Menu

Shandong Luneng vs Shanghai Sipg

Jinan Olympic Sports Center Stadium, Ji'nan30. októbra 2022 o 12:30
Rozhodca: Li Haixin

Udalosti zápasu

Shandong Luneng
SHANGHAI SIPG
Výkop
Guo TianyuM. Fellaini
38′
Polčas
Liu YangJi Xiang
59′
Chen PuWu Xinghan
59′
69′
Chen ChunxinLi Shenyuan
69′
Yu HaiLi Shenglong
Cryzan

asistencia: Moisés

76′
80′
MoisésJadson
86′
86′
M. VargasI. Kallon
Li HailongLiu Binbin
87′
Cryzan

asistencia: Ji Xiang

87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
5Shots off Goal2
12Total Shots8
2Blocked Shots2
6Shots insidebox7
6Shots outsidebox1
17Fouls10
3Corner Kicks4
1Offsides0
44%Ball Possession56%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
390Total passes487
300Passes accurate393
77%Passes %81%

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Shandong Luneng je 7.06, v porovnaní s 6.87 u SHANGHAI SIPG. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Shandong Luneng je Cryzan (7.91), u SHANGHAI SIPG je to Jiang Guangtai (7.04).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Shandong Luneng prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 16 asistenciami, na čele s Cryzan (11G). U SHANGHAI SIPG je to 5 gólov a 2 asistencií s lídrom Wang Shenchao (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Shandong Luneng nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.90, zatiaľ čo SHANGHAI SIPG má 3 obrancov s priemerom 7.02. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Shandong Luneng nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 4 u SHANGHAI SIPG s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Shandong Luneng nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.91, v porovnaní s 3 u SHANGHAI SIPG s priemerom 6.53. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 45% u Shandong Luneng a 46% u SHANGHAI SIPG. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Shandong Luneng nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 16 u SHANGHAI SIPG. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Shandong Luneng je 32.4 (najmladší: Chen Pu (28), najstarší: Wang Dalei (36)), zatiaľ čo SHANGHAI SIPG má priemer 33.6 (najmladší: Wei Zhen (28), najstarší: Wang Shenchao (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Shandong Luneng majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 18 u SHANGHAI SIPG. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Shandong Luneng4-4-23-4-3SHANGHAI SIPG
GKDEFMIDFWD
14Dalei5Zheng39Long27Ke11Yang16Hailong10Moisés28Jun-Ho29Pu9Cryzan7Tianyu1Junling21Hai3Guangtai4Shenchao13Zhen9Paulinho6Huikang24Vargas26Chunxin7Lei11Wenjun

Náhradníci

Tréner: Hao Wei

Náhradníci

Tréner: I. Leko

Shandong LunengSila pozíciíSHANGHAI SIPG
7.06
Ø Hodnotenie
6.87
6.95Brankár (1 v 1)6.85
0G 0A0G 0A
6.90Obranca (4 v 3)7.02
0G 2A0G 0A
6.93Záložník (4 v 4)6.91
3G 5A4G 1A
7.91Útočník (2 v 3)6.53
11G 9A1G 1A
Shandong Luneng4-4-2
14BrankárWang Dalei7.0
5ObrancaZheng Zheng6.9
39ObrancaSong Long7.11A
27ObrancaShi Ke6.71A
16ObrancaLi Hailong
11ZáložníkLiu Yang7.12G4A
10ZáložníkMoisés
28ZáložníkSon Jun-Ho
29ZáložníkChen Pu6.71G1A
9ÚtočníkCryzan7.911G9A
7ÚtočníkGuo Tianyu
SHANGHAI SIPG3-4-3
1BrankárYan Junling6.8
21ObrancaYu Hai
3ObrancaJiang Guangtai7.0
13ObrancaWei Zhen7.0
4ZáložníkWang Shenchao7.04G1A
6ZáložníkCai Huikang
26ZáložníkChen Chunxin
11ZáložníkLü Wenjun6.8
9ÚtočníkPaulinho
24ÚtočníkM. Vargas
7ÚtočníkWu Lei6.51G1A

Prehľad zápasu

Shandong Luneng zdolal SHANGHAI SIPG 3:1. Zápas sa hral v Super League 2022. Góly strelili: Wu Xinghan 60′, Cryzan 76′, Wu Lei 80′, Cryzan 87′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Shandong Luneng mal 44% držanie lopty, SHANGHAI SIPG mal 56%. Shandong Luneng mal 12 striel (5 na bránu), SHANGHAI SIPG mal 8 (4 na bránu). Shandong Luneng urobil 5 striedaní, SHANGHAI SIPG urobil 3.

Rivalita od 2016

Shandong Luneng vs SHANGHAI SIPG vzájomné výsledky

17 stretnutí
Shandong Luneng
4
výhier
Remízy
6
SHANGHAI SIPG
7
výhier
Góly spolu
52 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
13/17 · 76%
Nad 2,5
9/17 · 53%

Aktuálna forma

Shandong Luneng

WWWDDD

SHANGHAI SIPG

DDDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026