrom K. Kelsy (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

St. Louis City nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.70, zatiaľ čo Portland Timbers má 3 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

St. Louis City nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 4 u Portland Timbers s hodnotením 7.22. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

St. Louis City nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Portland Timbers s priemerom 6.88. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u St. Louis City a 89% u Portland Timbers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu St. Louis City nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 5 u Portland Timbers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky St. Louis City je 27.6 (najmladší: J. Orozco (21), najstarší: R. Burki (35)), zatiaľ čo Portland Timbers má priemer 24.3 (najmladší: K. Kelsy (21), najstarší: J. Ortiz (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu St. Louis City majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 8 u Portland Timbers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

St. Louis City4-2-3-13-4-2-1Portland Timbers
GKDEFMIDFWD
1Burki14Totland3Girdwoo.15Yaro91Orozco7Ostrak6Wallem36Teuchert17Hartel12Pompeu9Klauss16Crepeau13Zuparic20Surman4Miller29Mosquera80Ortiz24Ayala27Fory30Moreno10Costa19Kelsy

Náhradníci

Tréner: David Critchley

Náhradníci

Tréner: Philip John Neville

St. Louis CitySila pozíciíPortland Timbers
6.82
Ø Hodnotenie
7.02
7.04Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.70Obranca (4 v 3)6.86
0G 0A0G 1A
6.83Záložník (5 v 4)7.22
3G 1A1G 2A
Útočník (1 v 3)6.88
0G 0A5G 4A
St. Louis City4-2-3-1
1BrankárR. Burki7.0
14ObrancaT. Totland6.6
3ObrancaJ. Girdwood-Reich
15ObrancaJ. Yaro
91ObrancaJ. Orozco6.8
7ZáložníkT. Ostrak
6ZáložníkC. Wallem6.5
36ZáložníkC. Teuchert6.6
17ZáložníkM. Hartel7.53G1A
12ZáložníkC. Pompeu6.7
9ÚtočníkJoao Klauss
Portland Timbers3-4-2-1
16BrankárM. Crepeau
13ObrancaD. Zuparic
20ObrancaF. Surman7.11A
4ObrancaK. Miller6.6
29ZáložníkJ. Mosquera8.21G1A
80ZáložníkJ. Ortiz6.81A
24ZáložníkD. Ayala
27ZáložníkJ. Fory6.6
30ÚtočníkS. Moreno
10ÚtočníkD. Pereira da Costa6.81G2A
19ÚtočníkK. Kelsy7.04G2A

Prehľad zápasu

St. Louis City zdolal Portland Timbers 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: D. Pereira da Costa 19′, M. Hartel 54′, M. Hartel 67′. Bolo udelených 6 žltých kariet. St. Louis City mal 53% držanie lopty, Portland Timbers mal 47%. St. Louis City mal 20 striel (9 na bránu), Portland Timbers mal 10 (4 na bránu). Očakávané góly: St. Louis City 2.08 — Portland Timbers 1.15. St. Louis City urobil 4 striedaní, Portland Timbers urobil 5.

Rivalita od 2023

St. Louis City vs Portland Timbers vzájomné výsledky

6 stretnutí
St. Louis City
2
výhier
Remízy
2
Portland Timbers
2
výhier
Góly spolu
21 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
5/6 · 83%
Nad 2,5
5/6 · 83%

Aktuálna forma

St. Louis City

WWLWLL

Portland Timbers

DWLWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026