Menu

Chicago Fire vs Columbus Crew

Soldier Field, Chicago28. septembra 2025 o 02:30
20
Rozhodca: Tori Penso

Udalosti zápasu

Chicago Fire
Columbus Crew
Výkop
A. Gutman

asistencia: J. Elliott

25′
Goal cancelled36′
VAR
Polčas
46′
A. SejdicI. Aliyu
L. BarrosoJ. Dean
50′
H. Cuypers

asistencia: A. Franco

70′
71′
D. GazdagJ. Russell-Rowe
J. BambaB. Gutierrez
72′
D. D'AvillaM. Pineda
73′
P. ZinckernagelM. Haile-Selassie
73′
80′
A. HerreraL. Lappalainen
87′
Y. CheberkoC. Ruvalcaba
A. FrancoK. Acosta
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal1
5Shots off Goal4
22Total Shots7
8Blocked Shots2
19Shots insidebox3
3Shots outsidebox4
7Fouls9
7Corner Kicks4
6Offsides4
51%Ball Possession49%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
482Total passes469
420Passes accurate393
87%Passes %84%
2.38expected_goals0.47
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Chicago Fire je 6.96, v porovnaní s 6.68 u Columbus Crew. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Chicago Fire je H. Cuypers (7.83), u Columbus Crew je to D. Chambost (7.07).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Chicago Fire prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 8 asistenciami, na čele s H. Cuypers (11G). U Columbus Crew je to 5 gólov a 7 asistencií s lídrom M. Arfsten (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Chicago Fire nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.63, zatiaľ čo Columbus Crew má 3 obrancov s priemerom 6.57. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Chicago Fire nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 4 u Columbus Crew s hodnotením 6.70. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Chicago Fire nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.50, v porovnaní s 3 u Columbus Crew s priemerom 6.77. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Chicago Fire a 86% u Columbus Crew. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Chicago Fire nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Columbus Crew. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Chicago Fire je 26.5 (najmladší: L. Barroso (20), najstarší: P. Zinckernagel (31)), zatiaľ čo Columbus Crew má priemer 28.3 (najmladší: H. Picard (22), najstarší: E. Bush (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Chicago Fire majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 8 u Columbus Crew. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Chicago Fire3-4-33-4-2-1Columbus Crew
GKDEFMIDFWD
1Brady5Rogers16Waterman3Elliott2Barroso10Franco42D'Avilla15Gutman11Zincker.9Cuypers19Bamba24Bush31Moreira21Cheberko18Amundsen2Herrera14Sejdic6Nagbe27Arfsten7Chambost30Picard8Gazdag

Náhradníci

Tréner: Mike Matkovich

Náhradníci

Tréner: Wilfried Nancy

Chicago FireSila pozíciíColumbus Crew
6.96
Ø Hodnotenie
6.68
7.01Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.63Obranca (3 v 3)6.57
0G 1A0G 0A
6.73Záložník (4 v 4)6.70
0G 2A3G 5A
7.50Útočník (3 v 3)6.77
17G 5A2G 2A
Chicago Fire3-4-3
1BrankárC. Brady7.0
5ObrancaS. Rogers6.3
16ObrancaJ. Waterman6.7
3ObrancaJ. Elliott6.91A
2ZáložníkL. Barroso6.7
10ZáložníkA. Franco
42ZáložníkD. D'Avilla6.7
15ZáložníkA. Gutman6.82A
11ÚtočníkP. Zinckernagel7.54G3A
9ÚtočníkH. Cuypers7.811G
19ÚtočníkJ. Bamba7.22G2A
Columbus Crew3-4-2-1
24BrankárE. Bush
31ObrancaS. Moreira6.6
21ObrancaY. Cheberko6.3
18ObrancaM. Amundsen6.8
2ZáložníkA. Herrera6.51A
14ZáložníkA. Sejdic6.5
6ZáložníkD. Nagbe
27ZáložníkM. Arfsten7.03G4A
7ÚtočníkD. Chambost7.11A
30ÚtočníkH. Picard6.61G1A
8ÚtočníkD. Gazdag6.61G

Prehľad zápasu

Chicago Fire zdolal Columbus Crew 2:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: A. Gutman 25′, H. Cuypers 70′. Boli udelené 2 žlté karty. Chicago Fire mal 51% držanie lopty, Columbus Crew mal 49%. Chicago Fire mal 22 striel (9 na bránu), Columbus Crew mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: Chicago Fire 2.38 — Columbus Crew 0.47. Chicago Fire urobil 5 striedaní, Columbus Crew urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Samuel Rogers 36′).

Rivalita od 2012

Chicago Fire vs Columbus Crew vzájomné výsledky

37 stretnutí
Chicago Fire
9
výhier
Remízy
11
Columbus Crew
17
výhier
Góly spolu
97 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
21/37 · 57%
Nad 2,5
22/37 · 59%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 42 v 2025

Aktuálna forma

Chicago Fire

WLLLWD

Columbus Crew

LLLWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026