Menu

Everton vs Aston Villa

Goodison Park, Liverpool14. januára 2024 o 15:00
Domáci

Everton

00
Rozhodca: D. Coote

Udalosti zápasu

Everton
Aston Villa
Výkop
VAR
22′Goal cancelled
31′Ollie Watkins
Polčas
D. Calvert-LewinBeto
63′
A. DanjumaD. McNeil
63′
64′
L. BaileyJ. Durán
64′
M. DiabyY. Tielemans
James Tarkowski73′
73′Clément Lenglet
74′
Diego CarlosM. Cash
75′Youri Tielemans
89′
J. McGinnN. Zaniolo
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal5
5Shots off Goal7
10Total Shots16
3Blocked Shots4
7Shots insidebox12
3Shots outsidebox4
13Fouls14
4Corner Kicks5
5Offsides1
31%Ball Possession69%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves2
236Total passes530
149Passes accurate454
63%Passes %86%
1.20expected_goals1.26

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Everton je 6.97, v porovnaní s 6.91 u Aston Villa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Everton je J. Garner (7.22), u Aston Villa je to B. Kamara (7.11).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Everton prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 12 asistenciami, na čele s J. Tarkowski (2G). U Aston Villa je to 18 gólov a 11 asistencií s lídrom O. Watkins (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Everton nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.90, zatiaľ čo Aston Villa má 4 obrancov s priemerom 7.00. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Everton nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.06, oproti 4 u Aston Villa s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Everton nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Aston Villa s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Everton a 82% u Aston Villa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Everton nazbierali v tejto sezóne 30 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Aston Villa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Everton je 29.4 (najmladší: J. Branthwaite (23), najstarší: S. Coleman (37)), zatiaľ čo Aston Villa má priemer 29.0 (najmladší: B. Kamara (26), najstarší: E. Martínez (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Everton majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 24 u Aston Villa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Everton4-2-3-14-4-2Aston Villa
GKDEFMIDFWD
1Pickford23Coleman6Tarkows.32Branthw.19Mykolen.8Onana37Garner11Harrison16Doucouré10Danjuma9Calvert.1Martínez4Konsa3Carlos17Lenglet15Moreno31Bailey44Kamara6Luiz7McGinn19Diaby11Watkins

Náhradníci

Tréner: S. Dyche

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

EvertonSila pozíciíAston Villa
6.97
Ø Hodnotenie
6.91
7.07Brankár (1 v 1)6.98
0G 0A0G 1A
6.90Obranca (4 v 4)7.00
3G 4A0G 0A
7.06Záložník (5 v 4)6.90
2G 8A6G 8A
Útočník (1 v 2)6.76
0G 0A12G 2A
Everton4-2-3-1
1BrankárJ. Pickford7.1
23ObrancaS. Coleman6.6
6ObrancaJ. Tarkowski7.22G3A
32ObrancaJ. Branthwaite7.01G
19ObrancaV. Mykolenko6.71A
8ZáložníkA. Onana
37ZáložníkJ. Garner7.22G7A
11ZáložníkJ. Harrison
16ZáložníkA. Doucouré6.91A
10ZáložníkA. Danjuma
9ÚtočníkD. Calvert-Lewin
Aston Villa4-4-2
1BrankárE. Martínez7.01A
4ObrancaE. Konsa7.0
3ObrancaDiego Carlos
17ObrancaC. Lenglet
15ObrancaÁlex Moreno
31ZáložníkL. Bailey6.61A
44ZáložníkB. Kamara7.11G3A
6ZáložníkDouglas Luiz6.91G
7ZáložníkJ. McGinn6.94G4A
19ÚtočníkM. Diaby
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A

Prehľad zápasu

Everton a Aston Villa remizovali 0:0. Zápas sa hral v Premier League 2023. Bolo udelených 5 žltých kariet. Everton mal 31% držanie lopty, Aston Villa mal 69%. Everton mal 10 striel (2 na bránu), Aston Villa mal 16 (5 na bránu). Očakávané góly: Everton 1.20 — Aston Villa 1.26. Everton urobil 2 striedaní, Aston Villa urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Álex Moreno 22′).

Rivalita od 2010

Everton vs Aston Villa vzájomné výsledky

26 stretnutí
Everton
8
výhier
Remízy
7
Aston Villa
11
výhier
Góly spolu
72 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
13/26 · 50%
Nad 2,5
15/26 · 58%

Aktuálna forma

Everton

DDLLDW

Aston Villa

DWLLLW

Predpoveď zápasu

Everton

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Aston Villa

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Aston Villa

38%Forma63%
40%Útok60%
47%Obrana53%
20%Vzájomné zápasy80%

Zranenia a stopky

Everton

  • OtáznyD. Alli
  • OtáznyI. Gueye
  • OtáznyA. Young

Aston Villa

  • OtáznyE. Buendia
  • OtáznyT. Mings
  • OtáznyB. Traore
  • OtáznyL. Digne
  • OtáznyR. Olsen
  • OtáznyP. Torres

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Aston Villa dominuje

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Everton1výhry
2remízy10 stretnutí
Aston Villa7výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2

Priemerný počet gólov na zápas

40%

Zápasy s 3+ gólmi

20%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (0%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (34%) — kurzy môžu podceňovať Aston Villa.

Trhové zhrnutie

Marža: 5.1%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 36.1%Remíza 28.0%Hostia 41.0%

Rozpätie kurzov

1X2
Min2.703.502.38
Max2.813.622.49
Nad 2,5: 57.8%Pod 2,5: 48.1%
Trhový favorit: · Vyrovnaný zápas

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh34.4%26.7%38.9%
Verejný trh34.0%27.2%38.8%

Everton vs Aston Villa — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Remíza
Výsledok vs. Trh: Aston Villa (41%)

Výsledok sa líšil od trhovej predikcie

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

EvertonPolčas:00Aston Villa
10Strely16
2Strely na bránu5

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
18/01/26Aston Villa0–1Everton1.67/3.90/5.25
13/09/25Everton0–0Aston Villa2.46/3.35/2.96
15/01/25Everton0–1Aston Villa3.24/3.20/2.32
14/09/24Aston Villa3–2Everton1.50/4.35/6.49
14/01/24Everton0–0Aston Villa2.77/3.57/2.44
20/08/23Aston Villa4–0Everton1.67/3.83/4.77
25/02/23Everton0–2Aston Villa2.53/3.22/2.98
13/08/22Aston Villa2–1Everton1.81/3.48/4.87
22/01/22Everton0–1Aston Villa2.76/3.23/2.65
18/09/21Aston Villa3–0Everton2.41/3.31/3.05

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Everton

V 448R 357P 454
Nad 2,546
Goals scored1598

Vonkajšia bilancia: Aston Villa

V 407R 316P 422
Nad 2,549
Goals scored1441

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026