Menu

Luton vs Manchester United

Kenilworth Road, Luton, Bedfordshire18. februára 2024 o 17:30
Domáci

Luton

12
Rozhodca: D. Coote

Udalosti zápasu

Luton
Manchester United
Výkop
1′
R. Højlund
7′
R. Højlund

asistencia: A. Garnacho

C. Morris
14′
Cauley Woodrow17′
20′Luke Shaw
42′Harry Maguire
45+2′
L. ShawV. Lindelöf
Polčas
46′
CasemiroS. McTominay
46′
H. MaguireJ. Evans
C. WoodrowA. Townsend
68′
T. ChongJ. Clark
68′
Andros Townsend70′
75′Kobbie Mainoo
81′Victor Lindelöf
A. DoughtyL. Berry
82′
86′
R. HøjlundS. Amrabat
Gabriel Osho87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal9
10Shots off Goal5
22Total Shots21
8Blocked Shots7
13Shots insidebox13
9Shots outsidebox8
7Fouls21
8Corner Kicks6
4Offsides1
59%Ball Possession41%
3Yellow Cards5
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves3
528Total passes391
441Passes accurate299
84%Passes %76%
1.82expected_goals2.98

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Luton je 6.98, v porovnaní s 7.06 u Manchester United. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Luton je A. Doughty (8.00), u Manchester United je to M. Rashford (8.90).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Luton prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 0 asistenciami, na čele s T. Mengi (1G). U Manchester United je to 22 gólov a 29 asistencií s lídrom Casemiro (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Luton nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo Manchester United má 4 obrancov s priemerom 6.81. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Luton nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 8.00, oproti 5 u Manchester United s hodnotením 7.36. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Luton nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.57, v porovnaní s 1 u Manchester United s priemerom 6.30. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Luton a 85% u Manchester United. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Luton nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 31 u Manchester United. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Luton je 26.5 (najmladší: T. Mengi (23), najstarší: C. Woodrow (31)), zatiaľ čo Manchester United má priemer 27.2 (najmladší: K. Mainoo (20), najstarší: Casemiro (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Luton majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 19 u Manchester United. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Luton3-4-2-14-2-3-1Manchester United
GKDEFMIDFWD
24Kaminski15Mengi2Osho29Bell7Ogbene28Lokonga6Barkley45Doughty9Morris14Chong10Woodrow24Onana20Dalot19Varane5Maguire23Shaw37Mainoo18Casemiro17Garnacho8Fernand.10Rashford11Højlund

Náhradníci

Tréner: R. Edwards

Náhradníci

Tréner: E. ten Hag

LutonSila pozíciíManchester United
6.98
Ø Hodnotenie
7.06
6.80Obranca (3 v 4)6.81
1G 0A2G 6A
8.00Záložník (4 v 5)7.36
0G 0A20G 23A
6.57Útočník (3 v 1)6.30
0G 0A0G 0A
Luton3-4-2-1
24BrankárT. Kaminski
15ObrancaT. Mengi6.81G
2ObrancaG. Osho
29ObrancaA. Bell
7ZáložníkC. Ogbene
28ZáložníkA. Sambi Lokonga
6ZáložníkR. Barkley
45ZáložníkA. Doughty8.0
9ÚtočníkC. Morris
14ÚtočníkT. Chong6.2
10ÚtočníkC. Woodrow6.9
Manchester United4-2-3-1
24BrankárA. Onana
20ObrancaDiogo Dalot6.91G3A
19ObrancaR. Varane
5ObrancaH. Maguire6.91G2A
23ObrancaL. Shaw6.71A
37ZáložníkK. Mainoo6.81G2A
18ZáložníkCasemiro7.29G2A
17ZáložníkA. Garnacho6.3
8ZáložníkBruno Fernandes7.68G19A
10ZáložníkM. Rashford8.92G
11ÚtočníkR. Højlund6.3

Prehľad zápasu

Manchester United zdolal Luton 2:1. Zápas sa hral v Premier League 2023. Góly strelili: R. Højlund 1′, R. Højlund 7′, C. Morris 14′. Bolo udelených 8 žltých kariet. Luton mal 59% držanie lopty, Manchester United mal 41%. Luton mal 22 striel (4 na bránu), Manchester United mal 21 (9 na bránu). Očakávané góly: Luton 1.82 — Manchester United 2.98. Luton urobil 3 striedaní, Manchester United urobil 4.

Rivalita od 2020

Luton vs Manchester United vzájomné výsledky

2 stretnutí
Luton
0
výhier
Remízy
0
Manchester United
2
výhier
Góly spolu
4 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 03 v 2020Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Luton

WWWDWW

Manchester United

DWWWLD

Predpoveď zápasu

Luton

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Manchester United

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Manchester United

33%Forma67%
50%Útok50%
42%Obrana58%
0%Vzájomné zápasy100%

Zranenia a stopky

Luton

  • OtáznyM. Andersen
  • OtáznyT. Lockyer
  • OtáznyM. Nakamba
  • OtáznyD. Hashioka

Manchester United

  • OtáznyT. Malacia
  • OtáznyA. Martial
  • OtáznyL. Martinez
  • OtáznyM. Mount
  • OtáznyA. Wan-Bissaka

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Manchester United dominuje

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Luton0výhry
0remízy2 stretnutí
Manchester United2výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2

Priemerný počet gólov na zápas

50%

Zápasy s 3+ gólmi

50%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (0%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (23%) — kurzy môžu podceňovať Manchester United.

Trhové zhrnutie

Marža: 5.6%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 24.9%Remíza 24.7%Hostia 56.0%

Rozpätie kurzov

1X2
Min3.904.001.75
Max4.174.131.81
Nad 2,5: 63.7%Pod 2,5: 42.6%
Trhový favorit:Manchester United · Mierny favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh23.2%23.4%53.4%
Verejný trh23.7%23.7%52.6%

Luton vs Manchester United — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Manchester United
Výsledok vs. Trh: Manchester United (56%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

LutonPolčas:12Manchester United
22Strely21
4Strely na bránu9

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
18/02/24Luton1–2Manchester United4.02/4.04/1.79
11/11/23Manchester United1–0Luton1.31/5.54/9.29

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Luton

V 6R 8P 24
Nad 2,571
Goals scored52

Vonkajšia bilancia: Manchester United

V 749R 276P 234
Nad 2,554
Goals scored2340

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026