Menu

Chicago Fire vs New York City Fc

Soldier Field, Chicago14. septembra 2025 o 02:30

Udalosti zápasu

Chicago Fire
New York City FC
Výkop
P. Zinckernagel

asistencia: B. Gutierrez

13′
Polčas
A. FrancoS. Oregel
56′
J. BambaM. Haile-Selassie
67′
71′
A. O'NeillJ. Shore
80′
N. MercauA. Ojeda
J. WatermanT. Barlow
81′
90′
Raul GustavoS. Tanasijevic
90′
A. MartinezS. Garfield Reid
90′
S. Garfield Reid

asistencia: A. Ojeda

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal5
4Shots off Goal4
13Total Shots11
6Blocked Shots2
7Shots insidebox8
6Shots outsidebox3
7Fouls16
2Corner Kicks4
1Offsides2
51%Ball Possession49%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
490Total passes476
414Passes accurate393
84%Passes %83%
1.20expected_goals1.58
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Chicago Fire je 7.02, v porovnaní s 7.04 u New York City FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Chicago Fire je H. Cuypers (7.83), u New York City FC je to N. Mercau (8.08).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Chicago Fire prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 8 asistenciami, na čele s H. Cuypers (11G). U New York City FC je to 15 gólov a 11 asistencií s lídrom N. Mercau (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Chicago Fire nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo New York City FC má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Chicago Fire nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 5 u New York City FC s hodnotením 7.29. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Chicago Fire nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.50, v porovnaní s 1 u New York City FC s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Chicago Fire a 85% u New York City FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Chicago Fire nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 11 u New York City FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Chicago Fire je 27.4 (najmladší: C. Brady (21), najstarší: P. Zinckernagel (31)), zatiaľ čo New York City FC má priemer 27.7 (najmladší: T. Gray (23), najstarší: M. Moralez (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Chicago Fire majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 11 u New York City FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Chicago Fire4-3-34-2-3-1New York City FC
GKDEFMIDFWD
1Brady24Dean16Waterman3Elliott15Gutman10Franco17Gutierr.42D'Avilla11Zincker.9Cuypers19Bamba49Freese24Gray13Martins34Gustavo22O'Toole21O'Neill80Haak17Wolf10Moralez7Mercau16Martinez

Náhradníci

Tréner: Mike Matkovich

Náhradníci

Tréner: Pascal Jansen

Chicago FireSila pozíciíNew York City FC
7.02
Ø Hodnotenie
7.04
7.01Brankár (1 v 1)6.96
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)6.80
0G 3A1G 1A
6.74Záložník (3 v 5)7.29
0G 0A14G 10A
7.50Útočník (3 v 1)
17G 5A0G 0A
Chicago Fire4-3-3
1BrankárC. Brady7.0
24ObrancaJ. Dean6.6
16ObrancaJ. Waterman6.7
3ObrancaJ. Elliott6.91A
15ObrancaA. Gutman6.82A
10ZáložníkA. Franco
17ZáložníkB. Gutierrez
42ZáložníkD. D'Avilla6.7
11ÚtočníkP. Zinckernagel7.54G3A
9ÚtočníkH. Cuypers7.811G
19ÚtočníkJ. Bamba7.22G2A
New York City FC4-2-3-1
49BrankárM. Freese7.0
24ObrancaT. Gray7.01G1A
13ObrancaThiago Martins7.0
34ObrancaRaul Gustavo6.9
22ObrancaK. O'Toole6.4
21ZáložníkA. O'Neill7.11A
80ZáložníkJ. Haak
17ZáložníkH. Wolf7.05G1A
10ZáložníkM. Moralez7.01G6A
7ZáložníkN. Mercau8.18G2A
16ÚtočníkA. Martinez

Prehľad zápasu

New York City FC zdolal Chicago Fire 3:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: P. Zinckernagel 13′, N. Mercau 40′, A. Martinez 57′, S. Garfield Reid 90′. Bola udelená 1 žltá karta. Chicago Fire mal 51% držanie lopty, New York City FC mal 49%. Chicago Fire mal 13 striel (3 na bránu), New York City FC mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: Chicago Fire 1.20 — New York City FC 1.58. Chicago Fire urobil 3 striedaní, New York City FC urobil 4.

Rivalita od 2015

Chicago Fire vs New York City FC vzájomné výsledky

23 stretnutí
Chicago Fire
3
výhier
Remízy
8
New York City FC
12
výhier
Góly spolu
60 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
12/23 · 52%
Nad 2,5
9/23 · 39%

Aktuálna forma

Chicago Fire

WLLLWD

New York City FC

WWLWLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026