Menu

Zorya Luhansk vs Karpaty

Stadion Valerija Lobanovskoho, Kyiv5. decembra 2025 o 17:00
Domáci

Zorya Luhansk

10
Hostia

Karpaty

Rozhodca: Denys Shurman

Udalosti zápasu

Zorya Luhansk
Karpaty
Výkop
P. Budkivsky

asistencia: N. Andjusic

28′
Polčas
63′
P. AlvarezV. Paulo
63′
O. FedorY. Karabin
R. VantukhN. Malysh
69′
P. MicinJ. Basic
75′
81′Vladyslav Babohlo
Pylyp Budkivskyi85′
A. SlesarK. Dryshlyuk
90+3′
90+2′
I. KrasnopirY. Kostenko
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
5Shots off Goal4
12Total Shots10
3Blocked Shots3
6Shots insidebox4
6Shots outsidebox6
15Fouls10
2Corner Kicks9
0Offsides1
42%Ball Possession58%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
347Total passes423
293Passes accurate351
84%Passes %83%
0.74expected_goals0.99
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Zorya Luhansk je 6.97, v porovnaní s 6.96 u Karpaty. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Zorya Luhansk je R. Vantukh (7.30), u Karpaty je to Bruninho (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Zorya Luhansk prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 6 asistenciami, na čele s P. Budkivsky (4G). U Karpaty je to 12 gólov a 7 asistencií s lídrom Bruninho (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Zorya Luhansk nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.05, zatiaľ čo Karpaty má 4 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Zorya Luhansk nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 5 u Karpaty s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Zorya Luhansk nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.10, v porovnaní s 1 u Karpaty s priemerom 6.74. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Zorya Luhansk a 80% u Karpaty. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Zorya Luhansk nazbierali v tejto sezóne 33 žltých kariet, v porovnaní s 39 u Karpaty. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Zorya Luhansk je 26.1 (najmladší: A. Slesar (21), najstarší: P. Budkivsky (33)), zatiaľ čo Karpaty má priemer 24.7 (najmladší: N. Domchak (18), najstarší: D. Miroshnichenko (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Zorya Luhansk majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 18 u Karpaty. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Zorya Luhansk4-4-24-2-3-1Karpaty
GKDEFMIDFWD
1Saputin10Juninho55Jordan5Janjic47Vantukh6Popara77Kushnir.22Micin9Slesar28Budkivs.7Andjusic1Domchak77Sych4Baboglo47Pedroso11Miroshn.21Tanda23Alvarez8Chachua37Bruninho17Fedor95Krasnop.

Náhradníci

Tréner: Viktor Skrypnyk

Náhradníci

Tréner: Fran Fernandez

Zorya LuhanskSila pozíciíKarpaty
6.97
Ø Hodnotenie
6.96
6.96Brankár (1 v 1)7.33
0G 0A0G 0A
7.05Obranca (4 v 4)7.04
6G 4A2G 3A
6.85Záložník (5 v 5)6.88
2G 2A7G 4A
7.10Útočník (1 v 1)6.74
4G 0A3G 0A
Zorya Luhansk4-4-2
1BrankárO. Saputin7.0
10ObrancaJuninho6.91G3A
55ObrancaJordan7.11G1A
5ObrancaA. Janjic6.91G
47ObrancaR. Vantukh7.33G
6ZáložníkD. Popara6.41A
77ZáložníkB. Kushnirenko7.01G
22ZáložníkP. Micin7.0
9ZáložníkA. Slesar6.91G1A
7ZáložníkN. Andjusic
28ÚtočníkP. Budkivsky7.14G
Karpaty4-2-3-1
1BrankárN. Domchak7.3
77ObrancaO. Sych6.9
4ObrancaV. Baboglo7.21G2A
47ObrancaJean Pedroso7.01G1A
11ObrancaD. Miroshnichenko7.0
21ZáložníkP. Tanda6.8
23ZáložníkP. Alvarez6.5
8ZáložníkA. Chachua7.01G2A
37ZáložníkBruninho7.46G2A
17ZáložníkO. Fedor6.6
95ÚtočníkI. Krasnopir6.73G

Prehľad zápasu

Zorya Luhansk zdolal Karpaty 1:0. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: P. Budkivsky 28′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Zorya Luhansk mal 42% držanie lopty, Karpaty mal 58%. Zorya Luhansk mal 12 striel (4 na bránu), Karpaty mal 10 (3 na bránu). Očakávané góly: Zorya Luhansk 0.74 — Karpaty 0.99. Zorya Luhansk urobil 3 striedaní, Karpaty urobil 3.

Aktuálna forma

Zorya Luhansk

WWLLWD

Karpaty

LDWDWW

Predpoveď zápasu

Zorya Luhansk

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Karpaty

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Combo Double chance : Zorya Luhansk or draw and -3.5 goals

50%Forma50%
67%Útok33%
29%Obrana71%
100%Vzájomné zápasy0%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026