Menu

Al Gharafa vs Al Shamal

Al Bayt Stadium, Al Khor13. septembra 2024 o 17:00
Domáci

Al-Gharafa

11
Hostia

Al Shamal

Udalosti zápasu

Al-Gharafa
Al Shamal
Výkop
3′Younès Belhanda
11′
21′Fahad Waad
Mohammed Khalid Al Naimi

Own Goal

36′
RodrigoJamal Hamed
45+2′
Polčas
61′
M. OmarMahdi Salem
61′
Faisal AzadiMohammad Al Mannai
Saif Eldeen HassanRabeh Boussafi
75′
79′Mahdi Salem
86′Baghdad Bounedjah
Ahmed Al GanehiF. Díaz
87′
88′
Fahad WaadMoufak Awad
90+5′
Y. BelhandaSuhaib Gannan
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
2Shots off Goal8
12Total Shots13
4Blocked Shots1
5Shots insidebox9
7Shots outsidebox4
14Fouls16
6Corner Kicks6
3Offsides3
64%Ball Possession36%
0Yellow Cards4
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves6
548Total passes311
470Passes accurate238
86%Passes %77%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Al-Gharafa je 6.65, v porovnaní s 6.78 u Al Shamal. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Al-Gharafa je S. Sano (6.97), u Al Shamal je to J. Murillo (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Al-Gharafa prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 4 asistenciami, na čele s F. Sassi (2G). U Al Shamal je to 9 gólov a 6 asistencií s lídrom B. Bounedjah (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Al-Gharafa nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo Al Shamal má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Al-Gharafa nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.61, oproti 5 u Al Shamal s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Al-Gharafa nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.45, v porovnaní s 1 u Al Shamal s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Al-Gharafa a 77% u Al Shamal. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Al-Gharafa nazbierali v tejto sezóne 30 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Al Shamal. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Al-Gharafa je 29.4 (najmladší: S. Sano (21), najstarší: Khalifa Ababacar (36)), zatiaľ čo Al Shamal má priemer 30.6 (najmladší: Y. El Hannach (21), najstarší: Mohammed Musa (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Al-Gharafa majú priemerne 12 ligových štartov, oproti 14 u Al Shamal. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Al-Gharafa4-4-24-2-3-1Al Shamal
GKDEFMIDFWD
18Ababacar11Surag42Sano20Hyun-Soo21Hassan7Coman4Madibo31Sassi15Ganehi10Rodrigo9Joselu95Seck3Hannach24Murillo17Musa47Waad6Ebrahimi23Naimi7Omar19Azadi10Belhanda11Bounedj.

Náhradníci

Tréner: Pedro Martins

Náhradníci

Tréner: Nuno Almeida

Al-GharafaSila pozíciíAl Shamal
6.65
Ø Hodnotenie
6.78
6.51Brankár (1 v 1)6.68
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (4 v 4)6.83
1G 2A0G 1A
6.61Záložník (4 v 5)6.77
2G 2A5G 4A
6.45Útočník (2 v 1)6.78
0G 0A4G 1A
Al-Gharafa4-4-2
18BrankárKhalifa Ababacar6.5
11ObrancaAmro Surag6.72A
42ObrancaS. Sano7.01G
20ObrancaJang Hyun-Soo6.5
21ObrancaSaif Eldeen Hassan6.9
7ZáložníkF. Coman6.4
4ZáložníkAssim Madibo
31ZáložníkF. Sassi6.92G
15ZáložníkAhmed Al Ganehi6.52A
10ÚtočníkRodrigo
9ÚtočníkJoselu6.5
Al Shamal4-2-3-1
95BrankárB. Seck6.7
3ObrancaY. El Hannach6.9
24ObrancaJ. Murillo7.01A
17ObrancaMohammed Musa6.6
47ObrancaFahad Waad
6ZáložníkO. Ebrahimi7.02G
23ZáložníkMohammed Khalid Al Naimi
7ZáložníkM. Omar6.83G2A
19ZáložníkFaisal Azadi6.7
10ZáložníkY. Belhanda6.72A
11ÚtočníkB. Bounedjah6.84G1A

Prehľad zápasu

Al-Gharafa a Al Shamal remizovali 1:1. Zápas sa hral v Stars League 2024. Góly strelili: Saif Eldeen Hassan 11′ (o.g.), Mohammed Khalid Al Naimi 36′ (o.g.). Bolo udelených 4 žltých kariet. Al-Gharafa mal 64% držanie lopty, Al Shamal mal 36%. Al-Gharafa mal 12 striel (6 na bránu), Al Shamal mal 13 (4 na bránu). Al-Gharafa urobil 3 striedaní, Al Shamal urobil 4.

Rivalita od 2025

Al-Gharafa vs Al Shamal vzájomné výsledky

3 stretnutí
Al-Gharafa
0
výhier
Remízy
1
Al Shamal
2
výhier
Góly spolu
2 · 0.7/zápas
Obaja skórovali
0/3 · 0%
Nad 2,5
0/3 · 0%

Aktuálna forma

Al-Gharafa

DDLLLW

Al Shamal

LLLWLW

Predpoveď zápasu

Al-Gharafa

35%

Výhra domácich

 

35%

Remíza

Al Shamal

30%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Al-Gharafa or draw

57%Forma43%
33%Útok67%
71%Obrana29%
38%Vzájomné zápasy62%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 29. 4. 2026