Menu

Al Gharafa vs Al Shahaniya

Thani Bin Jassim Stadium, Ar-Rayyan18. apríla 2025 o 17:30

Udalosti zápasu

Al-Gharafa
Al Shahaniya
Výkop
Joselu

asistencia: Hamid Ismaeil

16′
28′
P. van Amersfoort

asistencia: F. Antonucci

Matías Nani41′
42′
P. van Amersfoort

asistencia: F. Antonucci

Polčas
Saif Eldeen HassanAmro Surag
46′
M. NaniAhmed Al Ganehi
46′
F. SassiY. Brahimi
46′
Rabeh BoussafiDame Traoré
46′
Hamid IsmaeilRodrigo
62′
Fabricio Díaz70′
83′
Moaz El WadiaAbdulrahman Mussed
84′Pelle van Amersfoort
90+5′Mohammad Abu Shanab
90+4′
A. KoromaMohammad Ismail Abu Shanab
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
11Shots off Goal4
20Total Shots11
4Blocked Shots3
12Shots insidebox5
8Shots outsidebox6
12Fouls11
5Corner Kicks3
0Offsides3
57%Ball Possession43%
3Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
511Total passes394
444Passes accurate323
87%Passes %82%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Al-Gharafa je 6.67, v porovnaní s 6.60 u Al Shahaniya. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Al-Gharafa je S. Sano (6.97), u Al Shahaniya je to F. Antonucci (7.28).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Al-Gharafa prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 0 asistenciami, na čele s F. Sassi (2G). U Al Shahaniya je to 4 gólov a 2 asistencií s lídrom F. Antonucci (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Al-Gharafa nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo Al Shahaniya má 4 obrancov s priemerom 6.47. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Al-Gharafa nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.59, oproti 4 u Al Shahaniya s hodnotením 6.55. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Al-Gharafa nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.45, v porovnaní s 2 u Al Shahaniya s priemerom 6.88. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Al-Gharafa a 77% u Al Shahaniya. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Al-Gharafa nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Al Shahaniya. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Al-Gharafa je 28.3 (najmladší: S. Sano (21), najstarší: Hamid Ismaeil (39)), zatiaľ čo Al Shahaniya má priemer 26.5 (najmladší: Moaz El Wadia (21), najstarší: Mohamed Sayyar (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Al-Gharafa majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 12 u Al Shahaniya. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Al-Gharafa4-2-3-14-4-2Al Shahaniya
GKDEFMIDFWD
40Lecomte.12Ismaeil42Sano32Nani21Hassan4Madibo29Díaz17Boussafi31Sassi99Hamed9Joselu99Ellethy2Ibrahim22Beek5Nagguez20Ballan90Koroma88Mutasem4Sayyar30Wadia9Amersfo.10Antonuc.

Náhradníci

Tréner: Pedro Martins

Náhradníci

Tréner: Pepe Murcia

Al-GharafaSila pozíciíAl Shahaniya
6.67
Ø Hodnotenie
6.60
Brankár (1 v 1)6.58
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (4 v 4)6.47
1G 0A0G 0A
6.59Záložník (5 v 4)6.55
2G 0A1G 1A
6.45Útočník (1 v 2)6.88
0G 0A3G 1A
Al-Gharafa4-2-3-1
40BrankárAmine Lecomte-Addani
12ObrancaHamid Ismaeil
42ObrancaS. Sano7.01G
32ObrancaM. Nani
21ObrancaSaif Eldeen Hassan6.9
4ZáložníkAssim Madibo
29ZáložníkF. Díaz6.6
17ZáložníkRabeh Boussafi6.6
31ZáložníkF. Sassi6.92G
99ZáložníkJamal Hamed6.3
9ÚtočníkJoselu6.5
Al Shahaniya4-4-2
99BrankárShehab Ellethy6.6
2ObrancaMohammed Ibrahim6.0
22ObrancaS. van Beek6.8
5ObrancaH. Nagguez
20ObrancaYousef Hani Ballan6.5
90ZáložníkA. Koroma
88ZáložníkMoameen Mutasem6.61G
4ZáložníkMohamed Sayyar6.5
30ZáložníkMoaz El Wadia6.51A
9ÚtočníkP. van Amersfoort6.51G
10ÚtočníkF. Antonucci7.32G1A

Prehľad zápasu

Al Shahaniya zdolal Al-Gharafa 2:1. Zápas sa hral v Stars League 2024. Góly strelili: Joselu 16′, P. van Amersfoort 28′, P. van Amersfoort 42′. Bolo udelených 6 žltých kariet. Al-Gharafa mal 57% držanie lopty, Al Shahaniya mal 43%. Al-Gharafa mal 20 striel (5 na bránu), Al Shahaniya mal 11 (4 na bránu). Al-Gharafa urobil 5 striedaní, Al Shahaniya urobil 2.

Rivalita od 2014

Al-Gharafa vs Al Shahaniya vzájomné výsledky

12 stretnutí
Al-Gharafa
6
výhier
Remízy
3
Al Shahaniya
3
výhier
Góly spolu
37 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
7/12 · 58%
Nad 2,5
9/12 · 75%

Aktuálna forma

Al-Gharafa

DDLLLW

Al Shahaniya

DWLLLW

Predpoveď zápasu

Al-Gharafa

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Al Shahaniya

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Al-Gharafa or draw

88%Forma13%
56%Útok44%
64%Obrana36%
62%Vzájomné zápasy38%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026