Menu

Newcastle vs Liverpool

St. James' Park, Newcastle25. augusta 2025 o 21:00
Domáci

Newcastle

23
Hostia

Liverpool

Rozhodca: Simon Hooper

Udalosti zápasu

Newcastle
Liverpool
Výkop
8′Ryan Gravenberch
25′Ibrahima Konaté
35′
R. Gravenberch

asistencia: C. Gakpo

Dan Burn44′
Anthony Gordon45+3′
Card upgrade45+1′
VAR
Polčas
46′
H. Ekitike

asistencia: C. Gakpo

Bruno Guimarães47′
Bruno Guimaraes

asistencia: V. Livramento

57′
S. TonaliL. Miley
66′
K. TrippierL. Hall
76′
H. BarnesW. Osula
76′
JoelintonJ. Ramsey
76′
80′
F. WirtzC. Bradley
80′
H. EkitikeF. Chiesa
F. ScharM. Thiaw
81′
87′Conor Bradley
W. Osula
88′
90+12′
M. SalahW. Endo
90+6′
C. JonesH. Elliott
90+6′
C. GakpoR. Ngumoha
90′
R. Ngumoha

asistencia: M. Salah

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
4Shots off Goal0
10Total Shots5
3Blocked Shots1
8Shots insidebox3
2Shots outsidebox2
17Fouls15
7Corner Kicks1
0Offsides0
38%Ball Possession62%
2Yellow Cards3
1Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
248Total passes446
170Passes accurate370
69%Passes %83%
0.98expected_goals0.69
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Newcastle je 6.90, v porovnaní s 6.96 u Liverpool. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Newcastle je Bruno Guimaraes (7.48), u Liverpool je to V. van Dijk (7.25).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Newcastle prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 15 asistenciami, na čele s Bruno Guimaraes (9G). U Liverpool je to 47 gólov a 29 asistencií s lídrom H. Ekitike (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Newcastle nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.81, zatiaľ čo Liverpool má 4 obrancov s priemerom 7.06. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Newcastle nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.08, oproti 5 u Liverpool s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Newcastle nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.81, v porovnaní s 1 u Liverpool s priemerom 6.93. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Newcastle a 84% u Liverpool. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Newcastle nazbierali v tejto sezóne 40 žltých kariet, v porovnaní s 35 u Liverpool. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Newcastle je 28.6 (najmladší: V. Livramento (23), najstarší: K. Trippier (35)), zatiaľ čo Liverpool má priemer 26.5 (najmladší: M. Kerkez (22), najstarší: V. van Dijk (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Newcastle majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 31 u Liverpool. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Newcastle4-3-34-2-3-1Liverpool
GKDEFMIDFWD
1Pope2Trippier5Schar33Burn21Livrame.39Guimara.8Tonali7Joelint.20Elanga10Gordon11Barnes1Alisson8Szobosz.5Konate4Dijk6Kerkez38Gravenb.17Jones11Salah7Wirtz18Gakpo22Ekitike

Náhradníci

Tréner: Edward John Frank Howe

Náhradníci

Tréner: Arend Martijn Slot

NewcastleSila pozíciíLiverpool
6.90
Ø Hodnotenie
6.96
6.95Brankár (1 v 1)6.78
0G 0A0G 0A
6.81Obranca (4 v 4)7.06
1G 4A13G 6A
7.08Záložník (3 v 5)6.91
11G 8A23G 19A
6.81Útočník (3 v 1)6.93
12G 3A11G 4A
Newcastle4-3-3
1BrankárN. Pope7.0
2ObrancaK. Trippier6.71A
5ObrancaF. Schar7.1
33ObrancaD. Burn6.61G2A
21ObrancaV. Livramento6.81A
39ZáložníkBruno Guimaraes7.59G5A
8ZáložníkS. Tonali7.02A
7ZáložníkJoelinton6.82G1A
20ÚtočníkA. Elanga6.61A
10ÚtočníkA. Gordon7.16G2A
11ÚtočníkH. Barnes6.86G
Liverpool4-2-3-1
1BrankárAlisson6.8
8ObrancaD. Szoboszlai7.26G5A
5ObrancaI. Konate7.11G
4ObrancaV. van Dijk7.34G
6ObrancaM. Kerkez6.72G1A
38ZáložníkR. Gravenberch7.14G3A
17ZáložníkC. Jones6.82A
11ZáložníkM. Salah6.97G6A
7ZáložníkF. Wirtz6.85G3A
18ZáložníkC. Gakpo7.07G5A
22ÚtočníkH. Ekitike6.911G4A

Prehľad zápasu

Liverpool zdolal Newcastle 3:2. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: R. Gravenberch 35′, H. Ekitike 46′, Bruno Guimaraes 57′, W. Osula 88′, R. Ngumoha 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. Newcastle mal 38% držanie lopty, Liverpool mal 62%. Newcastle mal 10 striel (3 na bránu), Liverpool mal 5 (4 na bránu). Očakávané góly: Newcastle 0.98 — Liverpool 0.69. Newcastle urobil 5 striedaní, Liverpool urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Anthony Gordon 45′).

Rivalita od 2026

Newcastle vs Liverpool vzájomné výsledky

1 stretnutí
Newcastle
0
výhier
Remízy
0
Liverpool
1
výhier
Góly spolu
5 · 5.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 41 v 2026Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Newcastle

WLLLLL

Liverpool

LWWLWL

Predpoveď zápasu

Newcastle

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Liverpool

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Winner : Liverpool

25%Forma75%
0%Útok100%
100%Obrana0%
29%Vzájomné zápasy71%

Zranenia a stopky

Newcastle

  • OtáznyMatt Targett
  • OtáznyJoseph Willock
  • OtáznyAlexander Isak
  • OtáznySven Botman

Liverpool

  • OtáznyJoseph Gomez
  • OtáznyFreddie Woodman
  • OtáznyStefan Bajcetic
  • OtáznyJ. Frimpong
  • OtáznyR. Williams

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Newcastle

Vonkajšia bilancia: Liverpool

V 676R 307P 273
Nad 2,554
Goals scored2258

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026