Menu

Crystal Palace vs Aston Villa

Selhurst Park, London19. mája 2024 o 17:00
50
Rozhodca: D. Bond

Udalosti zápasu

Crystal Palace
Aston Villa
Výkop
J. Mateta

asistencia: M. Olise

9′
18′John McGinn
Joachim Andersen24′
J. Mateta

asistencia: D. Muñoz

39′
Polčas
E. Eze
54′
58′Lucas Digne
J. Mateta

asistencia: E. Eze

63′
68′
C. ChambersT. Iroegbunam
68′
O. WatkinsO. Kellyman
E. Eze

asistencia: J. Mateta

69′
M. GuéhiJ. Lerma
76′
J. MatetaO. Édouard
76′
A. WhartonJ. Riedewald
87′
87′
J. McGinnF. Munroe
87′
M. DiabyK. Kesler-Hayden
E. EzeJ. Ayew
88′
J. AndersenJ. Tomkins
88′
90+2′Clément Lenglet
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal2
3Shots off Goal6
15Total Shots8
3Blocked Shots0
10Shots insidebox7
5Shots outsidebox1
10Fouls8
2Corner Kicks4
3Offsides1
54%Ball Possession46%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
552Total passes463
495Passes accurate401
90%Passes %87%
2.54expected_goals1.02
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Crystal Palace je 6.87, v porovnaní s 6.88 u Aston Villa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Crystal Palace je M. Guéhi (7.22), u Aston Villa je to E. Konsa (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Crystal Palace prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 12 asistenciami, na čele s J. Mateta (11G). U Aston Villa je to 17 gólov a 11 asistencií s lídrom O. Watkins (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Crystal Palace nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo Aston Villa má 4 obrancov s priemerom 6.89. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Crystal Palace nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.00, oproti 4 u Aston Villa s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Crystal Palace nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.66, v porovnaní s 2 u Aston Villa s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Crystal Palace a 83% u Aston Villa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Crystal Palace nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Aston Villa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Crystal Palace je 27.0 (najmladší: A. Wharton (21), najstarší: N. Clyne (34)), zatiaľ čo Aston Villa má priemer 29.6 (najmladší: Douglas Luiz (27), najstarší: L. Digne (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Crystal Palace majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 27 u Aston Villa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Crystal Palace3-4-2-14-4-2Aston Villa
GKDEFMIDFWD
30Henders.17Clyne16Andersen26Richards12Muñoz20Wharton6Guéhi3Mitchell7Olise10Eze14Mateta25Olsen4Konsa3Carlos17Lenglet12Digne19Diaby16Chambers6Luiz7McGinn24Durán11Watkins

Náhradníci

Tréner: O. Glasner

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

Crystal PalaceSila pozíciíAston Villa
6.87
Ø Hodnotenie
6.88
6.95Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.79Obranca (3 v 4)6.89
1G 1A0G 5A
7.00Záložník (4 v 4)6.93
7G 11A5G 4A
6.66Útočník (3 v 2)6.76
11G 0A12G 2A
Crystal Palace3-4-2-1
30BrankárD. Henderson7.0
17ObrancaN. Clyne6.61A
16ObrancaJ. Andersen
26ObrancaC. Richards7.01G
12ZáložníkD. Muñoz7.04G2A
20ZáložníkA. Wharton7.15A
6ZáložníkM. Guéhi7.22G2A
3ZáložníkT. Mitchell6.81G2A
7ÚtočníkM. Olise
10ÚtočníkE. Eze6.6
14ÚtočníkJ. Mateta6.711G
Aston Villa4-4-2
25BrankárR. Olsen
4ObrancaE. Konsa7.0
3ObrancaDiego Carlos
17ObrancaC. Lenglet
12ObrancaL. Digne6.85A
19ZáložníkM. Diaby
16ZáložníkC. Chambers
6ZáložníkDouglas Luiz6.91G
7ZáložníkJ. McGinn6.94G4A
24ÚtočníkJ. Durán
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A

Prehľad zápasu

Crystal Palace zdolal Aston Villa 5:0. Zápas sa hral v Premier League 2023. Góly strelili: J. Mateta 9′, J. Mateta 39′, E. Eze 54′, J. Mateta 63′, E. Eze 69′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Crystal Palace mal 54% držanie lopty, Aston Villa mal 46%. Crystal Palace mal 15 striel (9 na bránu), Aston Villa mal 8 (2 na bránu). Očakávané góly: Crystal Palace 2.54 — Aston Villa 1.02. Crystal Palace urobil 5 striedaní, Aston Villa urobil 4.

Rivalita od 2013

Crystal Palace vs Aston Villa vzájomné výsledky

21 stretnutí
Crystal Palace
10
výhier
Remízy
4
Aston Villa
7
výhier
Góly spolu
50 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
9/21 · 43%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

Crystal Palace

DWLWLD

Aston Villa

DWLLLW

Predpoveď zápasu

Crystal Palace

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Aston Villa

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Crystal Palace or draw

62%Forma38%
60%Útok40%
64%Obrana36%
29%Vzájomné zápasy71%

Zranenia a stopky

Crystal Palace

  • OtáznyN. Ahamada
  • OtáznyC. Doucoure
  • OtáznyR. Holding
  • OtáznyW. Hughes
  • OtáznyS. Johnstone
  • OtáznyMatheus Franca

Aston Villa

  • OtáznyE. Buendia
  • OtáznyM. Cash
  • OtáznyB. Kamara
  • OtáznyT. Mings
  • OtáznyJ. Ramsey
  • OtáznyM. Rogers
  • OtáznyY. Tielemans
  • OtáznyN. Zaniolo
  • OtáznyA. Moreno

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Crystal Palace4výhry
3remízy10 stretnutí
Aston Villa3výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3.1

Priemerný počet gólov na zápas

70%

Zápasy s 3+ gólmi

60%

Oba tímy skórovali

Trhové zhrnutie

Marža: 5.2%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 54.2%Remíza 23.3%Hostia 27.7%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.834.203.50
Max1.854.373.74
Nad 2,5: 71.4%Pod 2,5: 33.3%
Trhový favorit:Crystal Palace · Mierny favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh52.4%21.9%25.6%
Verejný trh51.5%22.0%26.5%

Crystal Palace vs Aston Villa — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Crystal Palace
Výsledok vs. Trh: Crystal Palace (54%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

Crystal PalacePolčas:20Aston Villa
15Strely8
9Strely na bránu2

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
07/01/26Crystal Palace0–0Aston Villa3.12/3.35/2.34
31/08/25Aston Villa0–3Crystal Palace1.88/3.70/4.11
25/02/25Crystal Palace4–1Aston Villa2.51/3.36/2.83
23/11/24Aston Villa2–2Crystal Palace1.62/4.09/5.53
19/05/24Crystal Palace5–0Aston Villa1.84/4.30/3.61
16/09/23Aston Villa3–1Crystal Palace1.88/3.49/4.03
04/03/23Aston Villa1–0Crystal Palace2.06/3.32/3.86
20/08/22Crystal Palace3–1Aston Villa2.53/3.21/2.97
15/05/22Aston Villa1–1Crystal Palace2.03/3.52/3.69
27/11/21Crystal Palace1–2Aston Villa2.23/3.37/3.34

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Crystal Palace

V 182R 159P 267
Nad 2,547
Goals scored683

Vonkajšia bilancia: Aston Villa

V 407R 316P 422
Nad 2,549
Goals scored1441

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026