Menu

Minnesota United Fc vs Portland Timbers

Allianz Field, Saint Paul31. augusta 2025 o 02:30
Rozhodca: Jair Antonio Maruffo

Udalosti zápasu

Minnesota United FC
Portland Timbers
Výkop
43′
F. CarballoD. Chara
Polčas
J. DiazC. Harvey
61′
J. RosalesJ. Gressel
61′
61′
K. KelsyF. Mora
61′
M. RojasD. Pereira da Costa
K. YeboahM. Dieng
77′
79′
N. Romero

Own Goal

83′
J. MosqueraE. Miller
83′
K. VeldeI. Smith
R. Lod

asistencia: W. Trapp

85′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal6
2Shots off Goal5
9Total Shots16
1Blocked Shots5
7Shots insidebox8
2Shots outsidebox8
13Fouls7
4Corner Kicks6
3Offsides1
42%Ball Possession58%
3Yellow Cards0
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves5
387Total passes546
318Passes accurate474
82%Passes %87%
1.45expected_goals1.55
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Minnesota United FC je 6.89, v porovnaní s 7.08 u Portland Timbers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Minnesota United FC je J. Pereyra (7.42), u Portland Timbers je to J. Mosquera (8.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Minnesota United FC prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 6 asistenciami, na čele s K. Yeboah (7G). U Portland Timbers je to 10 gólov a 5 asistencií s lídrom K. Kelsy (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Minnesota United FC nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.85, zatiaľ čo Portland Timbers má 4 obrancov s priemerom 7.31. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Minnesota United FC nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 4 u Portland Timbers s hodnotením 6.52. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Minnesota United FC nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.10, v porovnaní s 2 u Portland Timbers s priemerom 6.94. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Minnesota United FC a 83% u Portland Timbers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Minnesota United FC nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Portland Timbers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Minnesota United FC je 27.4 (najmladší: N. Romero (22), najstarší: M. Boxall (37)), zatiaľ čo Portland Timbers má priemer 23.9 (najmladší: K. Kelsy (21), najstarší: J. Pantemis (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Minnesota United FC majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 9 u Portland Timbers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Minnesota United FC5-3-24-4-2Portland Timbers
GKDEFMIDFWD
97St.Clair21Hlongwa.28Diaz15Boxall5Romero13Markani.17Lod20Trapp8Rosales26Pereyra9Yeboah41Pantemis29Mosquera20Surman13Zuparic27Fory35Rojas24Ayala33Carballo11Antony19Kelsy99Velde

Náhradníci

Tréner: Eric Ramsay

Náhradníci

Tréner: Philip John Neville

Minnesota United FCSila pozíciíPortland Timbers
6.89
Ø Hodnotenie
7.08
Brankár (1 v 1)7.26
0G 0A0G 0A
6.85Obranca (5 v 4)7.31
4G 2A1G 2A
6.72Záložník (3 v 4)6.52
0G 0A1G 1A
7.10Útočník (2 v 2)6.94
8G 4A8G 2A
Minnesota United FC5-3-2
97BrankárD. St.Clair
21ObrancaB. Hlongwane6.4
28ObrancaJ. Diaz6.91A
15ObrancaM. Boxall6.8
5ObrancaN. Romero7.0
13ObrancaA. Markanich7.14G1A
17ZáložníkR. Lod
20ZáložníkW. Trapp6.7
8ZáložníkJ. Rosales
26ÚtočníkJ. Pereyra7.41G4A
9ÚtočníkK. Yeboah6.87G
Portland Timbers4-4-2
41BrankárJ. Pantemis7.3
29ObrancaJ. Mosquera8.21G1A
20ObrancaF. Surman7.11A
13ObrancaD. Zuparic
27ObrancaJ. Fory6.6
35ZáložníkM. Rojas
24ZáložníkD. Ayala
33ZáložníkF. Carballo
11ZáložníkAntony6.51G1A
19ÚtočníkK. Kelsy7.04G2A
99ÚtočníkK. Velde6.94G

Prehľad zápasu

Minnesota United FC a Portland Timbers remizovali 1:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: N. Romero 79′ (o.g.), R. Lod 85′. Boli udelené 3 žlté karty. Minnesota United FC mal 42% držanie lopty, Portland Timbers mal 58%. Minnesota United FC mal 9 striel (6 na bránu), Portland Timbers mal 16 (6 na bránu). Očakávané góly: Minnesota United FC 1.45 — Portland Timbers 1.55. Minnesota United FC urobil 3 striedaní, Portland Timbers urobil 5.

Rivalita od 2017

Minnesota United FC vs Portland Timbers vzájomné výsledky

19 stretnutí
Minnesota United FC
11
výhier
Remízy
3
Portland Timbers
5
výhier
Góly spolu
64 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
13/19 · 68%
Nad 2,5
12/19 · 63%

Aktuálna forma

Minnesota United FC

LDWLLW

Portland Timbers

DWLWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026