Menu

Shandong Luneng vs Changchun Yatai

Jinan Olympic Sports Center Stadium, Ji'nan29. júna 2023 o 13:35
Rozhodca: Li Haixin

Udalosti zápasu

Shandong Luneng
Changchun Yatai
Výkop
5′
Liu Binbin

asistencia: Moisés

12′
Polčas
CryzanLi Yuanyi
54′
57′
Liu YunCao Yongjing
61′
73′
Abduhamit AbdugheniJ. Okore
73′
Zhang YufengSabit Abdusalam
Liu BinbinFei Nanduo
74′
Huang ZhengyuMaiwulang Mijiti
74′
MoisésZhang Chi
80′
Tong LeiLi Hailong
81′
82′
Cui QiYan Zhiyu
82′
Liao ChengjianLi Hong
84′
J. Okore

asistencia: P. Žulj

Fei Nanduo

asistencia: Zheng Zheng

86′
Goal confirmed87′
VAR
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal6
4Shots off Goal2
14Total Shots12
5Blocked Shots4
7Shots insidebox6
7Shots outsidebox6
16Fouls10
4Corner Kicks5
0Offsides0
48%Ball Possession52%
1Yellow Cards0
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves1
403Total passes441
306Passes accurate338
76%Passes %77%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Shandong Luneng je 7.00, v porovnaní s 6.87 u Changchun Yatai. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Shandong Luneng je Cryzan (7.91), u Changchun Yatai je to Wu Yake (7.01).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Shandong Luneng prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 17 asistenciami, na čele s Cryzan (11G). U Changchun Yatai je to 9 gólov a 1 asistencií s lídrom Tan Long (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Shandong Luneng nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo Changchun Yatai má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Shandong Luneng nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.80, oproti 4 u Changchun Yatai s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Shandong Luneng nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.91, v porovnaní s 2 u Changchun Yatai s priemerom 6.86. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Disciplína

Hráči základu Shandong Luneng nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 6 u Changchun Yatai. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Shandong Luneng je 31.1 (najmladší: Tong Lei (28), najstarší: Wang Dalei (36)), zatiaľ čo Changchun Yatai má priemer 30.8 (najmladší: Abduhamit Abdugheni (27), najstarší: Tan Long (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Shandong Luneng majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 24 u Changchun Yatai. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Shandong Luneng4-2-3-14-4-2Changchun Yatai
GKDEFMIDFWD
14Dalei2Lei27Ke5Zheng11Yang35Zhengyu20Lisheng21Binbin10Moisés29Pu9Cryzan23Yake19Chengji.26Teng21Qi2Abdughe.7Yun44Žulj20Yufeng8Jinxian29Long10Serginho

Náhradníci

Tréner: Choi Kang-Hee

Náhradníci

Tréner: Chen Yang

Shandong LunengSila pozíciíChangchun Yatai
7.00
Ø Hodnotenie
6.87
6.95Brankár (1 v 1)7.01
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (4 v 4)6.73
2G 5A0G 0A
6.80Záložník (5 v 4)
3G 3A0G 0A
7.91Útočník (1 v 2)6.86
11G 9A9G 1A
Shandong Luneng4-2-3-1
14BrankárWang Dalei7.0
2ObrancaTong Lei
27ObrancaShi Ke6.71A
5ObrancaZheng Zheng6.9
11ObrancaLiu Yang7.12G4A
35ZáložníkHuang Zhengyu6.81G1A
20ZáložníkLiao Lisheng
21ZáložníkLiu Binbin6.91G1A
10ZáložníkMoisés
29ZáložníkChen Pu6.71G1A
9ÚtočníkCryzan7.911G9A
Changchun Yatai4-4-2
23BrankárWu Yake7.0
19ObrancaLiao Chengjian
26ObrancaYi Teng
21ObrancaCui Qi
2ObrancaAbduhamit Abdugheni6.7
7ZáložníkLiu Yun
44ZáložníkP. Žulj
20ZáložníkZhang Yufeng
8ZáložníkWang Jinxian
29ÚtočníkTan Long6.99G1A
10ÚtočníkSerginho

Prehľad zápasu

Shandong Luneng zdolal Changchun Yatai 4:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: Cryzan 5′, Liu Binbin 12′, Chen Pu 61′, J. Okore 84′, Fei Nanduo 86′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Shandong Luneng mal 48% držanie lopty, Changchun Yatai mal 52%. Shandong Luneng mal 14 striel (5 na bránu), Changchun Yatai mal 12 (6 na bránu). Shandong Luneng urobil 5 striedaní, Changchun Yatai urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Fernandinho 87′).

Rivalita od 2016

Shandong Luneng vs Changchun Yatai vzájomné výsledky

15 stretnutí
Shandong Luneng
11
výhier
Remízy
4
Changchun Yatai
0
výhier
Góly spolu
45 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
10/15 · 67%
Nad 2,5
10/15 · 67%

Aktuálna forma

Shandong Luneng

WWWDDD

Changchun Yatai

LLDLDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026