Menu

Chelsea vs Brentford

Stamford Bridge, London17. januára 2026 o 16:00
Domáci

Chelsea

20
Hostia

Brentford

Rozhodca: John Brooks

Udalosti zápasu

Chelsea
Brentford
Výkop
Joao Pedro

asistencia: E. Fernandez

26′
Goal confirmed27′
VAR
36′Kevin Schade
45+3′Vitaly Janelt
Polčas
A. GarnachoAndrey Santos
57′
T. AdarabioyoW. Fofana
58′
Marc Cucurella67′
Joao PedroL. Delap
74′
C. Palmer

Penalty

76′
77′
M. DamsgaardD. Ouattara
82′
R. HenryA. Hickey
82′
K. SchadeK. Lewis-Potter
Wesley Fofana83′
R. JamesJ. Acheampong
85′
E. FernandezJ. Hato
85′
Cole Palmer90+1′
90+4′
Y. YarmolyukR. Donovan
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal5
2Shots off Goal5
6Total Shots15
2Blocked Shots5
4Shots insidebox10
2Shots outsidebox5
7Fouls10
3Corner Kicks9
0Offsides1
46%Ball Possession54%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves0
443Total passes513
374Passes accurate446
84%Passes %87%
1.59expected_goals1.52
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Chelsea je 6.99, v porovnaní s 6.84 u Brentford. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Chelsea je R. James (7.20), u Brentford je to M. Damsgaard (7.01).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Chelsea prispeli v tejto sezóne 47 gólmi a 27 asistenciami, na čele s Joao Pedro (15G). U Brentford je to 40 gólov a 20 asistencií s lídrom I. Thiago (22G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Chelsea nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Brentford má 4 obrancov s priemerom 6.70. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Chelsea nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 5 u Brentford s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Chelsea nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.08, v porovnaní s 1 u Brentford s priemerom 6.99. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Chelsea a 77% u Brentford. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Chelsea nazbierali v tejto sezóne 49 žltých kariet, v porovnaní s 49 u Brentford. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Chelsea je 25.1 (najmladší: A. Garnacho (21), najstarší: R. Sanchez (28)), zatiaľ čo Brentford má priemer 25.2 (najmladší: M. Kayode (21), najstarší: M. Jensen (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Chelsea majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 31 u Brentford. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Chelsea4-2-3-14-2-3-1Brentford
GKDEFMIDFWD
1Sanchez24James23Chalobah4Adarabi.3Cucurel.25Caicedo8Fernand.7Neto10Palmer49Garnacho20Pedro1Kelleher33Kayode20Ajer22Collins3Henry18Yarmoly.27Janelt8Jensen24Damsgaa.7Schade9Thiago

Náhradníci

Tréner: Liam Rosenior

Náhradníci

Tréner: Keith Andrews

ChelseaSila pozíciíBrentford
6.99
Ø Hodnotenie
6.84
6.95Brankár (1 v 1)7.00
0G 1A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.70
6G 8A2G 5A
7.02Záložník (5 v 5)6.89
26G 13A16G 14A
7.08Útočník (1 v 1)6.99
15G 5A22G 1A
Chelsea4-2-3-1
1BrankárR. Sanchez7.01A
24ObrancaR. James7.22G4A
23ObrancaT. Chalobah7.03G
4ObrancaT. Adarabioyo6.9
3ObrancaM. Cucurella6.71G4A
25ZáložníkM. Caicedo7.23G1A
8ZáložníkE. Fernandez7.28G3A
7ZáložníkP. Neto7.05G4A
10ZáložníkC. Palmer7.09G1A
49ZáložníkA. Garnacho6.81G4A
20ÚtočníkJoao Pedro7.115G5A
Brentford4-2-3-1
1BrankárC. Kelleher7.0
33ObrancaM. Kayode6.91G1A
20ObrancaK. Ajer6.71A
22ObrancaN. Collins6.81G2A
3ObrancaR. Henry6.51A
18ZáložníkY. Yarmolyuk6.71G2A
27ZáložníkV. Janelt7.01G4A
8ZáložníkM. Jensen7.03G1A
24ZáložníkM. Damsgaard7.04G4A
7ZáložníkK. Schade6.87G3A
9ÚtočníkI. Thiago7.022G1A

Prehľad zápasu

Chelsea zdolal Brentford 2:0. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: Joao Pedro 26′, C. Palmer 76′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Chelsea mal 46% držanie lopty, Brentford mal 54%. Chelsea mal 6 striel (2 na bránu), Brentford mal 15 (5 na bránu). Očakávané góly: Chelsea 1.59 — Brentford 1.52. Chelsea urobil 5 striedaní, Brentford urobil 4. VAR zasiahol: Goal confirmed (João Pedro 27′).

Rivalita od 2025

Chelsea vs Brentford vzájomné výsledky

1 stretnutí
Chelsea
0
výhier
Remízy
1
Brentford
0
výhier
Góly spolu
4 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 22 v 2025Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Chelsea

LWLLLW

Brentford

WLDDDD

Predpoveď zápasu

Chelsea

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Brentford

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Brentford

19%Forma81%
35%Útok65%
25%Obrana75%
50%Vzájomné zápasy50%

Zranenia a stopky

Chelsea

  • OtáznyL. Colwill
  • OtáznyR. Lavia
  • OtáznyM. Mudryk
  • OtáznyJ. Gittens
  • OtáznyM. Gusto

Brentford

  • OtáznyF. Carvalho
  • OtáznyJ. Dasilva
  • OtáznyA. Milambo
  • OtáznyF. Onyeka
  • OtáznyJ. Henderson

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Chelsea3výhry
4remízy10 stretnutí
Brentford3výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2.3

Priemerný počet gólov na zápas

40%

Zápasy s 3+ gólmi

40%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (40%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (56%) — kurzy môžu podceňovať Brentford.

Trhové zhrnutie

Marža: 3.9%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 57.8%Remíza 25.0%Hostia 21.1%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.734.004.75
Max1.734.004.75
Nad 2,5: 61.7%Pod 2,5: 43.5%
Trhový favorit:Chelsea · Mierny favorit

Výsledok vs. Trh

Chelsea
Výsledok vs. Trh: Chelsea (58%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

ChelseaPolčas:10Brentford
6Strely15
2Strely na bránu5

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
17/01/26Chelsea2–0Brentford1.73/4.00/4.75
13/09/25Brentford2–2Chelsea4.56/3.92/1.75
06/04/25Brentford0–0Chelsea3.23/3.70/2.16
15/12/24Chelsea2–1Brentford1.34/5.85/7.81
02/03/24Brentford2–2Chelsea3.08/3.82/2.19
28/10/23Chelsea0–2Brentford1.64/4.05/5.36
26/04/23Chelsea0–2Brentford1.70/3.91/4.94
19/10/22Brentford0–0Chelsea4.73/3.83/1.74
02/04/22Chelsea1–4Brentford1.34/4.98/10.23
16/10/21Brentford0–1Chelsea6.56/3.77/1.59

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Chelsea

V 666R 308P 282
Nad 2,551
Goals scored2154

Vonkajšia bilancia: Brentford

V 67R 46P 71
Nad 2,556
Goals scored276

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026