Menu

Sk Poltava vs Karpaty

Zirka Stadium, Kropyvnytsky13. marca 2026 o 12:00
Domáci

SK Poltava

04
Hostia

Karpaty

Rozhodca: Alexander Kalyonov

Udalosti zápasu

SK Poltava
Karpaty
Výkop
21′Yan Kostenko
30′
X. Alkain

asistencia: Bruninho

Polčas
50′
V. Baboglo
D. PlakhtyrV. Danylenko
55′
O. VivdychO. Pyatov
55′
A. DoroshenkoB. Kobzar
55′
58′Vladyslav Babohlo
Oleh Veremiienko63′
V. OdaryukD. Galenkov
64′
65′Bruninho
70′
Y. Kostenko

asistencia: B. Faal

74′
B. Faal

asistencia: Bruninho

76′
V. BabogloV. Adamyuk
76′
Y. KostenkoV. Paulo
O. VeremiyenkoI. Kotsyumaka
79′
81′
BruninhoA. Shakh
81′
Edson FernandoV. Rubchynskyi
86′
X. AlkainI. Kvasnytsya
Riadny čas

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy SK Poltava je 6.62, v porovnaní s 7.12 u Karpaty. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč SK Poltava je V. Voskonyan (7.38), u Karpaty je to Bruninho (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky SK Poltava prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 4 asistenciami, na čele s Y. Misyura (2G). U Karpaty je to 15 gólov a 8 asistencií s lídrom Bruninho (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

SK Poltava nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.47, zatiaľ čo Karpaty má 4 obrancov s priemerom 7.12. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

SK Poltava nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.60, oproti 3 u Karpaty s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

SK Poltava nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 3 u Karpaty s priemerom 7.04. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u SK Poltava a 81% u Karpaty. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu SK Poltava nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 31 u Karpaty. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky SK Poltava je 26.9 (najmladší: I. Ukhan (22), najstarší: Y. Misyura (32)), zatiaľ čo Karpaty má priemer 25.2 (najmladší: N. Domchak (18), najstarší: D. Miroshnichenko (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu SK Poltava majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 16 u Karpaty. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

SK Poltava4-4-24-3-3Karpaty
GKDEFMIDFWD
13Voskony.24Ukhan20Misyura33Veremiy.12Savenkov8Odaryuk44Plakhtyr21Doroshe.2Kononov38Sukhoru.88Vivdych1Domchak11Miroshn.4Baboglo44Kholod73Lyakh8Chachua35Fernando37Bruninho70Alkain99Faal26Kostenko

Náhradníci

Tréner: Pavlo Matviychenko

Náhradníci

Tréner: Fran Fernandez

SK PoltavaSila pozíciíKarpaty
6.62
Ø Hodnotenie
7.12
7.38Brankár (1 v 1)7.33
0G 0A0G 0A
6.47Obranca (4 v 4)7.12
3G 1A1G 2A
6.60Záložník (5 v 3)7.13
1G 3A7G 4A
6.50Útočník (1 v 3)7.04
0G 0A7G 2A
SK Poltava4-4-2
13BrankárV. Voskonyan7.4
24ObrancaI. Ukhan6.3
20ObrancaY. Misyura6.72G1A
33ObrancaO. Veremiyenko6.51G
12ObrancaA. Savenkov6.3
8ZáložníkV. Odaryuk6.51G2A
44ZáložníkD. Plakhtyr6.7
21ZáložníkA. Doroshenko6.81A
2ZáložníkM. Kononov6.4
38ZáložníkD. Sukhoruchko
88ÚtočníkO. Vivdych6.5
Karpaty4-3-3
1BrankárN. Domchak7.3
11ObrancaD. Miroshnichenko7.0
4ObrancaV. Baboglo7.21G2A
44ObrancaV. Kholod7.3
73ObrancaR. Lyakh7.0
8ZáložníkA. Chachua7.01G2A
35ZáložníkEdson Fernando7.0
37ZáložníkBruninho7.46G2A
70ÚtočníkX. Alkain6.92G
99ÚtočníkB. Faal7.32G2A
26ÚtočníkY. Kostenko6.93G

Prehľad zápasu

Karpaty zdolal SK Poltava 4:0. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: X. Alkain 30′, V. Baboglo 50′, Y. Kostenko 70′, B. Faal 74′. Bolo udelených 4 žltých kariet. SK Poltava urobil 5 striedaní, Karpaty urobil 5.

Rivalita od 2025

SK Poltava vs Karpaty vzájomné výsledky

1 stretnutí
SK Poltava
0
výhier
Remízy
1
Karpaty
0
výhier
Góly spolu
2 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
0/1 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 11 v 2025Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

SK Poltava

DLDLDL

Karpaty

LDWDWW

Predpoveď zápasu

SK Poltava

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Karpaty

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Karpaty

0%Forma100%
50%Útok50%
39%Obrana61%
13%Vzájomné zápasy88%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026