Menu

Atlanta United Fc vs Chicago Fire

Mercedes-Benz Stadium, Atlanta17. júla 2025 o 01:30
Rozhodca: Sergii Demianchuk

Udalosti zápasu

Atlanta United FC
Chicago Fire
Výkop
Polčas
67′
J. BambaM. Haile-Selassie
67′
S. OregelR. Kouame
S. LobjanidzeL. Brennan
71′
E. Latte LathJ. Thiare
71′
T. MuyumbaW. Reilly
71′
81′
D. D'AvillaM. Pineda
B. LennonM. Edwards
87′
L. AbramC. Togashi
87′
89′
H. CuypersT. Barlow
89′
P. ZinckernagelL. Barroso
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal8
4Shots off Goal4
10Total Shots14
2Blocked Shots2
4Shots insidebox9
6Shots outsidebox5
11Fouls6
3Corner Kicks4
2Offsides1
52%Ball Possession48%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves2
538Total passes511
476Passes accurate456
88%Passes %89%
1.21expected_goals2.17
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Atlanta United FC je 7.00, v porovnaní s 6.95 u Chicago Fire. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Atlanta United FC je M. Almiron (7.41), u Chicago Fire je to H. Cuypers (7.83).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Atlanta United FC prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 6 asistenciami, na čele s A. Miranchuk (5G). U Chicago Fire je to 17 gólov a 8 asistencií s lídrom H. Cuypers (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Atlanta United FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo Chicago Fire má 4 obrancov s priemerom 6.64. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Atlanta United FC nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.13, oproti 5 u Chicago Fire s hodnotením 7.03. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Atlanta United FC nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.69, v porovnaní s 1 u Chicago Fire s priemerom 7.83. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Atlanta United FC a 82% u Chicago Fire. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Atlanta United FC nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Chicago Fire. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Atlanta United FC je 28.8 (najmladší: E. Latte Lath (26), najstarší: M. Almiron (31)), zatiaľ čo Chicago Fire má priemer 26.4 (najmladší: S. Oregel (20), najstarší: P. Zinckernagel (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Atlanta United FC majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 8 u Chicago Fire. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Atlanta United FC4-2-3-14-3-2-1Chicago Fire
GKDEFMIDFWD
1Guzan11Lennon21Morales44Abram18Amador99Slisz8Muyumba10Almiron59Miranch.9Lobjani.19Lath1Brady24Dean5Rogers3Elliott15Gutman35Oregel42D'Avilla17Gutierr.11Zincker.19Bamba9Cuypers

Náhradníci

Tréner: Ronny Deila

Náhradníci

Tréner: Mike Matkovich

Atlanta United FCSila pozíciíChicago Fire
7.00
Ø Hodnotenie
6.95
Brankár (1 v 1)7.01
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.64
0G 0A0G 3A
7.13Záložník (5 v 5)7.03
8G 4A6G 5A
6.69Útočník (1 v 1)7.83
2G 2A11G 0A
Atlanta United FC4-2-3-1
1BrankárB. Guzan
11ObrancaB. Lennon
21ObrancaE. Morales
44ObrancaL. Abram
18ObrancaP. Amador6.8
99ZáložníkB. Slisz
8ZáložníkT. Muyumba7.01G
10ZáložníkM. Almiron7.42A
59ZáložníkA. Miranchuk7.35G2A
9ZáložníkS. Lobjanidze6.82G
19ÚtočníkE. Latte Lath6.72G2A
Chicago Fire4-3-2-1
1BrankárC. Brady7.0
24ObrancaJ. Dean6.6
5ObrancaS. Rogers6.3
3ObrancaJ. Elliott6.91A
15ObrancaA. Gutman6.82A
35ZáložníkS. Oregel6.7
42ZáložníkD. D'Avilla6.7
17ZáložníkB. Gutierrez
11ZáložníkP. Zinckernagel7.54G3A
19ZáložníkJ. Bamba7.22G2A
9ÚtočníkH. Cuypers7.811G

Prehľad zápasu

Atlanta United FC a Chicago Fire remizovali 2:2. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: P. Zinckernagel 2′, A. Miranchuk 56′, M. Haile-Selassie 79′, W. Reilly 90′. Boli udelené 4 žlté karty. Atlanta United FC mal 52% držanie lopty, Chicago Fire mal 48%. Atlanta United FC mal 10 striel (4 na bránu), Chicago Fire mal 14 (8 na bránu). Očakávané góly: Atlanta United FC 1.21 — Chicago Fire 2.17. Atlanta United FC urobil 5 striedaní, Chicago Fire urobil 5.

Rivalita od 2017

Atlanta United FC vs Chicago Fire vzájomné výsledky

18 stretnutí
Atlanta United FC
8
výhier
Remízy
3
Chicago Fire
7
výhier
Góly spolu
51 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
8/18 · 44%
Nad 2,5
11/18 · 61%

Aktuálna forma

Atlanta United FC

LWWWLL

Chicago Fire

WLLLWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026