Menu

Colorado Rapids vs Houston Dynamo

Dick's Sporting Goods Park, Commerce City, Colorado14. septembra 2025 o 03:30
Rozhodca: Filip Dujic

Udalosti zápasu

Colorado Rapids
Houston Dynamo
Výkop
C. Bassett

asistencia: Rafael Santos

10′
Polčas
46′
Antonio CarlosP. Ortiz
68′
J. McGlynn

asistencia: L. Ennali

70′Artur
C. HarrisT. Ku-DiPietro
75′
Rafael SantosS. Vines
75′
79′
O. LingrD. Holmes
O. LarrazA. Manyoma
81′
90+8′Artur
90+8′Artur
90′
B. RainesS. Kowalczyk
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal6
10Shots off Goal8
22Total Shots15
5Blocked Shots1
10Shots insidebox12
12Shots outsidebox3
7Fouls14
9Corner Kicks5
2Offsides2
58%Ball Possession42%
3Yellow Cards2
0Red Cards1
4Goalkeeper Saves6
472Total passes343
418Passes accurate288
89%Passes %84%
1.90expected_goals2.14
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Colorado Rapids je 6.90, v porovnaní s 6.77 u Houston Dynamo. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Colorado Rapids je Rafael Navarro (7.23), u Houston Dynamo je to J. McGlynn (7.49).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Colorado Rapids prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 4 asistenciami, na čele s Rafael Navarro (7G). U Houston Dynamo je to 7 gólov a 5 asistencií s lídrom L. Ennali (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Colorado Rapids nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.68, zatiaľ čo Houston Dynamo má 4 obrancov s priemerom 6.63. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Colorado Rapids nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 3 u Houston Dynamo s hodnotením 7.08. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Colorado Rapids nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.23, v porovnaní s 3 u Houston Dynamo s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Colorado Rapids a 84% u Houston Dynamo. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Colorado Rapids nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Houston Dynamo. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Colorado Rapids je 26.8 (najmladší: P. Aaronson (22), najstarší: Z. Steffen (30)), zatiaľ čo Houston Dynamo má priemer 27.8 (najmladší: J. McGlynn (22), najstarší: E. Sviatchenko (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Colorado Rapids majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 9 u Houston Dynamo. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Colorado Rapids4-2-3-14-3-3Houston Dynamo
GKDEFMIDFWD
1Steffen4Cannon5Maxso6Holding30Santos8Larraz20Ronan14Harris10Aaronson23Bassett9Navarro31Bond25Dorsey28Sviatch.3Carlos36Andrade21McGlynn6Artur35Raines10Ponce9Lingr11Ennali

Náhradníci

Tréner: Christopher Armas

Náhradníci

Tréner: Juan Francisco Guerra Piñero

Colorado RapidsSila pozíciíHouston Dynamo
6.90
Ø Hodnotenie
6.77
6.89Brankár (1 v 1)6.88
0G 0A0G 0A
6.68Obranca (4 v 4)6.63
0G 0A2G 0A
6.95Záložník (5 v 3)7.08
4G 1A2G 2A
7.23Útočník (1 v 3)6.68
7G 3A3G 3A
Colorado Rapids4-2-3-1
1BrankárZ. Steffen6.9
4ObrancaR. Cannon6.5
5ObrancaA. Maxso
6ObrancaR. Holding6.8
30ObrancaRafael Santos
8ZáložníkO. Larraz
20ZáložníkC. Ronan6.81G
14ZáložníkC. Harris
10ZáložníkP. Aaronson7.13G1A
23ZáložníkC. Bassett
9ÚtočníkRafael Navarro7.27G3A
Houston Dynamo4-3-3
31BrankárJ. Bond6.9
25ObrancaG. Dorsey
28ObrancaE. Sviatchenko6.51G
3ObrancaAntonio Carlos6.8
36ObrancaFelipe Andrade6.51G
21ZáložníkJ. McGlynn7.52G2A
6ZáložníkArtur6.7
35ZáložníkB. Raines
10ÚtočníkE. Ponce6.3
9ÚtočníkO. Lingr6.71A
11ÚtočníkL. Ennali7.03G2A

Prehľad zápasu

Colorado Rapids zdolal Houston Dynamo 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: C. Bassett 10′, J. McGlynn 68′, Felipe Andrade 90′ (o.g.). Bolo udelených 5 žltých kariet, Bola udelená 1 červená karta. Colorado Rapids mal 58% držanie lopty, Houston Dynamo mal 42%. Colorado Rapids mal 22 striel (7 na bránu), Houston Dynamo mal 15 (6 na bránu). Očakávané góly: Colorado Rapids 1.90 — Houston Dynamo 2.14. Colorado Rapids urobil 3 striedaní, Houston Dynamo urobil 3.

Rivalita od 2012

Colorado Rapids vs Houston Dynamo vzájomné výsledky

29 stretnutí
Colorado Rapids
11
výhier
Remízy
10
Houston Dynamo
8
výhier
Góly spolu
81 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
18/29 · 62%
Nad 2,5
14/29 · 48%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 62 v 2026

Aktuálna forma

Colorado Rapids

WLLDLD

Houston Dynamo

LWWWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026