Menu

Atlanta United Fc vs Charlotte

Mercedes-Benz Stadium, Atlanta20. júla 2025 o 01:30
23
Hostia

Charlotte

Rozhodca: Allen Chapman

Udalosti zápasu

Atlanta United FC
Charlotte
Výkop
T. Muyumba

asistencia: B. Slisz

19′
Polčas
E. MoralesP. Amador
46′
59′
M. EdwardsB. Lennon
72′
L. BrennanS. Lobjanidze
72′
T. MuyumbaJ. Thiare
72′
72′
B. TuilomaS. Doumbia
76′
K. A. Calderon VargasT. Smalls
77′
R. HernandezL. Abram
84′
90+2′
W. ZahaE. Williamson
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
8Shots off Goal2
19Total Shots8
5Blocked Shots2
11Shots insidebox6
8Shots outsidebox2
9Fouls14
7Corner Kicks2
1Offsides0
54%Ball Possession46%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
527Total passes460
467Passes accurate393
89%Passes %85%
1.54expected_goals1.46
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Atlanta United FC je 6.82, v porovnaní s 7.03 u Charlotte. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Atlanta United FC je M. Almiron (7.41), u Charlotte je to A. Westwood (7.47).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Atlanta United FC prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 6 asistenciami, na čele s A. Miranchuk (5G). U Charlotte je to 15 gólov a 9 asistencií s lídrom P. Biel (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Atlanta United FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.40, zatiaľ čo Charlotte má 4 obrancov s priemerom 7.03. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Atlanta United FC nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.19, oproti 5 u Charlotte s hodnotením 7.00. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Atlanta United FC nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.85, v porovnaní s 1 u Charlotte s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Atlanta United FC a 86% u Charlotte. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Atlanta United FC nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Charlotte. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Atlanta United FC je 26.4 (najmladší: L. Brennan (20), najstarší: M. Almiron (31)), zatiaľ čo Charlotte má priemer 30.3 (najmladší: I. Toklomati (21), najstarší: T. Ream (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Atlanta United FC majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 11 u Charlotte. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Atlanta United FC4-3-34-2-3-1Charlotte
GKDEFMIDFWD
1Guzan2Hernand.21Morales3Williams47Edwards59Miranch.99Slisz8Muyumba10Almiron19Lath20Brennan1Kahlina6Tuiloma29Malanda3Ream2Marshal.8Westwood13Bronico18Vargas16Biel10Zaha17Tokloma.

Náhradníci

Tréner: Ronny Deila

Náhradníci

Tréner: Dean Smith

Atlanta United FCSila pozíciíCharlotte
6.82
Ø Hodnotenie
7.03
Brankár (1 v 1)7.45
0G 0A0G 0A
6.40Obranca (4 v 4)7.03
0G 0A0G 1A
7.19Záložník (3 v 5)7.00
6G 2A11G 7A
6.85Útočník (3 v 1)6.76
2G 4A4G 1A
Atlanta United FC4-3-3
1BrankárB. Guzan
2ObrancaR. Hernandez6.2
21ObrancaE. Morales
3ObrancaD. Williams
47ObrancaM. Edwards6.7
59ZáložníkA. Miranchuk7.35G2A
99ZáložníkB. Slisz
8ZáložníkT. Muyumba7.01G
10ÚtočníkM. Almiron7.42A
19ÚtočníkE. Latte Lath6.72G2A
20ÚtočníkL. Brennan6.5
Charlotte4-2-3-1
1BrankárK. Kahlina7.5
6ObrancaB. Tuiloma
29ObrancaA. Malanda
3ObrancaT. Ream7.01A
2ObrancaJ. Marshall-Rutty
8ZáložníkA. Westwood7.51G1A
13ZáložníkB. Bronico6.7
18ZáložníkK. A. Calderon Vargas6.82G1A
16ZáložníkP. Biel7.06G4A
10ZáložníkW. Zaha7.02G1A
17ÚtočníkI. Toklomati6.84G1A

Prehľad zápasu

Charlotte zdolal Atlanta United FC 3:2. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: T. Muyumba 19′, I. Toklomati 46′, W. Zaha 59′, P. Biel 77′, E. Latte Lath 86′. Boli udelené 2 žlté karty. Atlanta United FC mal 54% držanie lopty, Charlotte mal 46%. Atlanta United FC mal 19 striel (6 na bránu), Charlotte mal 8 (4 na bránu). Očakávané góly: Atlanta United FC 1.54 — Charlotte 1.46. Atlanta United FC urobil 5 striedaní, Charlotte urobil 3.

Rivalita od 2022

Atlanta United FC vs Charlotte vzájomné výsledky

8 stretnutí
Atlanta United FC
4
výhier
Remízy
0
Charlotte
4
výhier
Góly spolu
21 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
3/8 · 38%
Nad 2,5
4/8 · 50%

Aktuálna forma

Atlanta United FC

LWWWLL

Charlotte

LDLLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026