Menu

Fc Lugano vs Fc Basel 1893

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano6. decembra 2023 o 20:30
Domáci

FC Lugano

13
Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Basel 1893
Výkop
18′Dominik Schmid
21′Kevin Rüegg
Roman Macek25′
29′
J. Dubasin

asistencia: Renato Veiga

Polčas
Renato Steffen49′
R. Macek

asistencia: Ž. Celar

54′
Goal confirmed56′
VAR
56′
J. GautoR. Beney
56′
K. RüeggM. Dräger
61′
Đ. Jovanović

asistencia: J. Dubasin

67′
J. DubasinG. Sigua
67′
T. XhakaL. Avdullahu
Y. CimignaniS. Vladi
69′
R. MacekJ. Espinoza
69′
U. BislimiH. Mahmoud
69′
Shkelqim Vladi77′
80′
Đ. JovanovićT. Barry
H. MahouB. Babic
84′
A. ArigoniK. Hajrizi
85′
87′Mirko Salvi
Kreshnik Hajrizi89′
Amir Saipi89′
89′Leon Avdullahu
90+2′
R. Beney
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal10
3Shots off Goal6
9Total Shots20
2Blocked Shots4
4Shots insidebox12
5Shots outsidebox8
16Fouls9
2Corner Kicks3
2Offsides0
55%Ball Possession45%
5Yellow Cards5
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves3
477Total passes391
393Passes accurate299
82%Passes %76%
0.68expected_goals3.40

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 7.08, v porovnaní s 6.67 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Basel 1893 je to D. Schmid (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 10 asistenciami, na čele s R. Steffen (7G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.84, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.98, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.48. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.17, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Lugano a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 8 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.9 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 24.6 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: K. Rüegg (27)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 14 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano3-1-4-24-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Saipi34Arigoni17Mai5Hajdari14Sabbati.21Cimigna.7Macek25Bislimi18Mahou9Celar11Steffen13Salvi27Rüegg20Frei25Breemen31Schmid40Veiga34Xhaka33Gauto8Dubasin30Kade99Jovanov.

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuganoSila pozíciíFC Basel 1893
7.08
Ø Hodnotenie
6.67
7.75Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.84Obranca (3 v 4)6.74
0G 1A3G 5A
6.98Záložník (5 v 5)6.48
9G 6A0G 0A
7.17Útočník (2 v 1)
7G 3A0G 0A
FC Lugano3-1-4-2
1BrankárA. Saipi7.8
34ObrancaA. Arigoni
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
14ZáložníkJ. Sabbatini
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
7ZáložníkR. Macek
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
9ÚtočníkŽ. Celar
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
FC Basel 18934-2-3-1
13BrankárM. Salvi
27ObrancaK. Rüegg6.7
20ObrancaF. Frei
25ObrancaF. van Breemen6.3
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
40ZáložníkRenato Veiga
34ZáložníkT. Xhaka
33ZáložníkJ. Gauto
8ZáložníkJ. Dubasin
30ZáložníkA. Kade6.5
99ÚtočníkĐ. Jovanović

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Lugano 3:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: J. Dubasin 29′, R. Macek 54′, Đ. Jovanović 61′, R. Beney 90′. Bolo udelených 10 žltých kariet. FC Lugano mal 55% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 45%. FC Lugano mal 9 striel (4 na bránu), FC Basel 1893 mal 20 (10 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 0.68 — FC Basel 1893 3.40. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Roman Macek 56′).

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Lugano
11
výhier
Remízy
13
FC Basel 1893
14
výhier
Góly spolu
112 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
23/38 · 61%
Nad 2,5
20/38 · 53%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 44 v 2020

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026